Ilya Vyaltsev

Inštruktor v hip-hopu a moderný tanec na kanáli "LIVE!", Najlepší tanečník v roku 2005 podľa ruskej verzie MTV. Vo svete Hoper tiež známy ako DJ Samurai a jeden z najinteligentnejších tanečných učiteľov. Dostal svoju prezývku kvôli svojmu účesu: po mnoho rokov Ilya Vyaltsev vezme vlasy do malého chvosta na zadnej strane hlavy.

"Dobrý deň, ja som Ilya Vyaltsev," hovorí z obrazovky mladý muž v zábavnej čiapke a s mazaným šmýkačom. Skutočnosť, že učí hip-hop, je možné vidieť voľným okom: veľmi dlhé tričko takmer na prsty, lietať na úrovni kolená. Samotná lekcia "Moderné tance" je jednoznačnou demonštračnou činnosťou: Ilya Vyaltsev prejavuje základné hnutia, ktoré zďaleka nie sú pre každého dostatočné. "Áno, som skvelý tanečník," hovorí bez zbytočnej skromnosti. V živote Ilya vyzerá inak: jednoduché pohodlné oblečenie, okuliare. Prišiel som na stretnutie na kolobežke maľovanej viacfarebnými značkami.

Ilya Vyaltsev začala tancovať vo veku troch rokov: "Hral som prvú prestávku v materskej škole. Nepamätám si, aký bol televízny program, tancoval ani Bogdan Titomir, alebo Sergei Lemoh. Spomenul som si na pohyby a rozhodol som sa ich opakovať v skupine. Učiteľ okamžite prišiel ku mne, vzal ma za krk a povedal, že by som to nikdy neurobil. " Vo veku desiatich rokov Ilya mohol ľahko vykresliť základné pohyby break dance, ktoré urobil na diskotékach v priekopníckom tábore.

Keď prišiel čas na výber inštitútu, Ilya Vyaltsev nastúpil na Štátnu pedagogickú univerzitu Vladimíra na Fakulte športu. "Ja som učiteľ aerobiku," hovorí Ilya Vyaltsev o sebe. Nepracoval jeden deň v špecializácii, ale poznatky získané na univerzite sú ocenené a používané v praxi, učia sa tí, ktorí chcú hip-hop a iné moderné tance. "Vysvetlili mi, ako učiť gymnastiku a odvtedy, než zopakujem nejaký pohyb, automaticky pracujem cez všetky väzy a prechody v mojej hlave, skôr ako sa pokúšam robiť všetko hneď." Žiakom, ktorí prichádzajú na svoje hodiny vyučovania v modernej tanečnej škole, Ilya Vyaltsev vysvetľuje: "Ak nie je správna technika, dôjde k nárazom, odreninám a modrínam."

Ilya Vyaltsevova najlepšia hodina zasiahla v roku 2005, keď vyhral súťaž "Dance Floor Star 2". Z 3500 žiadateľov sa ukázal ako najlepší a spolu s peňažnými výhrami vo výške 10 000 dolárov získal skutočný štart. Stal sa jedným z najvyšších platieb v krajine cez noc, začal sa objavovať vo videách Timati, Decl, Cream, Dominik Joker, vstúpil do tímu "Factory hviezdy. " "Môžem naučiť niekoho, aby sa presťahoval," hovorí Ilya Vyaltsev. - Preto, hudobné ucho nie je vôbec potrebné, hlavnou vecou je počuť, keď hovorím "jeden, dva, tri, štyri". "

Napriek tomu, že hip-hop a moderné tanečné programy s Ilyou Vyaltsev v programe "LIVE!" Sú uvedené ako fitness triedy, jasne oddeľuje pojmy "aerobik" a "hip-hop". "Keď ľudia úmyselne robia rytmické pohyby na odstránenie tuku okolo pasu, je to aerobik. A keď sa pokúšajú vyjadriť emócie, je to tanec. V aerobike sa cvičenia líšia v stupni zložitosti a zaťaženia rôznych svalových skupín a v svaloch hip-hop tanečníka sú takmer vždy uvoľnené. Hlavnou vecou je dať telo tlak a potom sa pohybuje nečinnosťou. "

Na otázku, či dievčatá môžu dobre tancovať hip-hop, alebo je to výlučne mužské územie, kde slabší sex hrá úlohu krásneho sprievodu, samuraj odpovedá s nadšením: "Dievča, ktoré dobre tancuje, môže byť videné okamžite. Robí niečo také a - kliknite! - všetci sa na ňu začínajú venovať pozornosť a snažiť sa s ňou hovoriť. Ľudia zabúdajú na najdôležitejšiu vec: tancovanie je v prvom rade komunikácia. "

Na záver som položil otázku, ktorá sa v celom rozhovore točila v hlave: "Hip hop je dobrý obchod?" Viete, na čo odpovedal? "Nemôžete zarobiť peniaze na svoju kreativitu." A myslel, dodal: "Iba po smrti."

Pozrite si video: Chris Brown feat. Sean Kingston. Choreography by Ilya Vyaltsev. Model-357 Lab. (Február 2020).