Nutričná otázka: najlepšie diéty z roku 2014

Každý rok sa na svete objavuje veľa nových programov výživy, ale nie všetky z nich by sa mali ihneď skontrolovať. Koniec koncov najlepšie diéty odborníci pomenovali len veľmi málo z nich. Ktoré z nich?

Najlepšia strava pre chudnutie

Nie je veľa dobrých výživových programov. "Najlepšie diéty možno nazvať iba tie, ktoré nie sú škodlivé pre zdravie a ktoré sú zároveň ľahko sledovateľné. To je, podobne ako normálna výživa, "- vysvetľuje Rimma Moisenko, dietetik, vedúci strediska Rimmarita.

Jedná sa o výživové programy, ktoré viedli každoročné poradie najlepších diét amerického časopisu. USA Správy a svetová správa. Toto hodnotenie sa skladá z odborníkov na výživu, ktorí hodnotia bezpečnosť, jednoduchosť a účinnosť každého nutričného programu. Preto nás zaujíma tento zoznam a už sme požiadali našich odborníkov na výživu, aby sa vyjadrili k svojim vodcom.

Najlepšie diéty v roku 2014: celkové hodnotenie

1. DASH Dietvytvorené pre pacientov s hypertenziou.

Podstata metódy. Ak chcete znížiť používanie tých potravín, ktoré spôsobujú aterosklerózu, zvyšujte hladinu cholesterolu a krvný tlak. To je všetko, čo my chceme v zime: sladké, slané, mastné.

Čo hovoria odborníci v oblasti výživy. "Tento systém nie je márne v čele zoznamu najlepších diét: je to naozaj veľmi rozumné a cenovo dostupné v súlade so zásadami zdravého stravovania. A hoci jeho účelom je udržať tlak pod kontrolou, môže byť tiež použitý na zníženie hmotnosti, "hovorí Marina Apletaeva, dietetik na klinike Alumed.

2. Diéta TLC (terapeutická zmena životného štýlu) určená pre ľudí so zvýšenou hladinou cholesterolu v krvi.

Podstata metódy. Táto strava predpokladá odstránenie nasýtených tukov zo stravy takmer úplne (nejedzte viac ako 7% denne) a pridajte viac rastlinných vlákien, ktoré by teoreticky mali pomôcť kontrolovať hladiny cholesterolu.

Čo hovoria odborníci v oblasti výživy. "Nechcela by som túto stravu najlepšie pre mladých ľudí: veľmi obmedzuje množstvo nasýtených tukov. To nie je zlé pre starších ľudí a ľudí s vážnou obezitou, "verí Rimma Moisenko.

3. Stredomorská strava

Podstata metódy, Jedlo na potravinovej pyramíde, ktoré je založené na komplexných sacharidoch.

Čo hovoria odborníci v oblasti výživy, "Podľa môjho názoru je to najlepšia diéta pre Rusov: strava je vyvážená a vhodná pre naše podnebie. Je pravda, že je pre nás veľmi ťažké sledovať túto stravu: povedzme, kde môže človek získať čerstvé morské plody zo stredného jazdného pruhu? "Hovorí Marina Apletaeva.

Najlepšia strava v roku 2014 pre chudnutie

Diéta "Weight Watchers" nie veľmi odlišné od iných nízkokalorických výživových systémov.

Podstata metódy. Strava je založená na princípoch frakčnej výživy a počítaní kalórií. Kľúčové pravidlo: "jedno jedlo - jedno jedlo". Navyše, každý týždeň je predpísané zníženie telesnej hmotnosti, aby ste mohli zdieľať svoje výsledky s rovnako zmýšľajúcimi ľuďmi alebo podpornou skupinou.

Čo hovoria odborníci v oblasti výživy. "Dobrá strava, ale ja by som nevolala lepšie: skoro nereguluje množstvo porcií, čo vedie k prejedaniu. Stretnutie s podobne zmýšľajúcimi ľuďmi je dobrý nápad, ale je ťažké ich realizovať: nie všetci ľudia, ktorí strácajú váhu, budú na to mať dosť času, "myslí si Rimma Moisenko.

Najlepšia nová strava 2014

Diéta "Spark Solution" patrí do kategórie nízkokalorických diét.

Podstata metódy. Diéta zahŕňa vážnu zmenu stravovania. Okrem zníženia obsahu kalórií (maximálne 1500 kalórií za deň) a zníženia množstva uhľohydrátovej výživy v ponuke navrhovatelia potravinového systému navrhujú zaviesť do zvyku zdravé občerstvenie a každodenné fitness kurzy.

Čo hovoria odborníci v oblasti výživy. "Tento prístup pomôže urýchliť metabolizmusčo je samo osebe dobré. Jediným rozpakom je, že tvorcovia diéty sľubujú rýchly úbytok hmotnosti v prvých dvoch týždňoch programu. Proces straty telesnej hmotnosti je pre každého iný, takže by bolo nesprávne, keby každý hovoril o takýchto výsledkoch, "povedala Marina Apletaeva.

A hoci podľa názoru odborníkov na výživu je najlepšou diétou úplná absencia, stále schvaľujú niektoré výživové systémy: vyvážené, nekomplikované a tie, ktoré nás nezbavujú dobrá nálada!