Ilya Vyaltsev: ako prejsť tanečné odliatky

Mnohí veria, že hviezdy mladých filmov a televíznych relácií sú deťmi dôležitých kužeľov, ktorí sa dostali na obrazovku prostredníctvom známych. Áno, často to je, ale existujú výnimky. A casting, ktorý sa nedávno konal v mojom štúdiu, to potvrdzuje.

Zúčastnila som sa veľa na organizovaní rôznych festivalov a televíznych projektov ako výrobca tanečných filmov a stále viac sa venujem vedúcim predstaviteľom takýchto podujatí. Nedávno výrobca jedného z hlavných kanálov požiadal, aby poradili chlapcom za natáčanie tanečných sérií. Rozhodol som sa, že by bolo najlepšie držať casting, ku ktorému môžu všetci prísť.

Roztrúsené informácie o tanečných fórach, veľa záujemcov, začali nás volávať z Novorosijského, Jekaterinburgu, Kazanu, Petrohradu. Prvý deň po tom, ako sa informácie objavili na webe, sa na odovzdanie zaregistrovalo asi 200 ľudí.

Museli prejsť tri etapy výberu. V prvej časti chlapci tancovali, v druhej - ukázali svoje herecké zručnosti a nakoniec odniesli určitú úlohu. Keď sme podrobnejšie rozprávali o podmienkach, fáza venovaná herectvu, vystrašilo asi 60% tých, ktorí sa zaregistrovali.

Napriek tomu sa zhromaždilo takmer 450 ľudí. Publikum bolo veľmi zmiešané: chlapci tancovali a hip-hop, street dance, tanečné sály a jazzové moderné a dokonca ruské ľudové tance. Veľmi zábavné vystúpenia boli v druhej fáze. Napríklad, jeden chlapec, ktorý nemal čas naučiť sa báseň, povedal smutný príbeh o svojej mačke. V 11 mal mačku, ktorá záhadne zmizla. Myslel si, že už nikdy nebude mať mačku, ale teraz má mačku zvanú Mišku, ktorej rád mrhá, škrípá a kŕmi skoro ráno ... Vo všeobecnosti je to úplný nezmysel, ale to, čo bolo dôležité, nebolo to, čo povedal, ale ako on povedal to. Dievča bolo jedno veľmi zábavné: urobila podivné zvuky a tvári, vykresľovala Jim Carrey. Druhá fáza bola len 25 ľudí. Iba 12 z nich bolo vybraných pre 12 rolí, ale je to už dobrý výsledok. Hlavná vec je, že vďaka takýmto otvoreným odliatkam sa objavujú nové tváre a nové hviezdy, ktoré skutočne dosiahli všetko sami.

Každý, kto chce skúsiť svoju ruku na tanečných odliatkoch, chcem uviesť niekoľko tipov:

1. Najprv zistite, kam idete, získajte informácie o projekte. Zdá sa, že mnohí účastníci castingu často nevedia, kam sa pokúšajú ísť. Je nepravdepodobné, že by ste boli vašim plusom, skôr opakom.

2. Casting výkon by nemal byť improvizácia, mala by byť pripravená vopred. A je lepšie, ak bude tanec rôznorodý: zapnite všetky najkrajšie pohyby a triky, ktoré môžete urobiť.

3. Keď potrebujete preukázať svoje herecké schopnosti, povedzte mi niečo osobné. Je nepravdepodobné, že by nejaká báseň vás vzrušovala viac ako len drobný príbeh z vášho vlastného života, ale úlohou je zapojiť divákov emóciami. Ak si stále vyberiete báseň, pridajte pantomimu alebo niektoré zaujímavé prvky. Ak chcete premýšľať nad svojim prejavom, môžete vopred vyhľadať video na internete, pretože niekto číta rovnakú prácu.

A čo je najdôležitejšie - nebojte sa a choďte! Koneckonců, ak nechodíte, potom si ho vyberie niekto iný.

Užitočné odkazy:

Videohovory Hip-Hop s Ilyou Vyaltsev vo fitness-video knižnici klubu LIVE!

Video relácie "Hip-hop show" s Ilyou Vyaltsev.

Video stretnutia "Hip-hop show" Svetlana Litvinová a Ilya Vyaltsev.

Video stretnutia "Moderné tance" s Ilyou Vyaltsev.