"Flexibilná sila" v Indii. začiatok

Testované skorými výstupmi. Prax pod dohľadom miestnej fauny. Vlastnosti indickej dopravy. Dych na čakry pri západe slnka. Kričajte na suseda a správne slová.

V indickom turné "Flexible Power" s Juliou Zaichenkovou máme 30 ľudí. Vek - od 29 do 61 rokov, geografia - z Moskvy do Novosibirsku. A našou hlavnou úlohou je naučiť sa počúvať váš vnútorný hlas a dôverovať tomu, a počas praxe sledovať svoje pocity. Inými slovami, len aby to bolo.

Ranná prax začína pred úsvitom. Nárast o 5,30 ráno (v Moskve - tri ráno). K mojmu prekvapeniu žiadny z účastníkov neskoro. Napriek veľmi skorému času nie sme na chvíľu sama. Pred nami sa na mieste objavia vtáky. Ich hubbub prekrýva hudbu a hlas Julie. S úsvitu na mieste sedieť miestne mačky. A večerná prax je skôr ako psy. Sprevádzajú skupinu - meditujú, ľahko odháňajú mozgy.

Medzi praktickými ľuďmi chodíme po pláži, jazdíme na oceánske vlny, choďte do dediny na ovocie - vo všeobecnosti vedieme lenivý život v rezorte.

Raz sa vrátila z dediny, a to napriek námietkam Julie, sme si vzali rikšu. Miestny čelný pohyb je impozantný: každý jazdí pozdĺž stredu cesty a je prestavaný doslova za hranicou. Nepríjemné nervy, zvlášť potom, čo nám sprievodca povedal o miestnych právnych skúškach. Aby ste ich dostali, stačí, aby sa indián jednoducho dostal a povedal: "Pozrel som sa na kazetu s pravidlami."

India "opravuje", ako ma varoval. Ak chcete zmeniť stav "úzkosť, márnosť, nepracujte sokety" prichádza pokoj: po jednom, naši účastníci prestávajú znepokojovať a pýtajú sa ma na veci. Všetci sa uvoľnili, začali hovoriť bližšie a hovorili väčšinou o praxi.

Iné rekreantov zaujíma naša skupina. Mnohí sa pýtajú, kde sme a čo robíme. Muž, ktorý sa pozerá na našu skupinu na pláži, ešte stále plával s otázkou: "Aký druh telesnej výchovy je to a prečo neustále ležíte na tráve?"

Pri praxi západu slnka nás Julia vedie k pláži ďaleko od lákavých očí. Vietor, ticho, kontemplácia, dýchanie pozdĺž čakier od dolného centra až po hornú časť. Začal som veriť, že India je naozaj ideálnym miestom na seba-objav a meditáciu. Na konci tréningu stojí každý v kruhu a prechádza pohľadom pozdĺž reťazca. Je dôležité, aby ste ho nestratili, neprenášali ho. Posledným dotykom je kruhový výkrik na suseda. Malý výkrik v tichu - sa prebudí.

A samozrejme, dôležité miesto je obsadené rozhovormi s Juliou. Počul som veľa slov, ktoré som potreboval. Chcem sa podeliť o niečo.

- Ak ste počas tréningu chorí, radujte sa! Telo vás upozorňuje na problémy.

- Ak vidíte sny, znamená to, že váš mozog sa nikdy nevypne (a vždy som sa obával o nedostatok snov, myslel som si, že niečo nie je v poriadku so mnou).

- Ak chcete vyjadriť svoje pocity, vyjadrite.

- Buďte pozorní pre seba. Od detstva, známe slová, sme ich počuli iba bez "na seba", naša pozornosť bola vždy zameraná na niečo vonkajšieho a údajne dôležité.

- Venujte sa najmenej päť minút denne sebe a nie ostatným.

Slyšte sa, buďte úprimní a úprimní, predovšetkým sami. To je moja osobná rada a Julia sa pripojí!