Jóga pre ľahké ramená: cvičenie pre ramenný pás (FOTOGRAFIE)

Svalové bolesti v ramenách a kŕče v ramennom plete sú známe takmer všetkým obyvateľom veľkých miest. Tento súbor jednoduchých cvičení vám pomôže zmierniť napätie z ramien.

Dlhá práca na počítači, nekonečné hodiny za volantom v dopravných zápchach a doma pred televízorom, nervové napätie, ťažké vrecká, ktoré sme spolu dostali z obchodu - to všetko vedie k tomu, že naša pozícia je zlomená, pohyblivosť ramenných kĺbov sa zhoršuje a v oblasti ramennej stuhnutosti, pocitu ťažkosti dochádza k bolesti.

Tieto negatívne zmeny prinášajú reťazec iných. Obzvlášť dôležitý objem pľúc sa znižuje a v dôsledku toho sa prívod kyslíka a živín do orgánov a tkanív stáva nedostatočným, vznikajú zápalové ochorenia. Aby sa zabránilo všetkým týmto problémom, je potrebné zachovať pružnosť a mobilitu kĺbov a funkčnú silu svalov ramenného pletenca.

Ako si natiahnuť ramená?

Mobilita ramenných kĺbov je tiež dôležitá v praxi jogy: bez nej nie je možné zvládnuť veľa obrátených a poloreverzných asánov, napríklad mostov, stojí na hlave, na predlaktia a na ramenách.

Navrhujem, aby ste sa naučili jednoducho súbor cvikov na ramenný pás, Môžete to urobiť ráno ako poplatok alebo večer, keď sa vrátite z práce. Urobte to aspoň každý druhý deň: vaše ramená zostanú ľahké, hrudník sa hrdo rozvinie a vaša pozícia je kráľovská.

Komplexné asány a cviky pre ramená

Postavte sa rovno a postavte nohy na šírku panvy rovnobežne navzájom. Počas vdychovania zdvihnite ramená do uší prudko a pri výdychu ich znížte čo najnižšie. Neohýbajte paže v lakťoch. Vykonajte 8-10 opakovaní.

Z rovnakej postavenej pozície do 5-7 kruhové rotácie ramená dopredu a potom toľko dozadu.

Z rovnakej štartovacej pozície rozložte ruky rovno až na úroveň ramien s dlaňami smerujúcimi nadol. Vytvorte päsť a vytvorte malú amplitúdu 8-10 otáčok ramená dopredu a potom toľko dozadu. Ramene by mali byť rovno a zostať na úrovni ramenných kĺbov.

Zo tej istej pozície stojí, nohy ramennej šírky od seba, ramená rozložené na úrovni ramien, dlaňami nahor. Strečte ľavú ruku a telo doľava, potom pravú ruku a telo doprava. nasledovať 3-5 opakovaní.

Stojte s rukami nadol, nohy na šírku panvy. Nadvihnite pravú ruku priamo nad hlavou. Vytiahnite ho a súčasne ho opusťte. Zmeňte polohu ramien a opäť roztiahnite. nasledovať 3-5 opakovaní.