Otočíme novoročný stôl na bufetový stôl

Ak ste unavení z oslavovania nového roka pred televízorom s Olivierovou miskou, ale nechcete úplne opustiť myšlienku stretnutia s priateľmi, odporúčame nahradiť tradičné slávnostné večere formou bufetového stola. Ako plánovať a organizovať?

Formát stolovej stravy (alebo bufet) je vhodný pre večierky s veľkým počtom hostí a tie príležitosti, kedy je plánovaný zábavný program pre vašu dovolenku (okrem jedla a pozorovania modrého svetla).

Z pohľadu organizácie je bufetový stôl jednoduchší ako stolička na dovolenku v tradičnej verzii. "Pomáha šetriť nábytok, stolové bielizeň, riad a samotný priestor, a vo väčšej miere ako sviatok, musí komunikovať: nemôžete sa obmedzovať na rozhovor s vašim bezprostredným susedom," vysvetľuje Eva Punch, kuchár, známy kritik vína a reštaurácie, autor bestselleru "Kuchyňa podľa pravidiel a bez." Čo stojí za zmienku, ak sa rozhodnete usporiadať doma novoročný bufet?

Tabuľka bufetu: dôležité body návrhu tabuľky

Pravdepodobne najdôležitejším pravidlom bufetového menu je: "porcie sú malé, rozsah je veľký". Preto by ste mali venovať pozornosť nasledujúcim zásadám:

* Základom menu takejto tabuľky by malo byť krmivo pre krmivo - /www.jv.ru/food/sposoby_i_sovety/31872-fingerfud-prostie-retsepti-zakusok-kotorie-edyat-r.html Jedlo, ktoré je vhodné jesť bez použitia spotrebičov (alebo v extrémnych prípadoch na kolík s vidličkou). "Takže sa uistite, že riad nie je tekutý, neobsahuje veľa omáčky a porcie sú malé," odporúča Eva Punch. - Mali by byť podávané rovnomerne po celej ploche stola. Nezabudnite na veľký počet obrúskov.

* Plocha tabuľky by mala byť taká, aby sa na nej okamžite zapadli všetky občerstvenie, pretože nie je žiadna zmena jedál na bufet. "Jedinou možnou zmenou je dezert, sprevádzaný dodávkou teplých nápojov, čaj a káva," pripomína autor knihy.

* Existujú približné čísla pre výpočet hotových jedál a nápojov na jedného hosťa. Vezmite ich do úvahy, aby ste sa nemýlili s množstvom jedla na stole. "Výpočet hotových jedál je asi 500-600 g na osobu. Výpočet alkoholu: fľaša vína pre dvoch hostí, fľaša silného alkoholu pre štyri až päť ľudí, "hovorí Eva Punchová.