Dýchacie cvičenia pre chudnutie "Bodyflex"

"Bodyflex" pre chudnutie od Greer Childers - samozrejme, tento pojem nie je nový. Dýchacie cvičenia známe od praveku.

Bodyflex lekcie

Úplné video stretnutie: "Znížiť hmotnosť s Marina Korpan"

Marina Korpan a základy bodyflexu: pozrite sa na online videohovor Bodyflex

15 minút denne, bodyflex komplexné video: "Znížiť hmotnosť s Marina Korpan. Expresný kurz.

Kúpte si súbor DVD "Znížte hmotnosť s prístrojom Marina Korpan"

Bodyflex zadarmo! Video lekcia Bodyflex online: "Bodyflex Plus s Larisou Agapovou"

Yogic pranayama učí, že väčšina ľudí len predstiera, že dýcha, ale v skutočnosti len rozšíriť a zúžiť nosné dierky. Naučiť sa dýchať spôsob, akým jóga robí, nie je zvyčajne ťažké: musíte pomaly dýchať, rozšíriť brucho, potom hrudník, potom hornú časť pľúc a potom úplne vydychovať. Prirodzene, len dýchanie je polovica bitky, hlavnou vecou je naučiť sa ovládnuť vašu pránu, to je vnútorná energia, a vstúpiť do stavu zmeneného vedomia. Ale tento bodyflex, samozrejme, neučia.

"Bodyflex" je dychové cvičenia, ktoré vynašiel americký Greer Childers, video návody!

Ako funguje bodyflex

Schéma, ktorá funguje Bodyflex (Bodyflex), jednoduché: kyslík rozkladá tuky, súčasne tonizuje svalové tkanivo, aktivuje tok lymfy a urýchľuje metabolizmus. Jednoducho povedané, tuk je palivo a kyslík je jeho "horák". Cvičenie komplexu bodyflex je založené na hlbokých aeróbnych dychových a statických cvičeniach. Dýchanie Bodiflex obohacuje krv s kyslíkom, energetický komplex pomáha aktívnemu spaľovaniu tukov v určitých (miestnych) problémových oblastiach.

História bodyflex v ZSSR

V ZSSR sa teória dýchania silne zaujímala Dr. Konstantin Butejko, ktorý si vytvoril vlastnú metódu. On, rovnako ako Greer Childers, pochopil, ako silné je spojenie medzi dýchaním a metabolizmom; jeho pacienti, podobne ako u zúfalých gazdiniek, stratili až do 30 kg hmotnosti v čo najkratšom čase a zároveň sa zbavili chronických ochorení. On a Greer v jednom - možno s rozdielom v čase (Buteyko vynašiel jeho metódu pár desaťročí skôr) - argumentoval, že "zlepšovanie" znamená neznižovať váhu, ale vrátiť sa k normálu, získanie týchto foriem z prírody. Metóda Buteyka však nie je založená na hlbokom, ale naopak na plytkom dýchaní. Lekár študoval a preukázal, že prebytok oxidu uhličitého v tele môže spôsobiť bronchiálnu astmu, hypertenzívnu krízu, antritidu, bronchitídu, zápal pľúc a ďalšie ťažkosti.

Strelnikova metóda

Ďalším domácim vynálezom je strelnikovská metóda, ktorú vynašla speváčka Alexandra Nikolaevna Strelnikova, ktorá po rozbití svojho hlasu sa opäť objavila na scéne len vďaka špeciálnemu dychovému cvičeniu. Mnoho súčasníkov nazývalo jej cvičenia paradoxnú gymnastiku: bolo navrhnuté urobiť krátky a ostrý dych s nosom pri pohyboch stláčajúcich hrudník, čím sa zmenil dychový vzor, ​​ktorý produkoval (v Strelnikovej) "dýchanie v zadnej časti". Čoskoro sa táto technika začala používať nielen pre hlas, ale aj na liečbu koktania u detí a dospelých.

Bodyflex je praktikovaný každým, kto sa zaoberá freedivingom, to znamená, že potápať bez potápania počas držania dychu. V terminológii potápačov je dokonca aj výraz "dusíková narkóza", ktorou rozumieme pocitu eufórie spôsobenej narkotickým účinkom dusíka na ľudské telo, keď je tento plyn inhalovaný pod tlakom.

Bodyflex pre chudnutie

Prvé bodyflex školiteľov v Rusku sa začali objavovať koncom 90. rokov. Samostatne zvládli techniku ​​a vyhľadávali klientov. Bodyflex bol prijatý lekármi, ktorí ho predpísali ako rehabilitačné cvičenia po operáciách, ako aj súbežné liečenie obezity. Craze sa však nestalo. Alebo úplne pravdepodobne prešla bez povšimnutia za zatvorenými dverami v spálňach, kde milióny žien pomocou veľkého "slabíka!" (Zvuk, ktorý treba urobiť pri prudkom výdychu) sa zbavil extra podkožného tuku.

Dnes v Moskve len niekoľko ľudí vyučuje bodyflex, vrátane Marina Korpan - Inštruktážny kanál "LIVE!". Mimochodom, "LIVE!" Stal sa prvým ruským televíznym kanálom, ktorý prijal bodyflex ako nový typ fitness a spustil ho vo vzduchu.