Problémové oblasti: cvičenia pre doma (FOTOGRAFIE)

Mnoho ľudí pracuje len na tých problémových oblastiach, kde sa hromadí tuk: brucho, stehná, zadok. Nesmieme však zabúdať na chrbát - jeho svaly hrajú dôležitú úlohu v mnohých cvičeniach pre ostatné zóny. Cvičenie pre späť doma bude robiť vaše tréningy dokončené.

Zadné svaly by mali byť vždy udržiavané v dobrom stave, pretože sú zodpovedné za vyrovnanú polohu chrbtice. Mnoho chlapcov a dievčat, cvičenie v telocvični, načíta tlač, hruď, ruky, ale na chrbte často nie je dostatok času. Školenie tlače bez cvičení pre chrbtové svaly môže byť škodlivé a vo všeobecnosti akýkoľvek silový tréning so slabými chrbtom myší môže viesť k zraneniu.

Vo všetkých cvičeniach pre chrbtové svaly je potrebné udržať úroveň späť. Všetky pohyby musia byť vykonávané nie úsilím rúk, ale tým, že pracujú svaly chrbta. Pokúste sa ich cítiť!

Sada cvičení od Ilya Mizgirev

Samozrejme, existuje veľa simulátorov na zadnej strane - a to v bežnej sále a v štúdiách Pilates. Ale v skutočnosti môžete vykonávať efektívne cvičenia pre chrbát a doma. Zpevňujúci komplex, ktorý vám ponúkame, môžete denne vykonávať, kombinovať ho s natiahnutím na chrbát. A ak budete mať viac činiek, stojace cvičenia sú skvelé pre vývoj svalovej hmoty. Ale potom medzi tréningmi musíte urobiť prestávky na 3-4 dni.

Cvičenie pre zadné stojace v svahu: 2-3 sady 20-25 krát.

Vytlačte pás na svahu

Stojte rovno, naklonte sa dopredu, bez ohýbania chrbta a jemne ohnite nohy. Ohýbanie rúk pomocou činiek alebo expandéra, spojte lopaty, utiahnite kolená s pásom.

Narovnávajte rovné ruky dozadu a hore

Stojaci vo svahu pripojte lopatky ramena, presahujúce rovnú ruku dozadu a stlačte ich čo najbližšie k telu. Dajte palce von, v konečnej pozícii, zotrvajte 1-2 sekundy bez uvoľnenia chrbtových svalov.

Vytlačte pás

Vytvárajte svah vo výklenku a potiahnite lakeť tej istej ruky na prednú kolenú, vytiahnite lakeť voľnej ruky a ruku s bremenom - k pásu. Držte si chrbát rovný a rovný.