Ako sa zbaviť kýrie dolných viečok: najlepšie spôsoby

Ak sa pýtate ženy, aký estetický nedostatok ich najviac narušuje, mnohí odpovedia: "Hernia z dolných viečok: starnú a dávajú tvári unavený a bolestivý pohľad." Je úplne prirodzené, že sa naše tašky nepáčia pod očami a chcú sa ich zbaviť. Tu sú najlepšie spôsoby, ako to urobiť.

Kýly dolných viečok nie sú ničím iným ako súhrnom tukových tkanív, viditeľných pod kožou. Za normálnych okolností je tukový vak uzavretý kruhovým svalstvom oka a inými tkanivami, ktoré ho drží. Ak sa tak nestane, vytvoria sa výčnelky - hernia. Hlavné dôvody ich vzniku sú vekové zmeny a dedičnosť.

* Vek zmeny. Hrania očných viečok sa môže formovať s vekom. "Je to spôsobené rozťahovaním priečok, ktoré oddeľujú mastné balíky, zriedenie kože dolných viečok a deformáciu tvárového skeletu," hovorí Kirill Nazoev, Ph.D., plastický chirurg kliniky "Basis"», V priebehu času sa kruhové svalstvo oka stáva tenšie, tkanivá strednej tretiny tváre sa sklopia, čo je dôvod, prečo kývavý výčnelok môže "vytekať" do horných vrstiev tkanív a stáva sa znateľným.

* Dedičnosť, Ona tiež hrá svoju úlohu. "Hernia sa môžu vytvoriť kvôli špecifickej štruktúre spojivového tkaniva už v mladosti alebo sa časom častejšie vysvetľujú," hovorí Maria Koldashova, kozmetika, dermatovenerológka kliniky estetickej medicíny "Premium Estetiks". - Ak matka alebo babička mali herniu dolných viečok, potom sa s najväčšou pravdepodobnosťou objavia vo vás. Preto musí byť situácia riadená. Stojí za zmienku, že ak sa kýla už objavila, je lepšie sa im okamžite zbaviť, ak je koža v dobrom stave, nie je tam žiadna nadmerná kýla. Opravný postup v tomto prípade bude citlivý, telo sa zotaví rýchlejšie. "

Hernia dolných viečok: najlepšie spôsoby, ako sa ich zbaviť

Našťastie existujú účinné a bezpečné spôsoby odstránenia vakov pod očami.

Plastická chirurgia

Najspoľahlivejšou a overenou metódou je chirurgia. "Existujú dva spôsoby, ako to urobiť - klasické a transkonjunktiválne," hovorí Kirill Nazoev. - Klasická bleopraplastácia sa odporúča u pacientov po 40 rokoch života, keď sa v oblasti dolného viečka vytvorí dostatočný nadbytok tkaniva a môže sa odstrániť iba skalpelom. V tomto prípade sa horné aj dolné viečka korigujú spravidla šitím. Môžete tak odstrániť vrecká pod očami a zavesené horné viečko av prípade potreby zmeniť tvar očí. Transkonjunktiválna alebo bezproblémová blefaroplastika je vhodná pre mladších pacientov, keď sa objavili kýly, ale pokožka je v dobrom stave - nie je natiahnutá, elastická a elastická. Tučné obaly sa tu odstránia rezom na vnútornom povrchu spodného viečka. Šij je úplne neviditeľný. Operácia sa vykonáva v celkovej anestézii a trvá približne 30 minút. Po ďalšej hodine zostal pod dohľadom lekárov, môžete ísť domov. "

Rehabilitácia po bezproblémovej operácii je jednoduchšia ako po klasickej blefaroplastike. V prvých dňoch môžu byť narušené pocity piesku v očiach, vlnky a zaostrovania. Oči sa rýchlo unavia z jasných obrazoviek gadgetov. Puffiness trvá týždeň. Ak urobíte studené kompresie, bude to menej. Modrina, ktorá sa tvorí na dolnom viečka približne druhý deň po plastike, prechádza počas niekoľkých týždňov. V tomto čase sa opuch vyplaví a výsledok operácie sa dá vyhodnotiť. Pozitívny účinok blefaroplastiky trvá 10-15 rokov, a ak sa staráte o vašu pleť, je to všetko 20.

"Za 3-4 týždne budú laserové postupy na dolnom viečku užitočné," hovorí Kirill Nazoev. - Dotiahnite pokožku v tejto oblasti. Môžete absolvovať kurz mikročipovej terapie na zlepšenie krvného obehu. "

Kozmetologické techniky

V arzenále kozmetológov, bohužiaľ, neexistujú žiadne postupy, ktoré by sa dali porovnávať s účinnosťou s plastom. "Hernia dolných viečok je chirurgickým prípadom, musia sa odstrániť chirurgicky," hovorí Maria Koldashová. "Ale ak z nejakej príčiny žena nechce urobiť to, môže kozmetológia ponúkať niekoľko techník, ktoré spôsobia, že vaky pod očami budú menej viditeľné."

* Mezoterapia. Na liečbu očných viečok sa používajú drenážne prípravky. Zlepšujú prietok krvi v dolnej časti očných viečok, odstraňujú nadbytočnú tekutinu, tuková bunka sa zdá byť odfúknutá, stráca sa. Hernia stráca objem a stáva sa menej výrazným.

* Procedúry lymfatického odtoku na tvári a tele. So sklonom k ​​edému vaky pod očami sa stávajú ešte viac konvexné. Použitie lymfatickej drenážnej masáže oblasti tváre a krku. Je žiaduce doplniť ho o špeciálny program pre telo - ak existuje predispozícia na edém, prejavuje sa všade.

* Laserové leštenie. Tento postup nemá priamy vplyv na herniu, ale pomáha zlepšovať kvalitu pokožky, zjemňuje ju a zvyšuje jej elasticitu. Výsledkom je, že vaky pod očami nie sú tak nápadné.

* Kamufláž, Jedná sa o injekčnú manipuláciu, počas ktorej plnivo vyplní medzeru medzi herniálnym vreckom a lícnou kosťou, čím sa vyhladzujú zárezy, čím sa pokožka v tejto oblasti vyrovná. Efekt trvá asi rok.

Pokiaľ ide o kozmetiku, krém, ktorý nás môže zachrániť pred kýbľami očných viečok, bohužiaľ ešte nebol vynájdený. Podľa Márie Koldashovej môžu drogy s drenážnym účinkom spôsobiť, že tmavé kruhy pod očami sú menej zreteľné, odstránia sa fyziologické opuchy a dokonca aj v mladšom veku - do 35 rokov, ale s herniou sú bezmocní.