Chakra jóga s Alenou Mordovinou: ako nájsť lásku

Ak vám chýba láska a teplo, možno sami vytvárate tieto pocity pod vplyvom energetickej nerovnováhy. V takýchto prípadoch odporúčam praxi čakry jogy pre anahatovú čakru - štvrtú zo siedmich energetických centier tela.

Práca s čakrami v jogy

Štvrtá čakra sa často nazýva srdcové centrum - nachádza sa na úrovni hrudníka v oblasti srdcového plexu. Slovo "anahata" znamená "neobmedzené, nekonečné" a zvuk "otvorov", s ktorými je spojené, je "uvoľnenie", "uvoľnenie". Anahata čakra symbolizuje: zelenú, antilopu ako stelesnenie bdelosti, rýchlosti a citlivosti, prvok vzduchu a kruh s dvanástimi okvetnými lístkami. Tieto okvetné lístky zodpovedajú dvanástim kvalitám a pocitom srdca - radosti, pokoja, láskavosti, trpezlivosti, lásky, harmónie, jasnosti, súcitu, čistoty, pochopenia, odpustenia a blaženosti.

Osoba prechádza obdobím aktivácie anahatovej čakry vo veku od 21 do 28 rokov. S jej energiou je spojená manifestácia úprimnej lásky, oddanosti, pochopenia, súcitu a úplného odpustenia. Láska pochádzajúca z troch dolných čakier vždy má skrytý motív - bezpečnosť, pohlavie alebo moc. Pocity vznikajúce vo štvrtej čakre sú láska v mene lásky, harmonické spojenie, ktoré vymaže hranice medzi ľuďmi. Pozitívnym aspektom tejto energie je prebudenie takejto všadeprítomnej lásky, zápornej - neustálych emócií, stagnácia osobného rozvoja.

Vo vzťahu k iným čakrám má srdcové centrum osobitný význam: spája klesajúci pohyb energie s rastúcim. Tri dolné čakry pracujú s osobnou energiou, oddeľujúc nás od ostatných. Tri vyššie čakry sú kolektívne aspekty "ja", posilňujúc komunikáciu s vesmírom. Medzi nimi sa nachádza štvrtá čakra, ktorá vytvára harmóniu a je centrom rovnováhy celého organizmu.

Nadmerná sentimentálnosť je hlavným prejavom nerovnováhy srdcovej čakry. Keď človek nie je schopný oddeliť svoje problémy od problémov iných, jeho spojenie s inými ľuďmi môže byť bolestivé. Zvyčajne s takýmto prístupom k životu sa často usiluje robiť niečo pre ostatných v nádeji na dobrý postoj z ich strany. Aby ste dosiahli rovnováhu, je potrebné premeniť súcit na súcit, tak pre blízkych ľudí, ako aj pre tých, ktorým ste sa nikdy nestretli. Navyše, na ceste k rozvoju by sme sa mali snažiť uvedomiť si, že láska je bezpodmienečná a nemusí sa zarábať.

Vyvážený stav štvrtej čakry umožňuje človeku prekonať obmedzenia vonkajších okolností a životného prostredia, byť nezávislý, cítiť vnútornú hnaciu silu. Jeho život sa stáva zdrojom inšpirácie pre ostatných: v prítomnosti takejto osoby sa každý cíti pokojne a teplo. Chakra jóga pre srdce pomáha eliminovať psychosomatické poruchy, hnev a odpor, stať sa tolerantnejšou a odpúšťať seba i ostatným.

Chakra jóga pre Anahata čakru

Koncentrácia na vnútornom priestore srdca

Posaďte sa, zatvorte oči a oddýchnite. Opakujte mantru: na inhalovanie "od", na výdych "šunka". Počas tréningu pozorujte svoje pocity, myšlienky a obrazy, ktoré budete mať. Nehodnoťte ich - stačí sledovať.

Predstavte si svetlo vo vašom srdci. Nechajte ho rásť a rozšíriť, kým nevyplní celý priestor vo vás. Potom nechajte vyzařovať von. Pocit ako zdroj svetla v tme.

Presmerujte svoje vedomie do hĺbky svojho srdca a sledujte krásu vášho vnútorného sveta. Pozorujte, čo sa tam deje, a pokračujte v ponore sa hlbšie a hlbšie do svojho vnútorného priestoru. V hlbinách svojho srdca cítite teplo a tok lásky. Nechajte svoj dych ľahký a voľný, uvoľnite svoje telo a myseľ. Pociťujte vzduch, keď vdychujete a vydychujte dotyk svojho srdca. Vdýchnutie prináša zmysel pre expanziu a vznik tepla a vydychovanie prináša jeho ožarovanie.

Pomaly sa vráťte z hĺbky vnútorného priestoru a cítite svoje telo.

Meditácia na zvýšenie energie anakotnej čakry

Predstavte si lúč bieleho svetla. Mentálne ju prineste zhora do prvej čakry a potom postupujte podľa toho, ako stúpa na úroveň srdca, maľované farbou zelene lesa. Odovzdajte sa vo vôli tohto osviežujúceho lúča, uvedomte si, že ste ako milujúci, otvorený človek. Pocit nekonečnosti života, pochopiť, že v živote je veľa vecí a pre všetkých. Prebudíte pocit veľkorysosti, zdieľajte svoje srdce so svetom. Premýšľajte o tom, že vaše srdce je schopné prijímať rozhodnutia, ktoré pomáhajú zjednocovať telo a duchovné potreby.

Iné postupy, ktoré pomáhajú vyvážiť energetické telo, zlepšiť zdravie a zdvihnúť ducha, budeme robiť spoločne v triedach moskovského kurzu o čakre jogy v novembri. V skupine sú stále miesta a pozývam vás, aby ste sa k nám pripojili!

Jóga seminár "Chakra jóga. Umenie dosiahnutia cieľov "

Seminár jógy o čakre jogy s Alenou Mordovinou sa uskutoční od 3. do 24. novembra 2012 v Moskve v jogovom klube "Age of Aquarius".

Podrobnosti a registrácia - tu.