Yoga asanas pre plochý žalúdok (FOTOGRAFIE)

V boji za plochý žalúdok sú všetky prostriedky dobré: správna výživa a silové cvičenia a kardiovaskularizácia a jóga asány. Ukazujeme, akú postupnosť pozícii pomôže sprísniť tlač.

Než začnete znova skrútiť alebo budete v "bare" dlho stojaci, chceme vás varovať: dokonale plochý žalúdok je zriedka dosiahnuteľný cieľ. "Správnym cieľom je krásne napnuté brucho. Zloženie vaty je ploché brucho - dané. Pre kapha a pittu je to bolestivý stav. Pitta sa vyznačuje reliéfom, dobre definovanými svalmi a pre Kaphu je možné vytvoriť krásnu napnutú brušku, vysvetľuje Tatyana Illarionova, vedúci inštruktor siete škôl "Federácia jogy". "Okrem toho by sme nemali zabúdať na to, že reliéf a tvar ženskej brušnej oblasti sú úzko späté s vlastnosťami tela: má tendenciu hromadiť tuku v dolnej tretine a zväčšiť mierne pred menštruáciou, čo môže tiež zvýšiť objem v tejto oblasti."

To všetko však neznamená, že nie je potrebné posilňovať svaly: dobre vyvinutý svalový korzet chráni vnútorné orgány. Medzitým sa tlačíme, napríklad krútením alebo ohýbaním, zlepšuje sa krvný obeh v nich, čo má pozitívny vplyv na činnosť tráviaceho a vylučovacieho systému. "Silné svaly v tlači sú tiež poistením proti vynechaniu vnútorných orgánov, čo môže narušiť ich normálne fungovanie," dodáva Tatiana Illarionova.

Ak je vaším cieľom napnuté brucho, zahrňte nielen statické asány, ale aj dynamické krízy v praxi jogy. "Odporúčam agnysara-kriyu: táto manipulácia má pozitívny vplyv na prácu brušných orgánov, stav svalov a vo všeobecnosti nám pomáha cítiť žalúdok lepšie a nájsť kontakt s našim telom," hovorí Tatiana Illarionova.

A samozrejme nezabudnite na kardiovaskulárne, výživové a kozmetické procedúry, ktoré budú dobrým doplnkom k praxi jogy.

  • Odporúčané čítanie: Cvičenie na chudnutie brucha

Ako vytvoriť lekciu

* Agnisara-kriyu vykonáva ráno na prázdny žalúdok a poradie asanas - s ním alebo samostatne v každom vhodnom čase dňa. "Ale nie je neskoro večer, je lepšie dokončiť prax najneskôr 3 hodiny pred spaním," radí Tatiana Illarionová.

* Postupujte podľa poradia 3-4 krát týždeň, zanechávajúce dni na obnovu svalov, bez toho nemožno dosiahnuť pokrok.

* Pre každú predstavujú 10 opakovanív ktorom náhradník Zadržte 20 sekúnd asány a 10 sekúnd odpočinku.

* Ak máte problémy s chrbtom, vzdať sa robiť bhujangasana ("Cobra") a nahradiť ho purvottanasana.

Dokončenie komplexu stačí len rohož.