Fitness turné "Znížte hmotu s Marina Korpan" v Soči. začiatok

Bodyflex - osvedčený spôsob, ako sa zbaviť ďalších kilogramov. V prvý deň fitness turné v Soči sa ukázalo, že dýchacie cvičenia s Mariom Korpanom tiež rozptýlia mraky.

Naše lietadlo pristalo na novom letisku mesta Soči, ktoré bolo otvorené len pred mesiacom, v predvečer olympijských hier. Dostávame taxík do penziónu "Spring", niekoľko kilometrov na západ pozdĺž pobrežia Čierneho mora. Na zadnom sedadle - ktoré budú účastníkmi ďalšej fitness turné "LIVE!". Čakajú už na nás na "jar". V kufri sú koberce - triedy sú držané vonku.

Taxikár je povzbudivý. Podľa neho je "Jar" ​​najlepším penziónom na celom pobreží Čierneho mora. Pravdepodobne má pravdu. Penzión bude ideálnym miestom na hranie športu: s hálom pokrytým rohožami, ideálnym futbalovým ihriskom a trávnikom obklopeným exotickými rastlinami. Vo všeobecnosti, všetko, čo potrebujeme.

S miestom sme mali šťastie, ale s počasím - nie veľmi. Zdá sa, že dážď sa chystá začať, čo je pre tieto miesta úžasné. V Soči už od začiatku leta nedošlo k zrážkam. "Putin sľúbil, že vôbec nebude dážď," povedal taxikár. Dešti zasahujú do konštrukcie olympijských zariadení a lietadlá rozptýlia mraky.

Taxíky neustále prechádzajú cez miešačky kamiónov. Vedieme okolo obrovských pilierov - budúcich cestných križovatiek. Potom ideme okolo budúceho prístavu. Teraz je postavený na dvoch kilometroch pobrežia. Po sérii stavieb začína letovisko - zhluk niekoľkých penziónov a hotelov v blízkosti Adlera.

Fanúšikovia odpočinku na ruskom pobreží Čierneho mora môžu ľahko dýchať - nie všetci ovplyvnili prípravu na olympijské hry. Miestna chuť je uložená. Tradične okolo penziónu je celé mesto z obchodov s plážovými papuče a mušlemi, veľa kaviarní s menami ako "Kaukazský zajatý" a "Oasis". Všade tam je hudba, hvanchkara, shawarma.

Marina Korpan nie je proti šawarámu. Nie je to prvýkrát v Soči a vie, že mäso v šawarme nie je tu hobľované, ako v Moskve, ale rozrezané na štvorcové figúrky. Marina nám o tom hovorí v kaviarni. Teoreticky nie je šawarma zakázaná. Len základné pravidlo výživy počas triedy: "Jedzte všetko, čo chcete, ale s čajovou lyžičkou." Shawarma nejedzte čajovú lyžičku, bez ohľadu na to, ako je to žiaduce. Preto nikto neje.

Čašník prichádza k nám a zdvorilo naznačuje: "Možno pivo?" Ukázalo sa, že nielen shawarma, ale aj alkohol v malých dávkach nie je zakázané. Je pravda, že dievčatá z našej skupiny nechcú pivo. Chcú začať hodiny nasledujúci deň po príchode do Soči, hneď od rána. A rýchlo začať schudnúť.

Prvý deň sa náš tím stretol trikrát. Dážď sa napojil, potom sa zastavil. Ale zakaždým, ako bol nariadený, posypal pred alebo po cvičení. Bola tu predstava, že dýchacie cvičenia rozptyľovali mraky, alebo Marina Korpan sa s prvkami podieľal.

Nikdy sa nepoškodilo v daždivých Soči, Julia, Elena, Natalia, Anna a Adila sa naučili a začali praktizovať. Cvičenia sú veľa a všetky majú smerový účinok. Je potrebné dýchať a pohybovať tak, aby kyslík vstupoval do problémových oblastí - kde sa nahromadil nadbytočný tuk. Napríklad, aby sa zbavili sudov, telo je naklonené k boku a vytiahnite ruku nahor.

Najviac extravagantné boli podľa môjho názoru cvičenia "mačička" a "pissing dog", ako ich volá Marina Korpan. V prvom prípade by sa mali vykonať dychové cvičenia, stojace na všetkých štyroch s zakrivenou chrbát - zadné svaly sú utiahnuté. V druhom prípade sa môžete zbaviť tuku v stehnách, stojaci na všetkých štyroch s nohou zdvihnutou a ohnutou na kolene.

Tieto cvičenia vyzerajú takto, takže ľudia, ktorí nevedia nič o bodyflex, budú mať určite mimoriadne prekvapenie. Prinajmenšom pochádza zo staršej dôchodkovej stráže. Z diaľky pozorne sledoval a sledoval so záujmom, keď šesť dievčat stojalo na všetkých štyroch medzi dlanimi, magnóliemi a modřínovými stromami, pričom dychlo dýchalo.

Marina Korpan je nepríjemný tréner. "Zlobte sa! - S úsmevom v jej hlasu kričí jedného zo študentov. "Vytvorte silnú Pa!". (Hlasitý zvuk, ktorý sa robí pri výdychu.) "Dýchajte vo vzduchu, akoby ste sa teraz utopili a zomreli!" Marina volá k inej dievčine. Ona sa bojí a usilovne vdychuje podľa potreby. Marina Korpan zaznamenáva jej pokrok. Nakoniec sú obaja spokojní.

"Bodyflex nie je všeliek," pripomína Marina. Po desiatich dňoch však každá z hrdinov musí stratiť najmenej 3 kg. Čoskoro budeme vedieť, či to bude tak.