Ashwani Nigam: "Zmeňte smer vašej energie"

Jedinečnosť indického tanca spočíva v tom, že nielen zábava, ale aj meditačná prax. Aký bude váš tanec, závisí od toho, kam smerujete impulz.

Zo starých kníh je známe, že tanec a hudba boli jednou z hlavných oblastí pravidelného vzdelávania v Indii. Dlho sa tento tanec nepovažoval za oddelené od rituálov súvisiacich s jogou. Je zrejmé, že buď jóga vznikla z tanca, alebo tanec pochádza z jogy, alebo oba sa vyskytujú z rovnakého zdroja, majú malé rozdiely a veľmi spoločné. Jóga je vlastne tanec vo veľmi pomalom rytme.

V každodennom živote tanec pomáha prekonať náš živočíšny princíp a volá nás k duchovnosti. V Indii sa dlho používa tanec v rôznych rituáloch.

Tradičný indický tanec pomáha udržiavať normálny krvný tlak, upokojuje sa. Akákoľvek pravidelná tanečná prax učí ovládnuť seba samého, získať povedomie, pochopiť život hlbšie. Tanec tiež synchronizuje naše telo s prírodou. Keď sa človek jednoducho presunie na hudbu, je to v skutočnosti cvičenie. Energia je uložená a nahromadená vo vnútri, získate silu. Ale príde chvíľa, keď musí byť vedome vyslaná von a potom pocity tanečníka môžu zdieľať všetci, ktorí ho sledujú. V oboch prípadoch to bude cvičenie, ale energia toho, čo sa deje, je úplne iná. Pridaním emócií do vášho tanca uvoľníte energiu a uvidíte, zdieľajte svoje pocity s ostatnými. Hudba, vokály a ďalšie možné súčasti predstavenia len zvýšia vplyv na ľudskú myseľ a pocity.

Tanec uvoľňuje samotného tanečníka a tých, ktorí ho sledujú. Tanec je výmena pocitov a energie. Keď osoba praktizuje jogu, medituje alebo vykonáva cvičenia, cíti príval energie. Ale keď tancuje, tok energie ide vonku a tanečník obviní všetkých, ktorí ho pozerajú a celú atmosféru okolo neho. Učitelia tak môžu výrazne ovplyvniť svojich študentov. A tanečníci - na publikum.

Užitočné odkazy:

Video stretnutia "Indian Dances" s Ashwani Nigam vo fitness video knižnici klubu "ALIVE!".

Video relácie "indické tance" s Shanti.

Pozrite si video: Bollywood Saga by Guru Ashwani Nigam and Svetlana Nigam (August 2019).