Red Food Book: Rebarbora, šunka a tequila

Odteraz Yorkshire rebarbora je aristokratom medzi plebejčanmi. V Európskej únii získal štatút chráneného označenia pôvodu. Toto je pokus o stanovenie štandardnej kvality a zaistenie pred falzifikátmi. Podľa môjho názoru je tiež čas, aby sme ochránili naše lahôdky.

"Chránené pôvodom" znamená, že rebarbora z iných miest nemôže tvrdiť, že je vysoký Yorkshire titul. Porušiteľovi sú ohrozené veľké peňažné pokuty a označenie nekalého výrobcu.

Európania píšu knihu o červených potravinách od roku 1992. Zachováva jedlé národné dedičstvo rôznych krajín. Pred Yorkshirským rebarborom v eurozóne získal odznak PDO (Chránené označenie pôvodu) veľa syrov, ovocia a zeleniny. Je hrdá na to, že nosí kolumbijskú kávu, balsamický ocot z talianskeho mesta Modena (Aceto Balsamico di Modena) a dokonca anglický bravčový koláč z Melton (Melton Mowbray). Môžete si prezrieť kompletný zoznam produktov "Červená kniha".

Registry sa neustále rozrastajú a to všetko je na dosah ruky. Výrobcovia sú spokojní so svojou reputáciou a nebojí sa nekalej súťaže, gurmánovia sú spokojní, pretože jedlo sa nestane masovým produktom bez tváre a nestratí kvalitu.

Európska únia dúfa, že jedného dňa bude pre všetky krajiny sveta prijatý jediný zákon na zachovanie miestnych jedlých rarít. Medzitým americký časopis The Time zhromažďoval medzinárodné lahôdky s najneobvyklejším pôvodom - už nosia odznak PDO alebo si to zaslúžia.

1. Yorkshire rebarbora (UK)

Pestuje sa v takzvanom trojuholníku medzi mestami Leeds, Wakefield a Bradford v Yorkshire. Miestna pôda - mokrá, studená, s hlbokou ornou vrstvou - ideálna pre pracovnú intenzívnu kultiváciu. V Yorkshire je len 12 farmárov, ktorí túto zeleninu pestujú. Po prvé, rebarbora je vysadená na otvorenom priestranstve a po dvoch rokoch je prepravovaná do tmavých skleníkov, ktoré sa udržiavajú na teplote 50 stupňov Celzia. Zber úrody po ďalších desiatich mesiacoch výlučne pri sviečkach - táto malebná tradícia nám umožňuje zachovať sladkú chuť a vôňu Yorkshirskej rebarbory.

2. Parma Ham (Taliansko)

Bravčové mäso je solené a fajčené v kopcoch okolo Parmy. Trvá od osem mesiacov až dva roky, kým sa zadná časť prasaťa v ružovej, nie hrubšej ako papierová tabuľa, ktorá sa topí v ústa jemnej prosciutto di Parma.

3. Rooibos Tea (Južná Afrika)

Krov s jasnými červenými listami a rovnakým názvom je známy svojimi liečivými vlastnosťami. Tento rooibos rastie len na jednom mieste na Zemi - provincii Západné Kapsko v juhovýchodnej Južnej Afrike. Zriedka tu prší, pôda je piesčitá, chudobná v dusíku, iba táto je vhodná pre rooibos. Desať rokov sa Južná Afrika pokúsila zaujať práva na ochrannú známku v Spojených štátoch, ale bez akéhokoľvek úspechu - súd v Texase rozhodol, že Rooibosh bude považovať za všeobecný termín.

4. Syr Roquefort (Francúzsko)

Ostrý a pestrý syr "rímskych pápežov a kráľov" dozrieva tri mesiace v hlbokých jaskyniach hory Combalou v južnom Francúzsku. Kvitnúca forma Penicillium roqueforti, vďaka ktorému sa v Roquefor objavujú zelené modré mramorové žily, rozpozná len vlhký a studený vzduch.

5. Cibuľa Vidalia (United States)

Táto odroda, okamžite rozpoznateľná jej sladkou chuťou, rastie iba v juhovýchodnej časti Gruzínska. Je chránený americkým právom ako značka od roku 1986 (mimochodom, spolu s pomarančovým džúsom z Floridy). Faktom je, že Vidalia vyžaduje špeciálnu pôdu s nízkym obsahom síry - rovnako ako v Gruzínsku.

6. Tequila (Mexiko)

Okolo mesta Tequila v štáte Jalisco v západnej časti Mexika rastie príbuzný nášho aloe - modrého agáve. Z neho vychádza sladký nektár, ktorý sa po spracovaní premenil na slávnu tequilu. Podľa mexického práva má právo vyrábať tequilu len Jalisco a niekoľko ďalších susedných oblastí.

7. ??? (Rusky)

Bohužiaľ nie je ani jedna ruská pochúťka zahrnutá do zoznamu The Time. Navyše v našej krajine nič ako CHOP doteraz. Najbližšie k tomuto stavu je olej z Vologdu. Od januára tohto roku na základe nariadenia Federálnej agentúry pre technickú reguláciu a metrológiu majú právo vyrábať takýto výrobok iba spoločnosti so sídlom v regióne Vologda. Všetko, čo je vyrobené pod touto značkou mimo územia, je sfalšované.

Avšak, ako mi vysvetlil Maxim Syrnikov, autor knihy "Real Russian Food" a jeden z najuznávanejších odborníkov v ruskej kuchyni, je to len vec značkovej potravinárskej technológie (maslo sa vyrába na základe pasterizovanej krému) a nie autentický recept z mlieka Vologda kravy.

Syrnikovov kvas a čierny chlieb boli tiež odmietnuté: "Toto je raž a slad, na základe ktorého mnohí ľudia pripravovali podobné výrobky od dávnych čias - rovnaké Bretony vo Francúzsku". Podľa odborníka by cesta Kaluga a perník Tula mohli byť vynikajúcimi kandidátmi na status "chráneného pôvodu" v Ruskej federácii.

Samozrejme, počul som o perníku viac ako raz, ale prvýkrát som sa dozvedel o marshmallow a cesto od Maxim. Podľa môjho názoru by staré pochúťky mali byť chránené a živené rovnako ako architektonické pamiatky. Na začiatok nebuďte leniví, aby ste zistili, odkiaľ pochádza syr, maslo alebo čaj, od ktorého chcete nakupovať. Ikona CHOP vám pomôže navigovať.

Pozrite si video: Foodbook: moje zdrowe wege menu na cały dzień! Red Lipstick Monster (Jún 2019).