Alexey Merkulov: Prečo spievame mantry

Naad jóga alebo jóga zvuk považuje ľudské telo za hudobný nástroj. Upravením toho môžeme dosiahnuť rôzne stavy, od smútku až po osvietenie. A za to spievame mantru.

72 tisíc energetických tokov - naadi cirkulujú v našom tele. Vytvárajú 72 strún, ktoré sa nazývajú "suras". Myseľ, ako rádiový prijímač, ladí s rôznymi frekvenciami a rezonuje podľa naladeného rozsahu.

Neustále vyslovujeme slová, ktoré sú vtlačené do podvedomia a vytvárajú zodpovedajúce zámery, akcie, nálady. Ak poviete slovo "auto", vo vašom mysli sa objaví niekoľko obrázkov. Jedným z nich je "auto" Ferrari, za druhé "Lada". Tieto obrázky sú determinované osobnými kategóriami a stupňami a v rozhovore ich dodatočne emocionálne farbime, aby sme v nich mohli vyvolať reakciu.

Mantry, na rozdiel od slov, sú vibráciou vyššieho stavu, ktorý nie je viazaný na osobný. Mantry vyjadrujú vlastnosti nekonečna. S ich pomocou budeme zvyšovať vedomie a získať príležitosť na reprodukciu štátu, za hranice hodnotenia a logiky. Jóga zvuku je najviac líná jóga: sedieť a meditovať, môžete dosiahnuť porozumenie skutočnej podstaty a prírody. Naad-jóga môže byť dokonca liečená, pretože 99% chorôb sú vynájdené sami a na to, aby sme sa uzdravili, si to často potrebujete len uvedomiť.

Tu sú hlavné mantry Kundalini jogy, ktoré používame v každej lekcii.

Adi mantra

Ong Namo Guru Dev Namo

Opakujte trikrát.

Mantra nás stotožňuje so stvoriteľom a učiteľom.

Zvuk "ong" vytvoril vesmír a naďalej v ňom zaznieva a vytvára všetky duševné, materiálne a jemné formy. Je potrebné rozlišovať zvuky "om" a "ong". "Om" je zvuk, ktorý existoval pred objavením sa vesmíru, zvuk nezrozmaneného ducha. "Ong" je zvuk Stvoriteľa, ktorý zrodil svet a zostal v centre bytia. "Namo" - pozdrav. "Guru Dev" je učiteľ, ktorý vedie študenta z nevedomosti k povedomiu.

Mangal Charn-mantra

Aad Gurey Nama

Jugad Gurey Nama

Sat Gurey Nama

Siri Guru Devei meno

Opakujte trikrát.

V tejto mantre, ktorá má ochranné vlastnosti od všetkého negatívneho, sa hovorí, že pravda je nesmrteľná. Hovorte to, nasmerujte energiu najprv doľava, potom späť, potom doprava a dopredu. Pomocou tejto mantry vytvárame priestor pre prax, oslobodíme ho od cudzích myšlienok, od všetkého, čo je falošné, naladenie do večného.

Bij mantra

Sat Nam

Hlavná mantra v kundalini jogu. Mantra, zasiatie zrna pravdy. Tým, že sme to vyslovili, pripomíname si, že pravda je primárna a je základom všetkého. Pomáha presunúť sa k skutočným cieľom, vyhýbať sa bludám a falošným cestám.

Na záver vám poviem trochu podobenstvo o sile mantry. V starovekej Indii žil mladý muž, ktorý bol od útleho veku výborným lovcom a kožušníkom. Oženil sa skoro a dostal deti, ale nemohol svoju rodinu živiť svojou prácou. A potom sa stal lupičom. Jedného dňa, ktorý napadol cestovateľa, volal, aby sa pripravil na smrť. Cestujúci, ktorý sa naozaj ukázal byť svätý, odpovedal, že je pripravený na život. Ale varoval: ten, kto ho zabije, zomrie v priebehu jedného dňa. Uložiť vraha môže len muž, ktorý ochotne dával svoj život za neho. Lúpež prišiel do svojho domu a spýtal sa, či niekto z jeho príbuzných je pripravený zomrieť. Ako odpoveď mu jeho žena a deti hodili kamene. S hlavou nadol sa vrátil k stromu, ku ktorému viazal svätého, pokánil sa za svoje zverstvá a oslobodil zajatcov. Svätý sa dotkol hlavy a zašepkal mantru do ucha. Lúpež sedel v lotosovej pozícii pod tým istým stromom a od tej chvíle neúnavne zopakoval mantru tri roky. Počas tejto doby sa okolo neho vytvoril mravenec. Robotník sa stal svätým Valmiki (preložený ako "mravenec"), ktorý neskôr vytvoril starodávny text "Ramayana".

Tento príspevok som napísal zvukom krásnych mantúr, ktoré ma inšpirovali. Môžete počúvať mantry len pre radosť - doma i v metre, v aute av práci. Sme nás!

Budeme praktizovať mantry počas nášho ústupu v Čiernej Hore, ktorého témou je "meditatívna myseľ a jej praktická aplikácia". Pridajte sa teraz!

Užitočné odkazy:

Video Kundalini jóga s Alexejom Merkulovom vo fitness video knižnici klubu "Live!".

Pozrite si video: Прямая трансляция пользователя Alexey Merkulov (Február 2020).