Yoga asanas na liečbu artritídy (FOTOGRAFIE)

Na prvý pohľad sa myšlienka odstránenia zápalu v kĺboch ​​s praxou môže zdať neúspešná: aké sú jogy asany tu, ak bolesť vyvstáva z najmenšieho pohybu! Pravým prístupom však môžu byť pravidelné cvičenia dobrá pomoc pri tradičnej liečbe artritídy. Uvádzame hlavné ustanovenia.

Existuje pomerne málo odrôd artritídy. "Medzi hlavné patria systémový lupus erythematosus, vaskulitída, dnavá artritída, reumatoidná artritída atď." Hovorí Maria Tsanyan, PhD, reumatológ, klinické a diagnostické centrum "MEDSI on Belarusskaya". - Pravdepodobnejšie sa vyskytuje reumatická artritída, ktorá je charakterizovaná léziami niekoľkých kĺbov, oboch veľkých (koleno, lakť) a malých (prsty a prsty). Navyše ženy najčastejšie trpia: medzi pacientmi sú dvakrát viac ako trikrát viac ako muži. "

Spravodlivé zápalové procesy v kĺboch ​​vyžadujú liečbu (najmä v akútnych fázach). "Avšak v dobe odpustenia môže byť prax jogy dobrým pomocným nástrojom," Marianna Goroshhetchenko, psychológ, joga terapeut a zakladateľ štúdia Psy-jóga, autor komplexu, ktorý vám ukážeme dnes. "A ak dynamické postupy a artikulárna gymnastika zlepšujú výživu kĺbov, relaxačné triedy jogy pomáhajú vyrovnať sa so stresom, majú pozitívny vplyv na imunitný systém a znižujú zápalové procesy v tele."

Pripravili sme jogu asany, ktoré pomôžu uvoľniť a mať mierny účinok na kĺby.