Funkčné celodenné cvičenie s dlhým okom (PHOTO)

Pri správnom prístupe môže byť skateboard alebo longboard dobrá fitness projektil, napríklad pre zaujímavý funkčný tréning. Ukážeme, aké cvičenia s doskou pomôžu posilniť hlavné svalové skupiny.

Lyžiarska sezóna v našej klíme je skôr krátka, najlepšie od mája do októbra, ak, samozrejme, nenájdete veľa potešení pri pitvaní kaluží a zápachu na palube. Počas zvyšku roka majú fanúšikovia na skateboard a longboard len málo možností: jazdiť na krytých kolieskových korčuliach (ak sú vo vašom meste) alebo smútoť prach z paluby (ak nie sú) so smútkom. Ponúkame ešte jednu: nevyhadzujte dosku až na jar, ale aktívne ju používajte vo funkčnom tréningu.

Účinnosť takýchto cvičení bude značne vyššia ako účinnosť cvičení klasickej sily. "Pri vykonávaní výpraskov a dosiek na nestabilnej podložke, na skateboarde alebo dlhej doske sme uviedli do prevádzky niekoľko svalových skupín vrátane stabilizačných svalov," hovorí Olga UgryumováBoardarders Go Longboard tréner na Longboard School a autor tohto komplexu. - Komplikuje cvičenie, zvyšuje energetickú náročnosť. Navyše niektoré pohyby, napríklad bočné vychádzky, umožňujú vyriešiť tak ťažko dostupný priestor ako vnútorný povrch stehna.

Aký typ tabule si môžete vybrať na tréning? Neexistuje žiadny významný rozdiel, avšak pri stabilnej dlhšej doske bude o niečo ľahšie vyriešiť ako skateboard, ktorý sa vyznačuje kratším zavesením, zmäkčeným odpruženými a menšimi kolesami.

Ako vytvoriť funkčný tréning s dlhou doskou

* Cvičte pomalým tempom. "To pomôže maximálne zaťažiť svaly v každom pohybe," - hovorí Olga Ugryumova.

* Pred tréningom urobte nejaké spoločné gymnastické cvičenia a jednoduché strečing, aby ste sa vyhli zraneniu.

* Vykonávajte cvičenia konzistentne a pracujte na tomto programe 3-4 krát týždenne.

Na vykonanie tohto tréningu potrebujete skateboard alebo longboard.

Zahrejte

Svojím chrbtom k stene stlačte dlhú dosku proti chrbtici a koliesam dosky k stene. Posuňte nohy po podlahe mierne dopredu. Zníženie dosky po stene, ohýbanie kolená až k rovnobežke bokov s podlahou a udržanie v tejto polohe na 20 sekúnd, Potom sa vráťte do východiskovej pozície a opakujte cvičenie ešte raz.

Únos nôh

Vložte šírku ramena nôh, položte ľavú dosku na dosku. Presuňte hmotnosť tela na pravú nohu. Ruky v zámku a ťahajte pred hrudník. Pri výdychu ohýbajte pravú nohu a ťahajte ľavú stranu čo najviac, posuňte dosku doľava. Nerozrezajte ľavú nohu z dosky a nehrdzte ju. Jemne sa vráťte do východiskovej pozície a vykonajte cvik 3 prístupy na 20 opakovaní na každej nohe.