Tatiana Lisitskaya: ako zlepšiť tvar bokov

Aby ste udržali štíhlu bokov, musíte trénovať svaly vnútorného a vonkajšieho povrchu stehna. Pomôže vám v tomto jednoduchom cvičení a dvoch froté uteráky.

Keď kráčame, bežíme, sedíme, vstávame, šplháme po schodoch, pracujeme hlavne na svaloch prednej a zadnej časti stehna. Ale svaly vnútorného a vonkajšieho povrchu stehna (únosca a adduktor) v každodennom živote sa používajú málo, čo často vedie k chrobákovi a celulitíde v týchto oblastiach. Okrem toho oslabenie adduktora a laterálnych svalov stehna spôsobuje, že kolenný kĺb je nestabilný a to je plné zranení. A navyše, kvôli slabým svalom bokov, po dlhých prechádzkach bolesť bedrových kĺbov.

Ak chcete mať nohy krásne a vaše kĺby zdravé, nemôžete robiť bez špeciálnych cvičení. Najznámejšie z nich - hojdacie nohy na boku z náchylnej polohy. Vykonáva sa s hmotnosťou, s expandérom alebo na špeciálnych klzných dráhach. Aby ste dosiahli účinok pomocou týchto cvičení, musíte trénovať najmenej 20 minút, aspoň každý druhý deň. A to často nie je dostatok času, ale v podstate iba lenivosť.

Ponúkam vám jednoduché, ale veľmi účinné cvičenia, ktoré sú dostatočné na vykonanie desiatich minút dvakrát alebo trikrát týždenne. Sú to klzné pohyby na podlahe. Všetko, čo potrebujete, je hladká klzká podlaha (napríklad parkety alebo laminát) a dve froté uteráky. Keď stojíte na uterákoch, musíte sa posadiť na podlahu a rozložiť nohy od seba: dopredu, dozadu, diagonálne alebo napodobňujúce lyžovanie alebo korčuľovanie. Skúste to!

Nabudúce vám poviem, ako zlepšiť tvar prsníka pomocou rovnakých uterákov.

Pozrite si video: Gala Show @ Tribal Autumn in Lviv 2017 (Február 2020).