Sedem spôsobov, ako sa dostať z hibernácie

Kalendár sa zdá byť na jar, ale stále sa nemôžeme dostať z hibernácie. Je málo energie, neustále chcem spať, je ťažké nútiť sa vstávať z pohovky bez dôvodu ... Ponúkame neobvyklé spôsoby, ako povzbudiť.

V skutočnosti, samozrejme, nechodíme do hibernácie. Anabióza je charakteristická pre zvieratá, ktorým chýba jedlo v zime. V modernom homo sapiens je problém jedla taký akútny ako problém medveďov a ježkov, čo nestojí za to (čo dokazujú tie extra kila, ktoré sa nahromadili v marci). Tak prečo spíme v zime a na jar sa nemôžeme "prebudiť"?

Niektorí špecialisti, ako napríklad fytoterapeutka Elena Nazarova, veria, že na jar sa naše biorytmy dostanú z dôvodu prechodu od minimálnej úrovne celkovej aktivity (zima) k maximu (v lete). Zdá sa, že telo je na mŕtvom bode a nerozumie, aká je sezóna. Ale teória biorytmov je stále teória, takže spoliehanie sa na takéto vysvetlenie zimnej a jarnej hibernácie nestojí za to. Koniec koncov, ak obviňujeme biorytmy vo všetkom, potom sa ukáže, že musíme len sedieť a čakať, keď sa organizmus zastaví na samotné leto.

Je oveľa produktívnejšie predpokladať, že dôvod pre hibernáciu je v našej nálade a správaní. Na začiatku jari je stále veľmi chladno, takže nechceme ísť na prechádzku, nieto na fitness. Z tohto dôvodu dostaneme menej denného svetla a dýchame stagnujúci, suchý vzduch bytov a kancelárií. A ak si spomeniete na to, že na jar mnoho ľudí má hypovitaminózu, je jasné: prebudiť sa, musíte konať a nečakať na zmenu biorytmov. Tu sú niektoré tipy, ktoré vám budú slúžiť ako budík:

- Práve teraz, keď posledná vec, ktorú chcem presunúť, začnite robiť to, o čom ste dlho snívali, Vždy chcel robiť angličtinu, ale odložený? Zaregistrujte sa na kurzy. Alebo možno byt potrebuje opravu? Naliehavé na stavebný trh. Nový typ aktivity vás zachytí a už nebudete závisieť od počasia.

- Jarné čistenie a nakoniec vyhodiť vianočné osvetlenie, ktoré sa za pár mesiacov už stalo súčasťou interiéru. Keď prídete do bytu večer, zapnite svetlá vo všetkých izbách. To dá vášmu telo signál, že slnko je stále vysoké a je skoro pripravený na lôžko.

- Obklopte sa svetlými farbami, Kúpte si ovocie a položte ich pekne na veľký tanier. Stojí za to nakupovať lacné, ale jasné záclony a nahradiť ich bežnými. Môžete dokonca farbiť vlasy v trochu viac nasýtenom odtieni než ten, ktorý ste vždy nosili.

- Jarné oblečenie - v štúdiu! To neznamená, že musíte nosiť ľahké kabáty a tenké pančuchy - teraz je veľmi ľahké sa zle. Ale pridať jarné doplnky do každodenného šatníka je nevyhnutnosťou. Jasný šál, elegantnejšie rukavice a farebná taška vám pomôžu prepnúť na pružinu.

- Nepreháňajte ho stratou hmotnosti, Práve na začiatku jari, vystrašený odrazom v zrkadle, mnohí idú na tvrdú výživu a začínajú tvrdo trénovať. Pamätajte, že telo je teraz oslabené a príliš intenzívne cvičenie sa môže ublížiť. Vyberte postupy, ktoré sa zameriavajú na dýchacie cvičenia - wushu, qigong, kundalini jóga. Nezabudnite, že potrebujete zapojiť sa do vetranej miestnosti, pretože čerstvý vzduch prispieva k vitalite a jeho neprítomnosti - letargiu.

- Jedzte viac rýb stredne tučné odrody (morská vlna, tuniak, pstruh), mrkva a kapusta. Ryby sú bohaté na vitamín D, ktorý nám chýba na jar kvôli nedostatku slnečného žiarenia. A kapusta a mrkva v tejto sezóne sú viac ako iná zelenina nasýtená vitamínmi C a E. Ovocie tiež neprechádza - v nich nie je dostatok vitamínov, ale veľa vlákniny, ktoré pomáhajú zlepšiť trávenie.

- Vychovávajte tvár a venujte väčšiu pozornosť starostlivosti o pleť. V zime sa proces obnovy buniek spomaľuje a pleť sa podobá farbe roztaveného snehu. Áno, a suchý vzduch z radiátorov robí svoju prácu - koža stráca vlhkosť, môže odlupovať. Ak chcete vyzerať na jar na jar, musíte správne navlhčiť pokožku, odlupovať niekoľkokrát týždenne a každý deň robiť facebooking. Zmes na peeling môžete vyrobiť sami - zmiešajte jednu lyžicu kiwi buničiny, olivového oleja a krupice. Naneste na očistenú tvár po dobu 15-20 minút a potom vysušte sušenú hmotu prstami.

Hlavná vec je začať tieto odporúčania dôsledne, bez toho, aby ste boli leniví a neodkladali zmenu životného štýlu až do otepľovania. Je potrebné rozlúčiť zimu ešte pred príchodom jari, ako to robia na Shrovetide, horiaci slamák. Spočiatku bude prebudenie ťažké, bude to vyžadovať úsilie. Ale akonáhle cítite novú energiu na jar vo vás, nebudete chcieť zaspať až do budúceho decembra.