Ako sa dostať do telocvične

Ráno chcete spať, večer - je tu. V prestávke medzi týmito extrémami - krátky deň svetla. Aby som sa nútil trénovať, priťahujem sa k rôznym trikom, ktoré som sa rýchlo zdieľať.

Od novembra do marca, ja a väčšina mojich priateľov spadajú do anabiózy. Áno, medzi nami sú fanúšikov extrémnych športov, ktorých telesná aktivita sa zvyšuje v zime. Ale čo tí, ktorí nemajú rád korčuľovanie, nemajú snowboard a nezachytávajú ľadové člny? Ako byť pre tých, ktorí sú zvyknutí robiť fitness a teraz nenájdu silu a motiváciu ísť do telocvične alebo aspoň do ranných cvičení?

V roku 2008 americkí vedci dôkladne preskúmali túto problematiku. "Výhovorky, ktoré používajú ľudia, ktorí nechcú ísť do telocvične, sú smiešne", psychológ na Flinders University v Austrálii, ktorý sa zúčastnil štúdie. "Najbežnejšie sú nepriaznivé počasie a strach, že zaťaženie bude prehnané."

Inými slovami, platné dôvody na to, že neurobíte spôsobilosť, nie sú. Existuje jednoduchá ľudská lenivosť, sebadôcka a nedostatok sebadisciplíny. A so všetkým týmto môžete bojovať pomocou jednoduchých, ale silných pravidiel.

1. Vypočítajte peniaze

"Najjednoduchšia metóda," hovorí profesor práva Yers University Yan Ers, "je kúpiť si členstvo v posilňovni za drahšie zarobené peniaze. Z trpezlivosti človek beží do tréningu ako pekný. "

2. Kúpte si kartu za určitý čas

To je v rozpore s predchádzajúcim odsekom, ale správne sa odvíja. Je ľahšie nájsť si čas na tréning, ak viete, že máte len štyri hodiny na návštevu klubu a nie celý deň a noc. A potom, ako sa zvyčajne deje? Ráno som sa nedostala do posilňovne, ale určite to urobím večer. Alebo zajtra. Alebo za týždeň.

3. Noste oblečenie s tebou.

Ak je tréning naplánovaný na večer, má zmysel zhromaždiť sa ráno. "Noste tepláky hneď, ako sa zobudíte," píše americký. "Nech je to veľmi pekné, veľmi drahé oblečenie, kúpené špeciálne pre školenie."

Ak obchodný oblečovací kód neumožňuje chodiť po celom dni okolo kancelárie, musíte s tebou zabaliť tašku. Čím ťažšie, tým lepšie. Zaťaženie, a tým aj dôležitosť bremena, bude ďalším dôvodom na to, aby sa klub dostal za každú cenu.

4. Zamyslite sa nad tréningom.

Elementary: ak sa zvyčajné triedy nevzbudzujú, je čas zmeniť program. Napríklad, namiesto aerobiku, latinský alebo pilates. A vy môžete z každého tréningu vyzdvihnúť jeden prvok, ktorý sa vám páči, vytvoriť si vlastnú tréningovú metódu. Mimochodom, poskytuje taký priestor pre takúto tvorivosť.

5. Čítajte počas cvičení.

Skvelý nápad: Vezmite si knihu so sebou do posilňovne ešte zaujímavejšie a prečítajte ju len vtedy, keď pedalujete bicykel na cvičenie. Spomalil - kniha na strane, zrýchlil - znova ste čítali. Po prvé, túžba poznať, čo sa stane ďalej, vás číta viac. Po druhé, počas čítania nemáte pocit nudy alebo únavu.

6. Vlak, keď máte voľný čas.

Nie je potrebné jogging presne sedem ráno. Zvlášť v zime, keď je vo všetkých ohľadoch ešte hlboká noc. Môžete tiež bežať vo večerných hodinách. A ak bežať nie je medzi obľúbenými disciplínami, potom môžete študovať doma v televízii. Našťastie náš kanál "LIVE!" Vysiela nepretržite: 17 disciplín, desiatky rôznych trénerov.

"ŽIVOT!" Tréneri majú rovnaké problémy ako bežní ľudia. O tom, ako niektorí z nich bojujú s neochotou ísť do telocvične v našom blitzovom prieskume:

Julia Zaichenkova:

"Stane sa samozrejme, že sa cítim zle alebo smutne. V takých chvíľach sa nehreštim sám, nikam nechodím, ale spontánne tancujem (tanec, vyjadrujúci vnútorný stav interpreta, - Ed.) Dala som svoju obľúbenú esoterickú hudbu do technického spracovania - nálada sa okamžite zvýši. "

Ilya Vyaltsev:

"Tanec je kreativita. Ale stane sa, že sa nechcete venovať výtvarnej práci. V týchto dňoch viem, čo robím? Obliekam sa. Zvyčajne na skúšku prídem v teplákovej súprave. Ale ak nálada skáče, snažím sa nosiť niečo svetlé: napríklad džínsy - červené, tričko - žlté a čiapku. Najviac sami bolo príjemné pozrieť sa do zrkadla. Žiaci to všetci cítia. V princípe je učiteľ v tanete dirigentom energie. A keď uvidia chlapíka v roztrhanej košeli, holej ponožky a špinavé džínsy, ich nadšenie sa zmenšuje. A ak učiteľ hľadá vtipné, vtipné, vtipy, potom sa študenti snažia zápasiť s ním. "

Marina Korpan:

"Existuje jeden spôsob, ako bezpečne chcú skutočne chudnúť. Poznávame ženy, ktoré od večera dali šaty na stoličku, v ktorej by chceli vyliezť do nového roka, a keď otvoria oči o šiestej ráno, najprv ich vidia a idú na tréning bez toho, aby "nechceli" a "nemôžu ". Preto roztrhávajú oči a dýchajú bez zbytočných pocitov. "

Stanislav Rogachev:

"Iba bezesná noc môže zamieňať moje plány. Zlá nálada nemá žiadnu úlohu. Trénujem za každého počasia a nálady. Čistíte si zuby, dokonca aj keď vymažete mačky? S tréningom podobný príbeh. "

Pozrite si video: Pohybová hra tunely s loptami a gymnastickými kruhmi (Február 2020).