Nordic walking v moskve

Móda na Nordic Walking - prechádzky po meste bez lyží na nohách, ale Nordická nordická chôdza v rukách - získava dynamiku. Snažil som sa a teraz budem založiť priateľov a kolegov v tejto oblasti. 7. a 8. novembra sa v Filevsky Parku uskutoční ďalší voľný vstup. Pridajte sa teraz!

Hlavným nadšencom tejto zábavy je Ivan Minaev, bývalý manažér značky fínskej spoločnosti Exel, ktorá vyrába lyžiarske doplnky. Pred rokom navštívil Švédsko, kde videli, ako ľudia veselo vystúpili s lyžiarskymi stĺpmi v centre Štokholmu. Minaev sa pýtal a zistilo, že Švédi s palicami nie sú mestami blázonmi a nie lyžiarmi nudí bez chýbania snehu. Robia špeciálny druh fitness - Nordic Walking.

Nordic walking v moskve

Moja úvodná lekcia zo škandinávskej prechádzky sa konala v parku na Trekhgorny Val. "Prvé pravidlo: Nechajte sa baviť," prikázal Ivan. - Pravidlo dva: nestlačte palice. Potom prišiel ešte prísnejší pokyn: držať palice striktne pod uhlom 45 stupňov na zemi, dýchať hlboko, krok, ktorý má byť razený, ruky rovno, ale zároveň mierne ohnuté na lakte. Pravá noha sa prenáša dopredu spolu s ľavou rukou. A naopak. Rozhodol som sa, že je nesmierne ťažké splniť všetky požiadavky. Ale ukázalo sa to - vôbec nie.

V piatej minúte sa moje tváre zmenili na ružové a jasné - buď z rozpakov, alebo z nákladu. Tam bolo len málo okoloidúcich, ale tie, s ktorými sme sa stretli, sa na nás pozreli, uh-uh ..., povedzme zvedavo. ("Je to skvelé, keď vás ľudia venujú pozornosť!" - Ivan ma povzbudil.) Taktiež vyvolali zvedavosť zvierat. Občas sa svätý Bernard pokúsil chytiť jednu z mojich tyčí so svojimi zubami - hneď som sa vytratil z rytmu, vystrašil som sa pre seba a pre psa a začal sa mi náhodou švihnúť tyče. "Dajte si ruky a pokračujte v chôdzi a pretiahnite tyče za sebou," podotkol Ivan. "Po pár krokoch bude telo všetko zapamätať." V skutočnosti je to zlaté pravidlo škandinávskeho chôdze - len choďte a opierajte sa o palice. Zvyšok samotný bude nasledovať.

Malá odpoveď - a nová úloha: "Teraz kráčame a mierne otáčame telo. Nakladáme teda nielen bicepsy a tricepsy, ale aj oblúky. " Po ceste Ivan vysvetlil, že Nordic Walking je jediný typ fitness, ktorý sa môžete voľne zapojiť do malých rozhovorov. "Napríklad v Petrohrade sa naši partneri snažili naučiť angličtinu na cestách. Neviem, či sa to stalo s nimi alebo nie, ale ja sám mám na mysli chodiť s psychológmi. " Myšlienka je vynikajúca, chcela by som si napríklad vychutnať prechádzku s Stanislavom Grofom.

Po tréningu sme sedeli v kaviarni, kde bola strašne dymová a kde nikto nevedel, prečo sme si s nami priviedli lyžiarske stožiare. Bolo zrejmé, že nikto na škandinávskej chôdzi v meste naozaj nevie. Napriek tomu, že pri podaní spoločnosti Minaev bola Nordic Walking naplánovaná na niekoľko fitnesových centier, napríklad Svetová trieda v Žukovke a Multisport v Luzhniki. Minaev tiež uviedol, že Ksenia Sobchak a Yury Lužkov už vyskúšali tento typ fitnes a niektorí podnikatelia vnímajú "severskú" kondíciu ako sociálnu záťaž, bezplatne (doslova 50 strán) Vyučujúci seniorov v mestských parkoch.

Bolo by však nesprávne vnímať Nordic walking ako zábavu len pre ľudí v dôchodkovom veku. A Ivan navrhol, aby som sa uistil, keď som prišiel na Filevskyho parku v poludnie 7. alebo 8. novembra. "Hlavná vec je zavolať mi vopred, aby som si so sebou vzal dostatok inventára," dodal Ivan. "Za hodinu budeme chodiť päť až sedem kilometrov a spáliť 700 kilokalórií." Znie to lákavo. Som dokonca pripravený zaplatiť 3 tisíc rubľov za vlastnú dvojicu lyžiarskych stĺpov. Hlavná vec - robiť bez svätého Bernarda.

Pozrite si video: - Marsz po Niepodległość nordic walking (Január 2020).