Aktívne darčeky

Položte niečo pod vianočný stromček, ktorý je nielen užitočný pri každodenných tréningoch, ale tiež zdvihne váš duch. Novodobé zariadenia, ako napríklad široko inzerovaný Wii Fit, sú samozrejme dobré. Ale ešte lepšie, ak má darček mierne nostalgické podtexty.

Skočiť lano

Najjednoduchšie používa simulátor, dokonale pumpuje teľatá a zvyšuje celkovú fyzickú odolnosť tela. Predpokladá sa, že za hodinu strávenú pomocou lana môžete stratiť až 420 kcal. V posledných rokoch sa preskoky ukázali byť vysoko náročné v modernej kondícii. Dokonca vynašiel špeciálny druh športu - preskočiť, kde hlavnou náplňou je skákacie lano. V Spojenom kráľovstve je združenie pre lanovku, ktoré organizuje súťaže v niekoľkých disciplínach: napríklad jednoduché lano (napr. Sólo skoky), čínske koleso (pri skoku spolu s partnerom) alebo dvojité holandské (skákajúce cez dve skokové laná). Uvedenie bežného gumového pásu s plastovými rukoväťami pod vianočný stromček nie je nejako solídny. Everlast kožené skokové lano s leštenými drevenými čiapkami je úplne iná vec.

Kde kúpiť: shop.sportdepo.ru

Cena: 1450 rub.

powerball

Ruské know-how je gyroskopický simulátor rúk a predlaktia. V kľude to vyzerá ako obyčajná lopta, ale stojí za to uviesť do činnosti, a to sa mení na magickú guľu, žiariacu zvnútra. Tajomstvo je vo vnútornej štruktúre mechanizmu pracujúceho na princípe gyroskopu: spúšťaný rýchlym pohybom prsta (alebo použitím špeciálneho závitového rámu na vnútornom rotore), začína sa otáčať kvôli kruhovým pohybom pomocou kefy. Powerball Signature je model s elektronickým počítadlom otáčok, ktorý môže nahradiť expandér a činky. Otáčaním gyroskopu až do 11 tisíc otáčok za minútu (svetový rekord za sekundu je viac ako 16 tisíc otáčok) môžete získať zaťaženie viac ako 12 kg. Ak uvoľníte Powerball s rukami nadol, zaťaženie padne na ruku a predlaktie, a ak ohýbate rameno na lakte, značná časť zaťaženia ide na biceps a.

Kde kúpiť: clife.ru

Cena: 2300 rubľov.

Kiktest

Merač nárazovej pevnosti "Kiktest-61" je namontovaný na stene vo výške ramena. Môžete mu na ňom odlupovať oboma rukami a nohami, ale ani nebude búšiť. Iba zvýrazní výsledok elektronickej hodnotiacej tabuľky - silu nárazu meranú v kilogramoch. Plus "Kiktest" - nenápadný vzhľad (dobre, niektoré čierne vankúše visí na stenu - a nechajte ju visieť), mínus - elektrická závislosť (zariadenie funguje len zo siete). Presne to isté zariadenie, pokiaľ je mi známe, je inštalované v moskovskom fitness centre "Dr. Loder na vášnivý. Tam je v rámčeku súhrnná tabuľka sily úderov: samice slap, sa ukáže, "váži" 80-130 kg, klasický bokový hák dospelého muža - 180-250 kg a rána Mikea Tysona - 720-990 kg. Stôl, bohužiaľ, nie je zahrnutý.

Kde kúpiť: kiktest.narod.ru

Cena: 8900 rub.

Letí v aerodynamickom tuneli

Vzdušný tunel bol vynájdený na konci XIX. Storočia, ale pre praktické účely (pre výcvik parašutistov a kaskadérov) sa začali používať len pred niekoľkými rokmi. A v poslednej dobe každý môže "lietať" v ňom. Silné prúdy vzduchu vychádzajúce z turbín umiestnených na dne rúry simulujú prúdenie vzduchu počas voľného pádu. Prietok je monitorovaný správcom, ktorý v závislosti od váhy "parašutistu" buď urýchľuje alebo spomaľuje turbíny. Minimálna doba trvania letu je dve minúty, maximum je obmedzené len fyzickou formou účastníka a veľkosť jeho peňaženky (emisná cena je 18 000 rubľov za hodinu). Pokiaľ však let v trubici vyzerá ako parašutistický skok, pochopia len tí, ktorí skúsili oboje. Všetko ostatné len lietať.

Kde kúpiť: aeropotok.ru

Cena: od 1500 rubľov. (2 min.)