Ako urobiť Pilates pracovať 24 hodín denne

Pilates tréningový systém môže pracovať pre vás neustále. Aby ste to urobili, musíte správne trénovať a pamätať si na niektoré jednoduché pravidlá. Dnes vám o nich poviem.

Nedávno som čítal trénera televízneho kanála "LIVE!" By. V ňom Marina popisuje v jemnom jazyku niektoré jemnosti techniky. Chcel som sa pokúsiť napísať niečo také.

Začnime tým, že naše svaly sú zložené z dvoch typov svalových vlákien: červené - nie veľmi silné, ale silné a biele - silné, ale nie sú charakterizované veľkou vytrvalosťou. Zapojenie rôznych druhov vlákien do práce sa uskutočňuje podľa nasledujúceho princípu: červená sa zúčastňuje takmer všetkých pohybov (ak je zaťaženie nízke, môžu pracovať veľmi dlho a navzájom sa nahrádzajú) a biely sú spojené iba vtedy, ak je to potrebné, aby ukázali veľkú silu alebo vysokú rýchlosť pohybu. V Pilates sa venuje veľká pozornosť svalom, ktoré pracujú takmer nepretržite a vo svojom zložení majú veľa červených vlákien. Sú to svaly podporujúce pózu, nútené bojovať s príťažlivosťou Zeme, rovnako ako svaly dýchacích ciest, z ktorých mnohé sa tiež podieľajú na udržiavaní držania tela. Ale v každodennom živote tieto a ostatné zriedkavo dávajú všetko naplno a zvyčajne sa zapínajú o nie viac ako 50%.

Súhlaste, naše svaly nevybuchnú z zdvíhania vrecka alebo pod váhou oblečenia. Zvyčajne začínajú kňučať a krvácať, protestovať proti únavnej monotónnej práci a situácie, keď sa doslova udusia z fyzickej námahy (ak nehovoríme o tréningu), nie sú tak typické. Počas tréningu Pilates (hovorím len o tréningu o fitness) je logické sústrediť sa na vyvíjanie červených svalových vlákien, ktoré pracujú v rámci rovnakých 50% maximálneho úsilia. Existuje však ďalšie tajomstvo. Bolo by pekné prekvapiť tieto svalové vlákna v plnej miere, a to je ľahké dosiahnuť, a to im nedovolí relaxovať počas cvičenia.

A teraz - niektoré tipy:

- podľa princípu dýchania, neskúšajte to najlepšie, ako keby tento dych bol pre vás najdôležitejší v živote a sústrediť sa na neustálu interakciu s respiračnými svalmi a stredom, čo znamená 30-50% maximálneho úsilia;

- vykonávať akúkoľvek cvičenie z Pilates, riadiť sa princípmi plynulosti, presnosti a kontroly nad celým rozsahom pohybu. Vaše svaly pôsobia ako labuť, rakovina a šťuka zo slávnej bájky a vy, ktoré spravujete a rozdeľujete medzi nimi úsilie, sa snažia presunúť pravý "spoj" tela správnym smerom. V tomto prípade je úsilie opäť v rozmedzí 30-50%;

- ak počas cvičenia nie ste schopní zdokonaľovať a dýchať Pilates, je lepšie nechať sa ponáhľať zvládnuť toto cvičenie, ale zastaviť jednoduchšie možnosti;

- pri vykonávaní cvičení je vyvinuté úsilie prioritou, ktorá by mala byť v rozmedzí 30-50% maxima. V prípade, že trávite viac času už pri prvom opakovaní cvičenia, odporúčam na chvíľu odložiť jeho zvládnutie.

Týmto školením budete pracovať s maximálnou účinnosťou len na tie svalové vlákna, ktoré pre vás pracujú takmer neustále.

Užitočné odkazy:

Video "Pilates" a "Fit-mix" s Leonidom Zaitsevom vo fitness-video knižnici klubu "LIVE!".