Elektrolipoliz

Postup, ktorý sa môže zbaviť niekoľkých centimetrov v objeme a znížiť celulitídu, Je pravda, že táto metóda funguje len za podmienky, že nezabudnete na šport a zdravé stravovanie.

Elektrolipidolýza bola patentovaná v 90. rokoch 20. storočia vo Francúzsku. Ako zvyčajne bol skvelý objav náhodný. Lekári si všimli, že počas elektroliečby počas dialýzy obličiek na mieste, kde boli elektródy pripojené, množstvo subkutánneho tuku sa u pacientov znížilo. Na základe tohto poznania francúzsky inžinier Bruno Scicli vynašiel prvé zariadenie CES4, ktoré umožňuje odstraňovať tukové usadeniny pomocou prúdu. Dnes sa objavili zariadenia, ktoré kombinujú elektrollipolýzu a ultrazvukové liposukčné metódy, napríklad Cerry Lypotonic.

Mechanizmus elektrolipolýzy je nasledujúci. Na vonkajšom povrchu škrupiny majú tukové bunky pozitívny náboj a vnútorné - negatívne. Počas elektrollipolýzy sa tento náboj násilne mení s frekvenciou približne 20 krát za minútu. Aby sa zmenila polarita, bunka je nútená "pracovať" a odpadová energia, ktorej zdrojom sú lipidy uložené v bunke. Takže tukové bunky doslova horia a ich produkty rozpadu sú odstránené cez obličky. Preto je prvým ukazovateľom účinnosti elektrolipolýzy časté močenie.

Postup trvá asi hodinu a pozostáva z troch fáz. Najprv sa rozpadne tukové tkanivo. V tomto momente má klient pocit slabého brnenia. Rastú a stávajú sa extrémne nepríjemnými, keď nastane aktívny tlak emulgovaného tuku z buniek. V záverečnej fáze je koža utiahnutá a tónovaná.

Elektrollipolýza je dvoch typov: elektróda a ihla. Počas prvej sú magnetické elektródy pripojené k ošetreným oblastiam. Pri druhom spôsobe sa ihlové elektródy vkladajú priamo do podkožného mastného tkaniva do hĺbky asi 5 mm. Je dosť bolestivé, na niekoľko dní môže na koži zostať malý edém a začervenanie, ale ihlová elektrolýza je asi o 30% účinnejšia ako elektróda.

Predpísaná elektrollipolýza. Zvyčajne trvá od piatich po desať procedúr, v závislosti od štádia celulitídy a od množstva telesného tuku. Interval medzi reláciami by mal byť aspoň týždeň. Tento postup je najúčinnejší na odstránenie lipostázy (husté tukové tkanivo na stehnách, zadok, bruchu a ramenách), odstraňuje prebytočnú tekutinu a zmierňuje edém. Účinok je posilnený ďalšími spôsobmi liečby, ako je lymfatická drenážna masáž a zábal.

Hlavnou kontraindikáciou pre elektrolieprolýzu je ochorenie obličiek. Okrem toho je zakázaný postup pre rakovinu, hypertenziu, infekčné ochorenia kože, kŕčové žily a počas tehotenstva a laktácie.

Pozrite si video: MLS Uygulaması İle Bölgesel Zayıflama Antalya - DK Klinik (Septembra 2019).