5 originálnych receptov ľadového čaju

Už ste sa naučili robiť domácu limonádu, ale to nie je jediný nápoj, ktorý je príjemný na chladenie v letnom horúčavu. Iced čaj bude zvládnuť túto úlohu nie je horšie. Tu sú niektoré originálne recepty z čajov pekárov.

Čaj pomáha bojovať so sebou a kompenzuje stratu minerálnych solí a vitamínov. Najmä dobré nealkoholické nápoje na báze čierneho, zeleného, ​​červeného čaju, karkády, oolongu. Nevyhnutnou podmienkou na ich prípravu je dobrý čaj. Zvyčajne je to čajové listy v placerovi, nie choux čajových vreciach. "Pri varení by listy nemali byť v horúcej vode dlhšie ako odporúčaný čas, pretože sa z nich uvoľňuje tanín," hovorí šéfkuchár Evgenia Yarchenko. "To spôsobuje, že nápoj je horký a nepríjemný." Napísali sme o tom, ako správne vybrať a pripraviť čaj. tu.

Pôvodná chuť a vôňa studeného čaju prinášajú rôzne prísady - korenie, bylinky, bobule a ovocie. Nezvyčajne zaujímavé sú nápoje na základe ich kombinácií. Nemôžete sa pokaziť tým, že urobíte priateľov v čajovej mäte listy s kardamom, zázvorom a čiernym korením. Melissa dokonale harmonizuje s citrónom, limetkou, citrónovou trávou, medom. Korenie je obzvlášť dobré v čiernom a červenom čaji a plody a bobule v zelenom.

Výborný tonik môže byť vyrobený napríklad zo zeleného čaju, bazalky a vodného melónu. Basil pridá pikantné tóny do ľadového tela a mäso z vodových melónov prinesie sviežosť a príjemnú sladkú chuť. "Zelený čaj, jahody a citrónová šťava sú taktiež nezvyčajne úspešnou kombináciou: nápoj bude osviežujúci a mierne sladký.

Ice tee nielenže má skvelú chuť a je veľmi osviežujúci. Tento nápoj je tiež dobrý pre zdravie, vďaka vysokému obsahu esenciálnych olejov, flavonoidov, minerálnych solí a vitamínov.

Studený čaj, najmä čierne a červené odrody, sa môže opiť mliekom. Najlepšie je podávať oddelene a miešať s nápojom bezprostredne pred použitím.

Tradičnou súčasťou akéhokoľvek osviežujúceho nápoja je ľad. S ním môžete rýchlo znižovať teplotu čaju a dôležité je udržiavať nízku teplotu dlhú dobu. Čaj sa môže podávať s hrudkami (nakrájaný na kocky), nasekaný (rozdrvený na malé kúsky) a mletý ľad.

Takmer okamžite a na najnižšiu možnú teplotu sa zem a drvený ľad ochladzuje, ale tiež sa rýchlo roztopí. Tento ľad je vhodný na použitie po ochladení a miernom zriedení nápoja, keď je už dostatočne studený a príliš hrubý. Najlepšou voľbou pre ľadové tee sú kocky ľadu. Chladne sa účinne a veľmi rýchlo neroztopí a čaj sa nerozriedie príliš s vodou, na rozdiel od voľby s mletým ľadom. Treba poznamenať, že akýkoľvek ľad do určitej miery zriedi čaj. Preto by mala byť dostatočne silná.

Naplňte pohár s ľadom asi o 1/2 - 3/4. Ak dávate príliš málo ľadu, ochladenie bude pomalé a neefektívne, ak sa preháňate, nápoj sa ukáže byť vodnatý.

Ak dávate prednosť ochladzovaniu čaju v chladničke alebo mrazničke, počkajte, kým nápoj úplne vychladne pred umiestnením. V opačnom prípade čaj bude zakalený a jeho chuť bude kaziť.

Ľadové odpalky sa podávajú v priehľadných debnároch a naliajú sa do pohárov ako bežného čaju, ale do sklenených pohárov. Môžu byť zdobené bobuľami a kúskami ovocia.

Najlepšie tričko

Recepcia poskytovaná riaditeľstvom čaju Kenskej republiky.

zloženie: 4 lyžice. voda, 4 lyžičky. čajové listy (čierne alebo červené), 1 lyžička mäta (sušená alebo čerstvá), 1/4 lyžičky kardamom, 2 mleté ​​zrná čierneho korenia, 40 g cukru, 2 g zázvoru (nakrájané, čerstvé).

Pokyny. Nalejte vodu do malého hrnca a varte. Pridajte kardamom, mätu, čierne korenie, nakrájaný zázvor a variť, kým voda nedosiahne chuť a arómu. Pridajte čajové lístky, cukor a variť ďalších 5 minút. Namočte zmes a ochlaďte. Podávajte s kockami ľadu.

Čajový čaj

Recepcia poskytovaná riaditeľstvom čaju Kenskej republiky.

zloženie: 2 litre vody, 1 lyžička. čajové listy (čierne, červené), 5 stoniek s listami citrónovej trávy, 1/2 banda čerstvej mäty, 1 citrón alebo limetka, 1 malý čerstvý koreň zázvoru, 5 lyžice. med.

Pokyny. Oddeľte listy citrónovej trávy od stoniek. Nakrájajte stonku citrónovej trávy, prilepte listy s kuchynskou šnúrou a položte obidve zložky stranou. Odlúpnite a umyte zázvor a rozdrvte ho v malte. Vyperte vápno alebo citrón a nakrájajte na malé kúsky. Nalejte vodu do malého hrnca, vložte do ohňa a priveďte do varu. Pridajte do panvice s vodou všetky zložky okrem medu. Znížte teplotu a zasypte ďalšie 3 minúty. Odstráňte panvicu zo sporáku a ponechajte ju 5 minút, skôr pokrytú viečkom. Naplňte čaj, pridajte med a dobre premiešajte. Chladený čaj chladíme v chladničke 2 hodiny.

Letný bobuľový čaj

Recept Evgenia Yarchenko, šéfkuchár.

zloženie: 2 lyžičky. Zelený keňský čaj, 200 g čerstvých jahôd, 1/4 polievkovej lyžice. čerstvo stlačená citrónová šťava, 400 ml teplej vody, 1/2 polievkovej lyžice. studená voda, 1/3 c. cukor, 1 lyžica. kocky ľadu.

Pokyny. Ohrejte vodu na varte. Nalijte horúcu vodu do akejkoľvek širokej nádoby a nechajte 5 - 7 minút vychladnúť, aby teplota vody klesla na 70-85 stupňov. Do čaju vložte 2 lyžičky. zelený čaj, vylejte čaj studenou vodou a nechajte variť 5 minút. Potom nechajte vychladnúť na izbovú teplotu. Vezmite misku, vložte do nej čerstvé jahody, pridajte cukor a kaša s vidličkou do stavu homogénnej zmesi. Vezmite malý hrniec, nalejte do neho 1/2 lyžice. vodou, pridajte jahody s cukrom a za miešania priveďte k varu na vysokej teplote. Vezmite džbán a nalejte do nej ochladený čaj, pridajte jahodové pyré, premiešajte. Ak nemáte veľmi rád buničinu, môžete oddeliť jahodovú šťavu z zemiakovej kaše pomocou sita. Nalejte citrónovú šťavu na vrch a znovu premiešajte. Pridajte kocky ľadu pred podaním.

Melónový čaj s bazalkou

Recept Evgenia Yarchenko, šéfkuchár.

zloženie: 1 lyžička čierny keňský čaj, 400 ml horúcej vody, 1/6 dielna vodnej buničiny, 1 malá banda čerstvej bazalky, 1 lyžička. cukor 1/4 lyžice. citrónová šťava, 1 polievková lyžica. kocky ľadu.

Pokyny. Priveďte vodu do varu. Do varnej kanvice nalejte vriacu vodu a nechajte 2 minúty zohriať kanvicu. Potom vylejte vodu z kanvice. Do varnej kanvice nalejte 1 lyžičku. čaj, položte bazalka listy na vrchole, nalejte vriacou vodou. Pridajte 1 lyžičku. cukor, miešajte a nechajte nápoj variť 5 minút. Potom nápoj ochlaďte na izbovú teplotu. Vezmite dužinu z melónu, oddeľte ju od kostí a rozrežte ju na kocky. Rozdelíme plátky melónu do misy, pridáme citrónovú šťavu a kašu pomocou mixéra. Vezmite džbán, vložte do pyré melón. Naliate chladený čaj na vrch, dobre premiešajte. Umiestnite ľad pred podávaním.

Mincovňa nat

Recept Sergeja Suslina, riaditeľa reštaurácie "Totoro"

zloženie: 40 ml čaju z mäty, 40 ml kalifornského nápoja, 40 ml lychee pyré, 5 ml citrónovej šťavy, 10 g lycée, 100 ml vody, 2 g citrónovej trávy, kocky ľadu.

Pokyny. Vložte ľad do pohára, nalejte čaj, kalpís, šťavy, štiepané zemiaky, vodou a dobre premiešajte. Ozdobte lychee a lemograss.