Let lietadlom: 12 tajomstiev ľahkého cestovania

Bez ohľadu na to, koľko času budete musieť stráviť v lietadle, pár hodín alebo pol dňa: v nadmorskej výške niekoľko tisíc metrov, vaše telo sa stále nemôže vyhnúť preťaženiu. Odporúčanie našich odborníkov pomôže urobiť každý let v lietadle pohodlnejšie.

Tajné 1. Vyberte správne miesto v kabíne

V ekonomickej triede nie sú príliš pohodlné stoličky. Ak však vyberiete správne miesto v kabíne, môžete svoju pozíciu uľahčiť. "Skúsení cestujúci uprednostňujú obsadenie miest, kde je medzi jednotlivými radmi sedadiel väčšia vzdialenosť," hovorí Roman Zakharov, Hlavný redaktor časopisu Flight Line. "Obvykle sa nachádzajú v blízkosti núdzového východu." Buď je to prvý rad v kabíne (môže byť oddiel vpredu, a nie stolička, ktorá sa zdá pohodlnejšie pre mnohých cestujúcich). " Viac informácií o umiestnení najvýhodnejších miest v lietadlách rôznych typov nájdete tu.

Secret 2. Získajte kompresný úplet

Je obzvlášť dôležité týmto spôsobom pripraviť sa na lietanie v lietadle pre tých, ktorí sú vystavení riziku vzniku kŕčových žíl alebo už trpia. Keď dlho sedíte v rovnakej polohe, žily sú stlačené, čo môže vyvolať vývoj ochorenia.

"Pre tých, ktorí cestujú často, odporúčam vám, aby ste si zakúpili špeciálne kompresné ponožky alebo pančuchy kompresnej triedy 1," hovorí Andrei Parshukhin, Zdravotnícky poradca, sro "Nikamed". - Prerozdeľujú tlak na žilové steny a uľahčujú tok krvi. Ak chcete vybrať veľkosť produktu, zmerajte objem nad členok a pod kolenom. Nosím takýto dres, kým si ležal, s nohami hore. " Počas letu skúste trochu zahriať. Ak nemôžete chodiť, aspoň pohnite nohy: otočte ich, vytiahnite ponožku a od seba, napíšte písmená alebo čísla do vzduchu.

Secret 3. Vezmite so sebou vasokonstrikčné kvapky

Počas vzletu a pristátia sú steny sluchovej trubice zatvorené, bubienok sa ohýba a existuje pocit, že sa "uvoľní" do ucha.

Tento problém sa dá ľahko vyriešiť, ak pri lezení a spúšťaní nasávať lízanku, vykonávať prehĺtanie, masírovať oblasť za ušami alebo nosom nosa. Ale ak budete lietať aj s minimálnym chladom a zároveň s ušami, slabým bodom, vaše opatrenia nemusia stačiť.

"Ak chcete zabrániť zápalu stredného ucha, vypláchnite si nos a vyfúknite nos pred výsadbou," hovorí Vera Plotnikova, PhD, ORL lekár najvyššej kategórie. - Potom klesne do nosa kvapkací vazokonstriktor. Pri kopaní do pravej nosnej dierky stlačte pravé ucho na pravé rameno, ľavú nosnú dierku - ľavé ucho k ľavému ramenu. Opakujte rovnaký postup pred vysadením. "

Tajné 4. Dostaňte dosť spánku pred letom

Uzavretý priestor, nie príliš dobré vetranie, nasmerovaný studený vzduch z klimatizácie - všetko vyššie uvedené stačí na to, aby sa z lietadla dostalo zima a kašeľ. "Ak sa nechcete stať obeťou vírusov, ktoré sa pohybujú na palube lietadla, najskôr spať dosť pred letom," odporúča Natalia Nefedova, Výživa, výživa a zdravý životný štýl Projekt BODYCAMP. "Úplne odpočinutá osoba má lepšiu imunitu." Taktiež, aby sa zlepšil celkový stav, bolo by dobré, aby sa dobre neježalo 30-60 minút pred vzletom a po jedení piť asi 80 mg aspirínu. Zlepšuje krvný obeh počas letu av dôsledku toho aj všeobecný stav.

Tajné 5. Venujte náležitú pozornosť hygiene.

V lietadle sa pokúste umyť ruky častejšie a nie len pred jedlom. Často, bez toho, aby si to všimli, prinášame ruky do tváre, do úst, odtiaľ infekcia rýchlo padne na sliznicu a šíri sa po celom tele. Ak očakávate dlhý let, vezmite si so sebou teplé ponožky (noste ich pred spaním, aby ste nepochladili) a vlastnú deku.