Shaolin Wushu

Najviac kinogenichesky štýl čínskej wushu: vzácny film o bojových umení bez zmienky o chráme Shaolin. Vonkajšie sa bojovníci tohto štýlu líšia od ostatných wushuistov v tom, že vystupujú v elegantnom bielom golfu a pečiatka veľmi tvrdo, berúc bojový postoj.

Filmy o mníchoch žijúcich v kláštore na hore Songshan, v provincii Henan (Čína), boli strieľané viac ako na Santa Clause. "Shaolin Temple", "Deti Shaolin", "Shaolin kráľ", "Shaolin spôsobuje ninja" - zoznam pokračuje a ďalej. Stále existujú legendy o kláštornej zručnosti a sile, hoci dvere do kláštora sú už dlho otvorené na návštevu zadarmo a každý turista môže nielen prechádzať známymi bránami, ale tiež sa pozrieť na tréning nováčikov. "Prehliadky idú od rána do noci," hovorí Stanislav Rogachev, inštruktor televízneho kanála Live! Napriek reklamnému vkusu bol Shaolin wushu dôležitou súčasťou pojmu "wushu".

História tohto štýlu je podrobne opísaná v legende indického mnícha Bodhidharmy, ktorý prišiel do kláštora na vrchu Songshan v roku 530. Takmer okamžite začal kázať základom wushu mníchom, ale neukázali učiteľa v Bodhidharmy. Potom odišiel do hôr v horách a strávil deväť rokov v meditácii a obrátil svoju tvár k stene. Keď sa o tom dozvedeli, mnísi prebudili ducha hosťa a prijali ho ako skvelého učiteľa. Bodhidharma zostal v kláštore krátky čas a zanechal za sebou niekoľko cvičení. Môžete študovať len na akadémii v kláštore Shaolin, ktorý existuje od roku 1994.

Shaolin wushu - exteriérový štýl. To znamená, že základom tréningu sú práve fyzické cvičenia zamerané na vyvíjanie bojových techník. Okrem bojových zručností si novici získajú znalosti o čínskej medicíne a množstve všeobecných predmetov - matematika, pravopis, literatúra atď. ), ako aj na charakteristickom razení, ktoré sprevádza prijatie bojového postoja, a na údery, ktoré sú aplikované s ohnutými ramenami. V tomto prípade sa pohyby v komplexoch môžu líšiť. "Je to normálne," vysvetľuje Stanislav Rogachev, ktorý každoročne navštevuje Shaolin na seminároch, "keď sa vrátite do kláštora a zistíte, že sa v komplexe, ktorý ste vycvičili pred rokom, zmenili pohyby. A čo Číňania? Hovorí sa: toto je dao, všetko prúdi, všetko sa mení - nič strašné. "

Pozrite sa tiež: cvičenie tai chi, bojová joga, baguhzhan, taijiquan v Moskve, vinchun, čínske gymnastické cvičenia qigong, xingyiquan, triedy qigong, triedy qigong v Moskve

Pozrite si video: Shaolin Wushu Kung Fu Tournament. 2018 少林武術 (December 2019).