Borovice a klystý v "Kivach": detox v ruštine

Non-sekulárna klinika Kivach je už dlho módnym miestom medzi Moskvou a mimoriadne sekulárnymi miláčikmi detoxikácie. Čo sme my, jej klienti, našli medzi borovicami v Karelia to, čo nie je v kúpeľoch Baden-Baden a v baňkách Abano?

"Kivach" s klinikou a ďalšími obľúbenými centrami detoxikácie súvisí predovšetkým s cenou: 3 tisíc € za týždeň hladovosti v apartmáne, 2 tisíc € za rovnaké potešenie v dvojlôžkovej izbe. Plus procedúry, masáže, pijavice a burinu samozrejme. Ale cesta ku všetkým týmto potešeniem je dlhá a ťažká (ako skutočné potešenie) - 15 hodín vlakom do Petrozavodsku. V istom zmysle to nie je prekážka, ale dokonca príjemné dobrodružstvo. Chýbajúca európska infraštruktúra a najmä obchody Prada-Versace-Gucci je tiež prínosom, pretože nič neodstraňuje od čistenia tela. Zo zábavy - prechádzky lesom sa konajú koncerty klasickej hudby v matnej prednáške (prednášky formátu "Compliment - tón ​​života" a "Vplyv farby na telo"). Je pravda, že niektorí nezodpovední občania žízňujúci chlieb a cirkusy (väčšinou chlieb) ich vedú do susednej dediny Aleksandrovka, kde je 24-hodinová reštaurácia.

Je potrebné dôkladne sa zaregistrovať vopred: miesta musia čakať pol roka. "Kivach" je populárny s hviezdami: napríklad v "klubu milovníkov" - promótorka Moskvy Lesha Boková, umelec Olga Soldatová, herečka Masha Mironova, kúpeľný znalca, kúpeľná gurmánka a majiteľ kúpeľov Zhenya Linovich. Zaregistrujte sa prinajmenšom stojí za to, aby ste pozorovali, ako sa verejnosť, ktorá sa v známom prostredí zriedka prebúdza pred poludňajším, vstúpi do piatku ráno pri procedúre a na siedmich borovicach pod borovicami sa v Strelnikovej vykonáva dýchacie cvičenia. Stojte a dýchajte. Veľmi živá ukážka.

Pred príchodom do Kivachu sme museli podstúpiť kompletnú lekársku prehliadku. To je nevyhnutné. Koniec koncov, tu nie som prázdninový dom a nie kúpele, ale skutočná klinika. Ak sa zrazu pokazí, uskutoční sa konzultácia, rozmýšľať o tom, čo so mnou urobiť, preskúmať analýzy. Takže udalosť je vážna a môj postoj k nej od samého začiatku bol tiež vážny.

Zber informácií, som išiel do Petrozavodska. A hneď ako zasiahne inú planétu: krásu, vzduch. Áno, a zamestnanci sú úprimní: hovorí pekne, v severnom smere, keď sa nakloní na "o", a s roztomilou bezprostrednosťou hovorí o hviezdnych klientoch, ktorí sa nikdy nestarali o súkromie. Všetky zdravotné sestry-masérky sú pokojné, pozorné a zdvorilé ako opatrovateľky pre dospelých.

"Kivach" býval detským sanatóriom, potom tu trávili tehotné ženy a veteráni a na konci 90. rokov sa objavili prvé skupiny priebehu očisty. Trup bol opravený nie tak dávno, v roku 2004. Moja suita mala teplú podlahu, miestnosť na ošetrenie s gaučom, váhy a stôl pre pohár Esmarch.

Čo udrel: existuje viac mužov ako žien. A oni chudnúť aktívnejšie - 7-10 kg za týždeň klesol ako pekný. Ženy väčšinou - asi 4 kg. Ale koniec koncov, oni, ako pravidlo, prídu už dobre uzemnený, zvyknutý a v každodennom živote, "slobodný", nie aby ste vrhli telo s tukom, múkou a sladkou, a teda nie príliš veľkou. Odtiaľ a menej pôsobivé výsledky.

A čo som, rovnako ako všetci ostatní. Nie je veľká, ale s alergiou na niečo - buď na prácu, alebo na konské dávky kávy, alebo jednoducho na nedostatok spánku. Komunikácia s endokrinológom, alergikom a vo všeobecnosti s dobrými lekármi pre mňa nikdy nie je škodlivá. Koniec koncov, lekári tu nefungujú podľa kúpeľných štandardov, ale podľa pravidiel dobrej lekárskej inštitúcie.

Základný program pre všetky. Pozostáva hlavne z endoekologickej rehabilitácie podľa metódy Jurija Levina, ktorý tvrdil, že akékoľvek moderné ľudské telo je kontaminované toxínmi na hranici a potrebuje dobré čistenie pomocou liečivých rastlín - lingonberry, bergenia, ryže a šípky, ktoré sa odoberajú v správnom pomere. Nápoj je celkom chutný. Komplex rehabilitácie zahŕňa ďalšie účinky, o ktorých sa predpokladá, že zničia a odstraňujú toxíny z tela. Priťahuje to skutočnosť, že všetky bylinné prípravky sú miestne, to znamená pre nás, ktorí vyrastali v strednom pruhu, sú obzvlášť užitočné. Jedlo - klasické oddelené, aktívne rozptýlené dni pôstu na džúsoch a zeleninových bujniach. So sovietskym prízvukom, samozrejme: rybia duša, dusená zelenina, nostalgické brusnice v cukre, čierny chlieb. Avšak s hladom sa zdá, že najvyšší prejav umenia varenia.

V skutočnosti som celý týždeň ošetroval. Každé ráno, po piatich až šiestich hodinách, sa merali pulz a tlak, odvážili sa odvar a homeopatické lieky. Po raňajkách, zaslané do procedúry - hydromasáž, sauna, bazén, minerálne peelingy, rôzne fyzikálne terapie. Tretí deň boli do toho pridané bolestivé žilky a klystýr. Ale môj sused bol predpísaný lymfototerapia (subkutánna injekcia pasterizovanej lymfy na zlepšenie imunity) a.

Mimochodom, okolo suseda. Ukázalo sa, že je vášnivým milovníkom kúpeľov a čistiacich prostriedkov. A celú dobu hovorila o svojich cestách do zahraničia. Hovorí, že bola kedysi na detskej klinike v Nemecku. A hoci má výbornú angličtinu, mená niektorých jej orgánov a podstatu problémov, ktoré nemohla sprostredkovať nemeckým lekárom. Ukážka na ľavej strane, a tak a tak, a dokonca aj v latinčine hovoril - nula emócií. A žiadny individuálny prístup. A tu bol sused šťastný, lekári rozumeli Rusku. A tak prichádza pravidelne.

Kúpeľná experta Zhenya Linovičová však nie je tak optimistická. "Tu sú tu veľmi dobrí lekári," hovorí, "a zvyšok sú len lekári sami. Je to ako v Sovietskom zväze: je dôležité poznať Ivana Ivanicha, povedzte mu, že ste Stepan Stepanych, oznámte priateľstvo so Semyonom Semyonychom a potom budete spokojní. V opačnom prípade si budete pripomínať, kedy si vezmete nejaké pilulky. "