Veľmi chutné: Halloween recepty

Ak organizujete maškarný večierok za deň Všetkých svätých pre vás alebo vaše deti, uistite sa, že návštevníci upírov, zombie a duchovia jedia vhodné občerstvenie. A aj keby ste túto dovolenku neoslávili veľkým spôsobom, pripravte sa a vezmite "strašné" jedlá do práce. Uisťujeme vás, že vaši kolegovia budú potešení.

Halloween sa tradične oslavuje v noci od 31. októbra do 1. novembra v predvečer dňa Všetkých svätých. Tento festival sa spája s pohanskou kultúrou Írska a Škótska. Približne okolo 16. storočia sa tradícia oslávovania sviatkov vytvorila približne v podobe, v akej o nich teraz poznáme. Deti a dospelí nosia strašidelné masky, chodia dverami k dverám, náročné lístky výmenou za zábavu - pieseň alebo báseň. Symbolom Halloweenu je Jackova lampa - prázdna tekvica, na ktorej je vyrezaná zlovestná tvár a vnútri je umiestnená sviečka. Predpokladá sa, že lampa umiestnená v dome vystraší zlých duchov. Tradícia oblečenia karnevalových kostýmov sa objavila až na začiatku 20. storočia a je spojená s americkými maškarádovými stranami. Obliekajte sa v kostýmoch zobrazujúcich monštrá, rôzne parazity a nadprirodzené postavy.

Pokiaľ ide o dovolenku stôl, ošetrenie na to sú zvyčajne sezónne - s jablkami, tekvica, kukurica. Je zvykom variť jablká v karamele, jablkové karamely. V Írsku pečú sladký chlieb s hrozienkami - barmbrek. V cestách sa zvyčajne skrývajú rôzne predmety, napríklad mince alebo krúžky. Každý hosť dostane kus koláča a ak má nejakú "trofej", považuje sa to za predpoveď budúcnosti. Mince znamená bohatstvo a prsteň znamená rýchlu svadbu. Len opatrne, opakujte írsku tradíciu a varujte hostí, aby jedli pečivo starostlivo.

Zostavili sme pre Vás aj niektoré zaujímavé recepty šéfkuchára Halloween.

Octopus a fazuľový šalát

Dmitrij Parikov, šéf reštaurácie Beer & Brut:

"Monster Cthulhu, ktorý je tak obľúbený pre scenáristov a spisovateľov hororov, robí chobotnicu vynikajúcou zložkou pre misky Halloween. Môžete pridať svoje chápadlá celé do šalátu, alebo ho variť a podávať s prílohami. "

Zložky (pre 1 porciu). Octapus chápadlo, 30 g fazule, 20 g fenyklu, 20 g uhorky, 1 hrsť šalátu, 1 hrsť hlávkového šalátu, 2 šípky zelenej cibule, 1 vetvička z koriandra, soľ a korenie podľa vkusu. Na doplnenie paliva: 1 lyžička. sezamový olej, 1/2 lyžičky. sójovú omáčku, 1 vetvu petržlenu a chilli na chuť. Pokyny. Choďte chobotnicu a fazuľa, až kým nebudete jemné. Nakrájajte fenikel, uhorku a škorpióny. Všetko položte na vankúš na mix šalátov. Na plnenie dajte všetky ingrediencie do mixéra, sezamujte šalát a posypte koriandrom.

Pečené mozgové kamene s omáčkou "Chimichurri"

Anatolij Anoshin, kuchár reštaurácie Yan Primus:

"Zombie priatelia, ktorí prišli na vašu večierku, budú tiež potrebovať niečo na jesť a nechať ich byť mozgovými kosťami. Koniec koncov, podľa hollywoodskych hororov, zombie milujú hlavne mozog. Pre vegetariánov zombie môžete variť brokolicu alebo karfiol, posypeme strúhaným syrom a servírujeme krvavzdornou paradajkovou omáčkou. "

Zloženie (pre 1-2 porcie). 6 semien mozgu hovädzieho mäsa, 100 g bagety, 10 g kapary, 40 g červenej cibule, 1 štipka morskej soli. Pre Miso omáčku: 10 g cukru, 10 ml bieleho vína, 15 g miso pasty. Na omáčku "Chimichurri": 3 vetvičky petržlenovej vône, 3 vetvičky koriandra, 3 kvapky octu z bieleho vína, 1 lyžička. l. rastlinný olej, soľ na chuť.

Pokyny. Pri miso omáčke, kombinovať všetky zložky a varu do hrnca. Nakrájajte ich s pripravenými mozgovými kosťami, posypte morskou soľou a pečte v rúre pri teplote 180 ° C po dobu 15-20 minút. Podávajte s vyprážanou bagetou, kapary, jemne nasekanou červenou cibuľkou a omáčkou "Chimichurri". Pre omáčku "Chimichurri": kombinovať všetky zložky a šľahnúť v mixéri až do hladkej.