Ostatné mlieko - mandle, mak a KO

Keď niekomu informujem, že namiesto kravského mlieka pridám mandľu do rannej kávy, ľudia okolo mňa reagujú, akoby som bol nektár z kvetov ako motýľ. "No, a ako to je?" Spýtajú sa nevedomky. Poviem to.

Veganom sa dá zaobchádzať tak, ako sa vám páči, ale nemôžete si ich vziať: títo ľudia našli veľa skvelých produktov pre nás. Zaviedli módu do indického paneerského syra, rohovníka, agaru a rastlinného mlieka. Aj keď vo všeobecnosti v druhom prípade hovoríme o stredovekom vynáleze. V dobe, keď boli víly a draci reálne ako chladničky, kravské mlieko bolo buď okamžite opité, alebo bolo dovolené vziať maslo a syr. V poľnohospodárskych podnikoch v celej Európe bolo oveľa jednoduchšie nájsť mandľu - od zemných mandlí. Bol opitý, pridal sa do sladkého cesta alebo sa premenil na maslo. Potom prospešné vlastnosti malého myslenia a len ocenil orechovú kvapalinu pre chuť - marcipán, krémová a veľmi svieža.

Samozrejme, slovo "mlieko" v tomto prípade je vhodné uviesť v úvodzovkách. Vyzerá to ako pravidelný pár, ale to je miesto, kde sa ich podobnosť končí. (Podľa môjho názoru a ďakujem Bohu.) Ale v tom je oveľa väčší prínos.

Začnite tým, že väčšina ľudí na planéte trpí rôznou vážnosťou.

Po druhé, vápnik mlieka, ktorého nevyhnutnosť je tak spájaná výrobcami, v skutočnosti nechráni kosti pred krehkosťou - to je vedecky dokázané. Najznámejšia štúdia na túto tému bola uskutočnená na Harvardskej univerzite už 12 rokov, navštevovalo ju viac ako 75 000 žien rôzneho veku. Záver vedcov z Harvardskej univerzity: aby sa zabránilo osteoporóze, je lepšie znížiť množstvo soli a údenie mäsa v strave, jesť viac zelenej listovej zeleniny a strukovín.

Po tretie, mlieko pre teľatá obsahuje trikrát viac kazeínových bielkovín ako materského mlieka. Nadbytočné kazeín naše telo transformuje do hlienu - teda, podľa lekárov, mnoho chronickej rinitídy, pľúc problémy a tráviace ťažkosti.

Navyše kvalita mliečnych výrobkov na regáloch je nízka. Avšak, pokiaľ ide o priemyselné rastlinné mlieko, taky sa nellávam. Sójové bôby a arašidy nepochádzajú z čerstvých, ale z pražených surovín. Okrem toho je sladká a bohato ochutený chuťou, zahusťovadlami a konzervačnými látkami. Preto osobne preferujem prípravu mandľového, tekvicového a makového mlieka za moju kávu. (Nepíšem o sójovom a ryžovom mlieku, pretože som ich úprimne nemal rád, ale aj ryža je veľmi zúfalá na variť.)

Ak chcete vyskúšať toto vlastné mlieko, potom tu sú recepty.

Mandľové mlieko

Obsahuje viac horčíka ako špenát a ovos, veľa fosforu, vápnika, kyseliny listovej, vitamínu E, zinku.

Hlavný produkt: nepražené lúpané mandle.

Ako variť: Zmiešajte pohár mandlí v mixéri alebo v kuchynskom procesore (musíte ho namočiť cez noc alebo po dobu piatich až šiestich hodín, potom vylejete vriacou vodou, aby ste rýchlo očistili jadrá), dve poháre vody, vanilkový zálivok a čajová lyžička sladidiel (med alebo nektár agave, dátumy). Kmeň cez plátno, stlačte, pite chladené.

Ako to chutí: silný mandľový krém.

Makové mlieko

Šampión v obsahu vápnika: 100 ml obsahuje 1448 mg vápnika, zatiaľ čo krava obsahuje len 300 mg. V tento deň potrebujeme 1000 mg tohto stopového prvku s jedlom.

Hlavný produkt: čierne makové semená.

Ako variť: Zmiešajte v mixéri alebo kuchynskom procesore 3/4 šálky maku, dve poháre vody a lyžicu agátového nektáru alebo medu. Kmeň cez plátno, stlačte, pite chladené.

Ako to chutí: bohatá a orechová, mierne káva.

Tekvica mlieko

Obsahuje množstvo železa a zinku (zlepšuje pamäť, posilňuje imunitný systém), ako aj horčík, fosfor, vápnik, bielkoviny.

Hlavný produkt: ošúpané tekvicové semená.

Ako variť: miešajte v mixéri alebo kuchyni procesor pohár semien (najprv je lepšie namočiť ich jednu až dve hodiny), dve poháre vody, niekoľko dátumov, vanilka. Kmeň cez plátno, stlačte, pite chladené.

Ako to chutí: jemne pikantné, ako perník.

Ovesné mlieko

Bohatá na bielkoviny a ovsené vločky sú takmer jedinou cereáliou, ktorá obsahuje globulín - bielkovinu, ktorá je takmer rovnaká svojimi vlastnosťami ako zviera. Okrem toho má veľa beta glukánu - tento druh vlákniny znižuje množstvo krvných zlomenín.

Hlavný produkt: valcovaný ovos (nie okamžitý).

Ako variť: Nalejte pohár ovsenej vločky s tromi pohármi vody, pridajte 1/2 čajovej lyžičky miso pasty (svetlo žltá odroda, výber: shiro, broad-miso, saikyo-miso). Rozmiešajte a nechajte cez noc vylúhovať. Ráno premiešajte v mixéri, ak chcete, pridajte vanilku, škoricu, limetovú kôru, napätie a mlieko.

Ako to chutí: sladká, krémová.

Kokosové mlieko

Obsahuje veľmi cennú kyselinu laurovú (posilňuje imunitný systém, pomáha vyrovnávať sa s vírusmi a baktériami), vitamíny skupiny B (B1in2in3) C.

Hlavný produkt: strúhaná kokosová buničina.

Ako variť: nalejte nastrúhanú kokosovú buničinu s horúcou vodou (ale nie vriacou vodou) v pomere 1: 3. Nechajte piť počas pol hodiny alebo až kým sa zmes neochladí. Kmeň cez plátno, stlačte, pite chladené.

Ako to chutí: sladká, karamelová, s výraznou kokosovou poznámkou.

Pokúste sa variť - nezabudnite napísať, že? A čo je najdôležitejšie, páčilo sa vám to?