V mliečnom spôsobe: kozmetické mlieko na tvár a telo

Kozmetické mlieko - jeden z najpopulárnejších produktov starostlivosti o pleť a extrémne všestranný výrobok. Čo robí to tak nenahraditeľným? Spomeňme si.

Kozmetické mlieko je kvapalná emulzia (olej vo vode). Z bežného krému sa vyznačuje ľahšou textúrou. Hlavnou zložkou je voda, infúzie liečivých rastlín. Obohate, doplňte zloženie mlieka s umelými a prírodnými tukami, olejmi, zvlhčujúcimi, výživnými, protizápalovými zložkami - receptúra ​​závisí od účelu použitia. Aby sa zabezpečilo, že emulzia je stabilná, používajú sa emulgátory - látky, ktoré združujú dve nemiešateľné fázy - vodné a mastné. Mlieko sa používa na rôzne účely: čistenie, zvlhčenie, výživu pokožky tváre a tela.

Čistenie tvárového mlieka

Výhodou je mäkšia, pohodlnejšia ako čistenie kože ako mydlo, pena alebo pleťová voda. Mlieko perfektne rozpúšťa pot, nadržné váhy, kožné lipidy a dekoratívnu kozmetiku. Tento výrobok je možné použiť pre všetky typy pleti. Pre tuky - vyhľadajte nástroj s protizápalovými a antiseptickými aditívami. V produkte pre suchú, citlivú pokožku budú obsahovať ďalšie zvlhčujúce, vyživujúce a upokojujúce zložky.

Procedúra na čistenie pleti s mliekom je jednoduchá. Naneste malé množstvo produktu na pokožku, roztiahnite ju špičkami prstov po celom povrchu s ľahkým masážnym pohybom, nechajte 1-2 minúty a potom odstráňte pomocou obrúsky alebo bavlnenej podložky. Po tomto použití tonikum. Jeho hlavnou úlohou je odstrániť zvyšky mlieka nečistotami, ktoré sú v ňom rozpustené, a súčasne obnoviť pokožku.Treba poznamenať, že aj keďčistiacim mliekom a má hydratačný, výživný alebo antibakteriálny účinok, nemôže nahradiť krém na tvár.

Na fotografii: telové mlieko LIPIKAR LAIT, LA ROCHE-POSAY; rajčiakový tonikum pre telo, WELEDA; odstraňovač make-up mlieko, ORIFLAME; Telové mlieko "Perfektná starostlivosť", ORIFLAME.

Hydratačné a výživné tvárové mlieko

V skutočnosti ide o ten istý krém, len ľahší v konzistencii. Účelom zvlhčujúceho mlieka je doplniť vodnú rovnováhu pokožky, vyživujúc jej obnovenie rovnováhy lipidov. Nutričné ​​mlieko je hustšie, bohaté na textúru. Tieto výrobky môžu byť tiež použité ako odstraňovač make-upu. Nemali by sme však očakávať dokonalé čistenie. Prípravok takéhoto mlieka sa však vyvinulo na iné účely.

Telové mlieko

Je to hydratačný a výživný tekutý krém. Mlieko sa ľahko aplikuje a dobre sa absorbuje. Často tento výrobok obsahuje UV filtre na ochranu pokožky pred škodlivými účinkami slnka. Telové mlieko by sa nemalo používať na pokožku tváre. Koža tela má rozdielnu štruktúru - hustší, nie tak citlivý, s menším množstvom mazových žliaz. Pri vývoji vzorca kozmetického výrobku výrobcovia berú do úvahy tieto vlastnosti. V najlepšom prípade bude používanie výrobku spôsobovať nepríjemné pocity, v najhoršom prípade môžete upchať póry.

Čo hľadať

Pri výbere mlieka sa pozrite na zloženie mastnej fázy: je žiaduce, aby boli to prírodné rastlinné oleje a vosky a nie minerálny olej a parafíny. Pretože len prirodzené oleje tvoria na povrchu pokožky polopriepustnú membránu, ktorá nezasahuje do jej dýchania a zároveň chráni epidermu pred vonkajšími vplyvmi. Je dobré, ak základom mlieka je minerálna voda alebo infúzie liečivých rastlín a ako vonná parfuméria - prírodné esenciálne oleje a nielen aromatické látky.