Vegetariánske rýchle občerstvenie sa objavilo v Moskve

Takmer súčasne v hlavnom meste otvorili dve vegetariánske kaviarne rýchleho občerstvenia. Mnohí na nich čakali: nakoniec, chutné a lacné jedlá, ak nejedzeme ani mäso ani ryby, v našom meste je takmer nemožné. Šiel som preskúmať.

Milujúca chata

"Útulné kabíny" (zhruba z angličtiny) je vegánska kaviareň s rozpoznateľným žltým logom. Po celom svete - z Ameriky na Taiwan - už bolo otvorených 127 z nich.

Prvá ruská milovná chata bola symbolicky v osadách. Iba vegetariánska zvedavosť a dobrá povesť značky ma priviedli na okraj Moskvy. Hovorí sa, že ani nezmieriteľní mäsokožovníci nemôžu prejsť hamburgermi a sladkosťami LH ľahostajne.

Čo sa vám páčilo

- Útulný výzdobu: Loving Hut má malý kútik v potravinovom dvore nákupného centra. Čistá vitrína, pohodlné stoly.

- Veľký výber: približne 30 polôh vrátane polievok, knedlíkov, kotúčikov, tvarohových koláčov, dos (ryžových palaciniek) a pečiva. Môžete si vyrobiť vegetariánsky hamburger s prísadami podľa vášho vkusu, ako sú zemiaky alebo šošovica.

- Veľkorysé porcie: veľká doska z rezanín so zeleninou v sladkej a kyslej omáčke bude nakreslená na plné jedlo.

- pekné ceny: ryža so zeleninou - 54 rubľov, knedle s hubami - 130 rubľov, mrkvový šalát s hubami - 38 rubľov, anglický škoricový koláč - 55 rubľov.

- Zdravé recepty: pokrmy, ktoré som skúšal, neboli príliš jemné alebo pikantné, mastné alebo sladké. Pri ich príprave sa používa minimálne množstvo rafinovaných výrobkov, len hnedá - cukrová, múka - cícer (hrachová odroda). Podľa Olega Dmitrieva, oficiálneho predstaviteľa Loving Hut v Rusku, syntetické látky na zvýšenie chuti sa tu v zásade nepoužívajú.

- Kind, kompetentný personál: kuchár v Loving Hut, ako mi povedali čašníci, je hinduistický vegetarián, znalý indickej a ruskej kuchyne. On je pozoruhodne úspešný, napríklad, cheesecakes. Väčšina zamestnancov je väčšinou vegánov so skúsenosťami. Odborne vysvetlite zloženie jedál a poradte, kde si môžete kúpiť vzácne zložky, ak chcete recept receptovať doma.

Čo sa nepáčilo

- Len málo šalátov: iba štyri, z ktorých dva sú ťažké "Olivier" a "Caesar" s majonézou a sójovou klobáskou. Chcem čerstvú zeleninu a nové kombinácie chutí, ale nie guláš zo sójového mletého mäsa. Je zvláštne, že nie sú žiadne čerstvé šťavy a smoothies. A kde sú milkshakes, orechový syr, zmrzlina, čerstvý chlieb?

- Len málo nápojov: iba káva, čaj, ovocný nápoj a zázvorový nápoj. Morse sa neskúšala, ale nápoj z džúsu sa vôbec nevzal.

- Poloha: 5 km od diaľnice Leningrad - úprimne, ďaleko. Zvlášť tu nechodíš. Ak sa otvoria bližšie k centru, budem rád, že pôjdem a prinesiem priateľov - anglický koláč, samosa s zemiakmi a hubami (recept, viď nižšie) určite poteší mnohých ľudí.

kde: 2. poschodie nákupného centra "Capitol", st. Pravá banka, 1B (stanica metra "River Station" plus 10 minút na autobusovej stanici spoločnosti).

kedy: od 9 do 22 hodín, sedem dní v týždni.

Royal Falafel

David Tetro, majiteľ prvého vegetariánskeho falafelu v Moskve, som našiel na mieste - uskutočnil kulinársky briefing pre dvoch svojich zamestnancov. Hovorí, že sa rozhodol otvoriť falafelnuyu, pretože vegetariánska strava je zdravšia. Okrem toho je v obchode s rýchlym mäsom príliš veľa konkurentov.

V Royal Falafel je sám kuchár a výrobca receptov. Zapožil hlavnú jedlu svojej kaviarne z arabsko-izraelskej kuchyne.

Čo sa vám páčilo

- Zdravý recept: tu ponúkajú falafel a shakshuku v nápoji so šiestimi odrodami zeleninového dresingu. Falafel sú hlboko vyprážané guľky hrachového pyré s korením. Shakshuka - arabská omeleta Oni sú zabalení do tenkého pšeničného koláča. V ponuke je aj vajcia sendvič a baklažán v pita.

- Veľkorysé porcie vo vhodnom balení: polovica pitia sa naplní na vrchol s falafel alebo míchanými vajcami a zeleninou. Pohodlné vziať so sebou - zabalené do hrubého papiera. Ruky a oblečenie zostávajú čisté.

- Nízke ceny: falafel v pite stojí 99 rubľov, shakshuk - 120 rubľov, vajcia sendvič - 39 rubľov.

- Účinnosť: vpravo, keď ste vyprážané míchané vajcia, variť falafel, vylejte kávu. Objednávka je zhromažďovaná dostatočne rýchlo - po dvoch alebo troch minútach, ak nie je žiadny rad.

- Pohodlné umiestnenie: 5 minút od stanice metra "Sportivnaya". Červeno-zelený malý pavilón okamžite zachytilo oko. Môžete jesť vo vnútri - je tu pult a miesto pre troch alebo štyroch ľudí.

Čo sa nepáčilo

- Služba: zamestnanci ťažko hovoria rusky a so všetkou túžbou nemôžu povedať, ako sa jeden typ Shakshuki líši od druhého, alebo čo je zahrnuté v čerpacej stanici. Predajcovia ukladajú zeleninu do pity a okamžite vezmú peniaze, celofánové rukavice, ktoré jednoducho nebudú zasahovať.

- Busta s tukom a soľou: pre môj vkus v Falafel trochu príliš z oboch. Navyše, v priebehu niekoľkých hodín jeden zo zakúpených sendvičov stratil nový vzhľad, už som to nechcel jesť.

- Skvelé menu: len päť občerstvenia a medzi nápoje - sladká sóda a priemyselné šťavy. Nie je to najzdravšia voľba.

kde: Str. Usaceva, 26 (stanica metra "Sportivnaya").

kedy: od 9 do 22 hodín, sedem dní v týždni.

Recept: Samosa so zemiakmi a hubami z lásky

Zloženie: 60 g vysoko kvalitnej múky, 100 g celozrnnej múky, 100 ml rastlinného oleja, 4 g soli, 80 ml vody, 150 g lúpaných zemiakov, 100 g čerstvých šampiňónov, 5 g morskej soli, 1 g koriandra, 50 ml rastlinného oleja ,

Miešajte múku, pridajte 100 ml oleja, soľ a nalejte do vody. Vytvorte cesto. Nechajte tri až štyri hodiny. Brambory a šampiňóny nakrájame na malé kocky, smažte samostatne, pridajte soľ a korenie. Výsledná náplň je rozdelená na štyri časti. Rozdeľte cesto na dve časti, z neho vyviňte koláčové koláče, nakrájajte na polovicu. Navlhčite okraj dortu vo vode, nahnite ho trojuholníkom, vložte štvrtinu plnky do vnútra a utesnite ju. Tiež pripravte zostávajúce tri samosas. Smažte hlboký tuk až do zlatého (5-7 minút).