Garden City len pre vegánov

Získajte informácie o iniciatíve na vytvorenie veganského mesta v Rusku. Aby ste sa tam usadili, musíte splniť jediné kritérium - nejedzte mäso. Podľa môjho názoru ide o logické pokračovanie "zelených" kaviarní a obchodov.

Vegánske a vegetariánske blogéri vidia v teplom podnebí. Myšlienkou je obnoviť niektoré opustené mesto alebo získať právo na neobývanú pôdu. Postavte na ňu niekoľko domov a rozdrviť ekologické záhradné záhrady podľa príkladu existujúcich ekologických osád.

Ako prvá možnosť sa napríklad považuje Agdam v Náhornom Karabachu za jedno z 20 oficiálnych mestách duchov sveta (toto je názov neobývaných miest, ktoré obyvatelia zanechali kvôli nepriateľstvu, prírodným katastrofám, katastrofám spôsobeným človekom, v USA, Európe, Austrálii, Latinská Amerika, Čína).

Vhodné miesto sa nachádza v Kubane. Hlavná vec je, že počasie vám umožňuje pestovať správne vegánske jedlá (zelenina, ovocie, bobuľovité plody, obilniny, strukoviny a orechy) a postupom času sa plánuje vytvoriť plnohodnotnú infraštruktúru - vegetariánske cukrárne, pekárne atď.

Zaujímavé je, že najhorúcejšie diskusie v súčasnosti nie sú o tom, čo potenciálni občania budú žiť a čo robiť, ale o tom, či má takéto mesto právo na existenciu.

Dôvod, prečo sa vegáni chcú oddeliť, je všeobecne zrejmé. "Mesto je vytvorené pre tých, ktorí už nie sú schopní žiť v meste, - hovorí jeden z iniciátorov projektu blogger kat_art_sys, "Každý deň nevidím krutosť okolo zvierat okolo seba, keď nie je ani ten najmenší záblesk. Niekto povie, že ide o útek. Ale koniec koncov, je to naša voľba, žiť v normálnej spoločnosti alebo sa pokúsiť prerobiť abnormálne? "

Podľa ostatných účastníkov diskusie projekt nepovedie k ničmu dobrému: hovoria, že namiesto hľadania kompromisu a kontaktných miest s väčšinou veganov sa vydávajú do geta.

Irina Novozhilová, predsedníčka Centra pre ochranu práv zvierat "Vita", je optimistická. Ukázalo sa, že sa vôbec nevzťahovali na ghetto, ale naopak boli komunikačnými centrami, v ktorých sa miestni ľudia v praxi naučili princípy zdravého životného štýlu.

"Zvyčajne sa myslia, že móda pre vegetariánstvo prišla k nám zo Západu len nedávno. V skutočnosti už od začiatku minulého storočia existovali silné vegetariánske komunity v Rusku, pobaltských štátoch a na Ukrajine. Osady, školy, škôlky, jedálne, časopisy a noviny - to všetko fungovalo v rôznych mestách krajiny. Našťastie sa v archíve zachovalo veľa dokumentov tej doby a teraz postupne obnovujeme históriu predrevolučného vegetariánstva. "

Ďalšia vec, hovorí Irina, je, že život v prírode nie je pre každého. "Napríklad som obyvateľom mesta a už dlho nemôžem byť mimo spoločnosti. Podľa môjho názoru je však táto iniciatíva vynikajúca. "

Sergej Ivchenko, účastník regiónu Kaluga, tiež verí, že projekt je veľmi reálny. Navyše je presvedčený, že s časom počet takýchto bodov na mape bude len rásť: "Príroda je prirodzený biotop pre ľudí a nádherné miesto pre deti. A to znamená, že existuje šanca vybudovať zdravú generáciu. Všetci však neopustia mesto a mestá budú hrať svoju úlohu. S najväčšou pravdepodobnosťou tento trend povedie k vyváženosti počtu obyvateľov v mestách a vidieckych oblastiach. Zvýšenie počtu bežných výrobkov šetrných k životnému prostrediu, zlepšenie populácie, pokoj a dôvera v budúcnosť, odolnosť voči krízam, posilnenie vlasteneckých pocitov, oživenie národnej kultúry. Veľa môže byť uvedené.

Všeobecne sa mi páči aj táto myšlienka. Okolo nás už je. " Zoznamovacie služby a materské školy. Vegetariáni radšej prenajímajú byty s ľuďmi, ktorí zdieľajú svoje etické názory a chuť jedla, tráviť čas spoločne je výhodnejšie. Prečo sa nezjednotiť v ich meste?

Myslím, že by sa to mohlo stať novou cestou agroturistiky: mnohí by sa tam radovali tam na dovolenky a výlety - na odpočinok, snažte sa byť vegetariánskym alebo vegánskym a získajte pozitívnu energiu.