"Dobré jedlo." Sezamový tuniak a šalát Nisuaz

Tuniak z pohára sa podobá niečo medzi rybí filé a kuracie prsia a stratí oboje. Čerstvý tuniak je iná vec: nemôžete hovoriť "mokré" alebo "morské kurča".

Steak z tuniaka, dokonca aj hlboké zmrazenie, nie je lacný, a tu je dôležité, aby ste si nechali ujsť recept alebo radšej spôsob prípravy. Len niekoľko desiatok sekúnd v panvici alebo pod grilom - to je všetko, proteín koaguluje, hustá tmavo ružová mäsa zmäkne, stráca a chutí. A naozaj nejaký druh polovičnej ryby a obaja nie sú v najlepšom.

"Vyprážané" v prípade tuniaka je spálená okolo okrajov, zapečatená na uchovanie šťavy, nič viac. Stred by mal zostať ružový. A to je mimochodom absolútne bezpečné - tuniak môže byť pokojne konzumovaný surový. Je to len to, že vyprážanie nie je na bruchu, ale ostatné časti sú menej mastné, vláknité, nie tak sa tavia v ústach. Ale ak sú správne varené, sú vynikajúce. A samozrejme, len s takýmto tuniakom má zmysel variť nádherný šalát nihuaz. A skutočnosť, že aj v náročných reštauráciách, dokonca aj v Nice, sa snažia vyplniť tuniaky z brehov, je to len škoda.

Alexey Rassokha a ja sme urobili všetko naozaj, a ukázalo sa, že to bolo skvelé. Ďalšia vec, ktorá nemusí byť doma, napríklad ančovičky a kapary. Rovnako ako kačacie vajcia a olivy. A olivový olej. A mladé fazuľa. Ale tam je jogurt a niektoré zelené. Skvelé, môžete si vyrobiť jogurtový obväz (ako v druhom receptúre) a vylejte listy hlávkového šalátu a nechajte aj ryby. Nebude to Nisa, ale aj veľmi chutné. Ale marinovanie tuniaka v jogurte pred vyprážaním, ako odporúča mnoho kuchárskych kníh, je podľa mňa skutočným nezmyselom.

Nisoise šalát

Pre 2 porcie:

Tuniak - 200 g

String fazuľa - 60 g

Šalátové listy - 75 g

Reďkovka - 5 ks.

Sardely - 2 ks.

Kapary - 2 polievkové lyžice. l.

Olivy - 12 ks.

Kajakové vajcia - 5 ks.

Olivový olej - 2 polievkové lyžice. l.

Citrónová šťava - 1 polievková lyžica. l.

Hrubá soľ, čierne korenie

- Filet z tuniaka okamžite vyprážaný v horúcej panvici na oboch stranách.

- Zelené fazuľové struky (len tenké, mladé a jemné sú dobré) sú prerezané z dvoch strán a varené v dvojitom kotle maximálne päť minút. Aby fazuľa nestratila farbu, vložte ju na ľad.

- Odstráňte listový šalát v miske. Šalát možno brať akéhokoľvek druhu: ľadovec, mladé a stredné listy šalátu a ďalšie, až po mladé výhonky soty - zvuky sú podivné, ale chuť bude skvelá.

- Odlúpte a nakrájajte reďkovky na malých miskách, premiešajte so šalátom. Ale je potrebné vyskúšať reďkovku, a každý, aby sa nestratil.

- Roztierajte ančovičky na utierku, aby ste odstránili nadbytočný tuk.

- Varenie vajec z prepelíc, ​​ktoré sú varené, očistite a nakrájajte na okrúhle plátky, nie príliš malé.

- Do šalátu s reďkovkou pridajte vajcia, niekoľko kapary, nakrájajte na stredne veľké fazuľky.

- Pridajte nakrájané ančovičky, olivy, nalejte olivový olej a citrónovú šťavu a premiešajte.

- Na tanieri sme položili tuniak nakrájaný na plátkoch vedľa šalátu. Môžete zdobiť šalát s kačiacimi vajcami. A nalejte zvyšnú omáčku.

Tuniak v sezame

2 porcie

Tuniak - 400 g

Sesame - 3 lyžice. l.

Jogurt - 125 g

Sardely - 4 ks.

Pečie - 10 peria

Kôpor - 5 kvetov

- Ľahko smažte sezam v panvici, aby ste odhalili jeho ostrý zápach. Nalejte sezam na tanieri.

- Ohrejeme panvicu silnejšie a rýchlo smažeme kúsok tuniaka na oboch stranách. Mal by zostať napoly pečený!

- Zaraďujeme tuniaka do sezamu. Môže byť podávaný celok a môže byť nakrájaný na plátky - v strede by mali byť ružové a hrubšie tento ružový prúžok, chutnejšie.

- Pre omáčku jemne nakrájajte zeleninu. V miske mixujte jogurt, jemne nakrájanú petržlenovú vňať, kôpru, zelenú cibuľu, mierne nakrájané na malé kúsky sardely. Nalejte tuniak na tanier s omáčkou.