Prečo nepotrebujete krém na vrásky

Takže si môžete oddýchnuť a nie utrácať peniaze na fantasticky drahý krém proti vráskam. Vedci uisťujú: prostriedky proti starnutiu nikto iný nebude potrebovať.

Len preto, že nefungujú. Aspoň tie, ktoré obsahujú kolagén. Nezávislí vedci z rôznych univerzít v Spojenom kráľovstve vyjadrili to, čo sme dlho predpokladali: molekuly kolagénu sú také veľké, že jednoducho nemôžu preniknúť do kože. Usadia sa na povrchu epidermis a potom sa umyjú vodou. To znamená, že naše peniaze idú dole na odtok, doslova. Medzitým väčšina kozmetických obrov so silou a hlavnou produkciou a podporou zázračných krémov proti vráskam proti starnutiu s kolagénom ako hlavnou zložkou.

Kolagénový krém Recenzia: L'Oreal Wrinkle Znižuje kolagén

"Mnoho značiek tvrdí, že molekuly kolagénu prenikajú do pokožky a robia to pružné a pružné," povedal Robert Guy, profesor farmácie na University of Bath. "Ale to je absurdné." Hlavným cieľom pre vedcov bolo krém L'Oreal Wrinkle znižuje kolagénktorá sľubuje, že sa zbaví vrások a odstráni nohy po očiach. "Je veľmi smutné vidieť takúto reklamu," pripomína Blanka Sengerova, špecialista na biochémiu veľkých molekúl z Oxfordskej univerzity. - Existuje populárna mylná predstava, že aspoň 60% krému sa pri aplikácii absorbuje do pokožky, ale v skutočnosti zostáva na povrchu. Keby krém mohol preniknúť do kože do krvi, musel by byť certifikovaný ako liek. " Jonathan Hadgraft, profesor biochémie na londýnskej farmaceutickej škole, ju odznieva: "Kolagén" funguje rovnako ako návnada na štítkoch a reklamné plagáty.

Samozrejme zástupcovia spoločnosti L'Oreal okamžite uviedli, že používajú dehydrované molekuly kolagénu, ktoré sú oveľa menšie ako normálne. Avšak ani "vysušený" kolagén nemôže preniknúť do dermis. V skutočnosti účinok krému s kolagénom je rovnaký ako účinok anti-aging cukríkov, o ktorom som napísal poradie najneužitočnejších kozmetických výrobkov. To je nula.

Resveratrol krém

Avšak, rovnako ako anti-starnutie krémy s inými aktívnymi zložkami. Napríklad resveratrol je skutočne silný antioxidant a imunostimulant. Ale ak ho trieš do kože, zázrak sa nestane. Pred tromi rokmi sa uskutočnil experiment, počas ktorého bola jednej skupine dobrovoľníkov podávaná mesačne mikroinjekcie resveratrolu, ďalšie sa odporúčalo použiť krém s obsahom a tretí - jednoduchý zvlhčujúci prostriedok. Ukázalo sa, že ľudia z prvej skupiny výrazne zvýšili produkciu kolagénu v pokožke, zatiaľ čo druhý a tretí výsledok boli takmer nepostrehnuteľné a absolútne identické. "Všetko, čo od krému potrebujete, je hydratačná a slnečná ochrana," komentuje profesor Chris Griffiths, ktorý túto štúdiu vedel. - Toto je najlepší a jediný spôsob zabrániť predčasným vráskam a urobiť existujúce nenápadnejšie. "

Účinné zložky proti starnutiu

Nebudeme úplne sklamaní z krémov proti starnutiu - existujú účinné látky, ktoré skutočne zlepšujú vzhľad pokožky. Navyše nepreniknú hlbšie do epidermis. Pred pár rokmi urobila Americká akadémia dermatológie vzorový zoznam. Zdieľam s vami:

- vitamíny C a E: hlboko zvlhčuje pokožku, bielenie plytkých pigmentových škvŕn;

- AHA (alfa-hydrokyselina): odfarbovanie hornej vrstvy epidermis, zlepšenie pleti a vyhladenie jemných vrások;

- Hylaform: vyhladzuje povrch kože;

- vitamíny A a B: spomaľuje pôsobenie voľných radikálov.

"Musíme pochopiť, že aj tieto užitočné látky môžu udržiavať pokožku len v normálnej a primeranej podmienke vášho veku," hovorí Dan Kauvar, profesor americkej akadémie dermatológie. "Je veľmi dôležité nefajčiť, nie opaľovať sa na slnku, jesť viac ovocia a zeleniny." Jedným slovom robiť všetko, čo neustále píšeme. A čo tajomstvo kože mládeže viete?