Bývalá dievčina vášho muža: čo by ste o nej mali vedieť

Stín bývalej dievčiny nezačal blikať okrem vzťahu s pannou. Vo všetkých ostatných prípadoch sa musíme vyrovnať s tým, že pred našim milovaným zdieľali posteľ, auto a dokonca aj mačku s niekým. A tu je ťažké vzdorovať zvedavosti: je náhle oveľa krajšia alebo lepšie pripravená? Budeme sa zaoberať s odborníkmi, či sa budeme snažiť rozvinúť minulého partnera.

Ako vysvetľuje psychológ Yana Leikina, každá žena chce byť jediná, ale paradoxne potvrdzuje svoju jedinečnosť porovnaním sa s ostatnými dámami. "Možno, že súťaž je v nás obsiahnutá na úrovni genetickej pamäte polygamie, ktorá bola kedysi považovaná za normu," - povedal expert.

Takže túžba pozrieť sa do minulosti vzťahu milovaného človeka je úplne prirodzenou vecou. Ďalšou otázkou je, že by sa to malo robiť v rozumných medziach. Ak v noci a v noci budete študovať profil pasu bývalého priateľa na sociálnej sieti alebo ho neustále trpíte otázkami, potom je to dôležitá obava.

"Buďme úprimní: vo vzťahu, v ktorom prevažuje vzájomné porozumenie, takáto potreba jednoducho nevzniká. Túžba stať sa detektívom je signálom, že váš vzťah vyžaduje serióznu analýzu a prácu, "hovorí Marina Muravyová, psychológ, odborník na prekonanie krízy vo vzťahoch a autor projektu INTEMO.

Odborníci identifikujú niekoľko dôvodov, ktoré vyvolávajú nezdravý záujem o bývalých v nás.

Túžba doplniť vzťah "svetlo"

Ak je všetko hladké a hladké u páru, potom sa niektoré ženy začínajú nudiť a hľadajú svetlé zážitky, ktoré sa prejavujú žiarlivosťou. A prvý je ideálnym objektom pre tieto pocity: bezpečný a zároveň nepríjemný. "Týmto správaním sa žena snaží svojim milovaným očiam pridať hodnotu svojmu milovanému," vysvetľuje Yana Leikina.

Neistota o partnerovi lásky

Túžba hromadiť sa v minulosti ľudí môže vyplynúť z pocitu, že váš vzťah nie je dostatočne silný. "Možno je to nevedomá túžba prelomiť puto, v ktorom sa cítite neisto. Keď niečo vykopnete, dostanete oficiálny dôvod, prečo sa nemôžete vždy vysvetliť na racionálnej úrovni, "vysvetľuje Marina Muravyová.