Crank doma: 8 efektívnych cvičení s kreslom

Židle sa považuje takmer za hlavného nepriateľa moderného ľudského zdravia. Navrhujeme premeniť ho na najlepšieho kamaráta vašej postavy: pomocou cvičení s kreslom môžete zlepšiť držanie tela, posilniť svaly celého tela a urobiť žalúdok plochý. Uvádzame najefektívnejšie pohyby!

Kreslo sa môže stať univerzálnym trénerom: prináša kúzlo kardiovaskulárnym cvičením, praxiou jogy a lekciou baletu. Zvláštnu úlohu môže hrať stolička a triedy pilates. "Hlavnou úlohou Pilates je naučiť človeka pohybovať sa jeho telo, rôzne kĺby a tvoriť v ňom správny princíp pohybu," vysvetľuje Anastasia Yurkova, X-Fit "Monarch" a X-Fit "Naval" klubový manažér, osobný tréner v skupinových programoch pre federálnu sieť fitness klubov X-Fit. - Preto, v niektorých pozíciách, aby sa učiť osoba pracovať v izolácii, napríklad v hrudnej oblasti, je potrebné opraviť dolnej časti chrbta. Predseda vám to umožňuje. "

A takýto "simulátor" pomáha komplikovať klasické cvičenia Pilates. "Ležať na podlahe zdvihnúť nohy, lamely, stabilizácia V je zjavne ľahšie ako na stoličke. V druhom prípade sa rovina podpory zníži, musíme súčasne držať hmotnosť a hornú časť tela a nohy. Budeme používať viac svalov, "dodáva Anastasia Yurkova.

Požiadali sme Anastasiu, aby nám zostavila a ukázala nám súbor najefektívnejších cvičení z Pilates s kreslom.

Ako vytvoriť lekciu

* Začnite fitness lekciu s warm-up, kompletné - ľahké strečing.

* Vykonávajte cvičenia dôsledne, v tichom tempe.

* Pokúste sa hladko pohybovať, bez trhania.

* Dýchajte správne. "Zarovnajte pohyb s dychom: vydajte hlavné úsilie," vysvetľuje Anastasia Jurková.

* Do 3-4 krát týždenne.

Na dokončenie komplexu potrebujete len kreslo.