Mobilné aplikácie pre fitness: čo sú, čo sú dobré a čo si vybrať?

Smartphony a tablety pomaly, ale isto tlačia obyčajné počítače a DVD prehrávače z našich životov. Po stiahnutí mobilnej aplikácie pre fitness si uvedomíte, že je tiež veľmi výhodné trénovať s nimi!

Fitness s vami!

Tablet alebo smartphone s vhodnou mobilnou aplikáciou pre fitness môže nahradiť osobný tréner aj monitor srdcovej frekvencie. Viem to z mojej vlastnej skúsenosti. Používam svoj smartphone dlhé roky v tréningu (pamätajte si, že v lete je lyžovanie, v lete je to lyžovanie, triatlon a lyžiarske lyžovanie), hoci na oboch bicykloch existuje seriózny GPS monitor s prietokomermi a bicyklové počítače.

Mimochodom, tablety a smartfóny s mobilnými aplikáciami pre fitness sú práve lepšie používané začiatočníkmi, tými, ktorí nie sú pripravení na náročné školenia a sú skôr aktívni v oblasti zdravia. Stiahol som si inteligentný program pre známy modul gadget a nemusím kupovať špeciálne zariadenie.

Ale keď sa vážne ponoríte do tréningu, začnete chápať, že to nie je veľmi výhodné - bežať dve hodiny, držať v ruke smartphone, ktorý sa nezmestí do vrecka. Alebo ju nekonečne dostať z rovnakého vrecka alebo batohu, aby ste videli potrebné údaje. Je oveľa jednoduchšie jednoducho preložiť pohľad na monitor srdcovej frekvencie - hodinky alebo počítač na bicykli.

Napokon, v tréningu v daždi alebo mrazu (a vážne zapojený športovci vynechať a to) smartphone môže zomrieť, aj keď hrdinské, ale smyslné smrti. Ak ste zamestnaní pre vaše potešenie a zdravie, je nepravdepodobné, že by ste mali taký extrém.

Mobilné aplikácie pre fitness: kde ich získať?

Na akejkoľvek oficiálnej službe pre smartphony a tablety: GooglePlay, AppStore, WindowsPhone Store, SamsungApps, OviStore pre Nokia, aplikáciu LG atď. Výber závisí od toho, ktorá platforma (operačný systém) váš gadget je spustený a kto to urobil.

V súčasnosti existujú tri populárne platformy: Android, WindowsPhone, iOS (len pre Apple). Existuje aj špeciálna platforma BlackBerry pre smartfóny s rovnakým názvom, ale v Rusku táto značka nie je veľmi bežná a aplikácie pre ňu nie sú napísané tak elegantne ako pre tri zmienené.

Prakticky všetci vývojári píšu aplikácie naraz v dvoch alebo troch verziách pre vedúcich operačného systému. Preto sa rovnaký program spravidla nachádza v službe Google Play, v obchode WindowsPhone Store av AppStore. Súčasne môže napríklad vlastník iPhone stiahnuť aplikáciu iba z AppStore. A majitelia, Sony alebo, povedzme, Samsung - s GooglePlay. Druhý bude k dispozícii aj SamsungApps.

Mobilné aplikácie pre fitness: musím platiť?

Zvyčajne existujú aplikácie v dvoch verziách naraz: platené a bezplatné. V prvom prípade sa nenachádzajú žiadne reklamné bannery a ďalšie funkcie (napríklad program môže vytvárať zložitejšie tréningové plány alebo zahŕňa lekcie nielen pre začiatočníkov, ale aj pre pokročilých).

Je lepšie najprv skúsiť použiť mobilnú fitness aplikáciu, vyskúšať si ju a rozhodnúť sa, či za to zaplatíte alebo nie. Mimochodom, mnoho z nich zostáva zadarmo na bezplatných verziách. A niekto ide na platenú verziu, ubezpečuje sa, že zaplatil za nedostatok reklamy na obrazovke a nie za ďalšie funkcie.

Vezmite do úvahy, že niektoré aplikácie budú musieť zaplatiť za internet: bez nej sa vaša poloha na mape nezobrazí, údaje o tréningoch sa neodovzdajú na server atď.