Masáž Marma: liečba energetickými bodmi

Marma Therapy je starodávna indická metóda liečenia, ktorá sa plní energiou. Po zvládnutí techniky bodovej masážnej masáže, zberu esenciálnych olejov a rastlinných infúzií v súlade s typom dávky sa môžete naučiť pomôcť sami a svojim blízkym.

Marma teória

Marma terapia je jednou z najstarších metód liečby ájurvédskej choroby, techniky hlbokého zotavenia a energetického preťaženia tela. Je založený na jemnom a hlbokom vplyve na marmy (preložené zo sanskrtu - "zóny života", "obzvlášť citlivé body") - bioenergetické centrá ľudského tela.

Počas tisícročí zostala masová masáž veľkým tajným poznaním. V Indii boli k dispozícii len vybraným ľuďom - kráľom a bojovníkom, ktorí vlastnili umenie tradičnej indickej bitky Kalaripayatt. Poznať umiestnenie "bodov života" a "bodov smrti" na ľudskom tele, ako aj pochopiť, ako ich aktivovať, mohli uzdraviť, obnoviť svoju silu a zasiahnuť nepriateľa len s drobným úsmevom. K dnešnému dňu je terapia marma považovaná za najstaršiu súčasnú techniku ​​doplnenia vitálnej energie (prana) a obnovu metabolizmu.

V Indii je terapia marma už dlho používaná najlepšími lekármi v každodennej praxi, táto znalosť je starostlivo uložená a odovzdávaná z generácie na generáciu.

Podľa Ayurvédy je na našom tele 107 bodov marmy: 22 na nohách, 22 na rukách, 12 na hrudi a bruchu, 14 na chrbte, 37 na hlave a krku. Sto osem marma je myseľ.

Marmas sa nachádzajú vo svaloch, žilách, väzych, šľachách, kostiach a kĺboch. Vplyv na ne v procese masáže alebo samo-masáže obnovuje funkcie rôznych orgánov, obnovuje silu a energiu, pomáha relaxovať. Z hľadiska marma terapie je hlavnou príčinou väčšiny chorôb porušenie distribúcie vitálnej energie, prány v tele a mysli. Bodový efekt na marmách odstraňuje pohonné jednotky a obnovuje normálny prietok prany.

Marmas v Ájurvéde sú opísané ako križovatky hmoty a vedomia. Sú umiestnené blízko povrchu pokožky a sú mimoriadne citlivé. Všetky tieto body sú prepojené neviditeľnými energetickými kanálmi, nadi, prenikajúcimi do tela. Marmas hrajú kľúčovú úlohu pri udržiavaní rovnováhy doshas (vata, pitta a kapha) a pri stimulácii troch obehových systémov - lymfatických, obehových a nervových.

Vital zóny marmy: nohy, nohy, kolená, boky, brucho, slnečný plexus, hrudník, chrbát, ruky, predlaktia, ramená, krk, šije, čeľuste, oči, koruna.

Marma terapia sa praktizuje oddelene, rovnako ako v kombinácii s tradičnou indickou masážou a inými terapeutickými metódami Ayurvedy, ako je Panchakarma.

Ako funguje marma terapia

Podľa vedy o marmách je väčšina chorôb spojená s energetickou nerovnováhou v tele. Marma masáž pomáha eliminovať energetické bloky a vytvárať prirodzený tok práne na úrovni tela a mysle.

Terapia Marma zahŕňa nasledujúce metódy:

* Marma masáž.

* Použitie liečivých olejov a pást (na báze rastlinných práškov, olejov a korenín).

* Bandážové zábaly.

* Špeciálna gymnastika.