Škodlivé tipy pre krásu: čo robiť doma

okúzliť domáca kozmetológia? Mnoho experimentov môže skončiť v slzách. Najmä do 1. apríla som zostavil zoznam škodlivých tipov - vlastné postupy, ktoré nestojí za to.

1. Kyslé peeling priamo v kuchyni: ponorte vatovú vatu do kyseliny (napríklad octovú, glykolovú alebo salicylovú), jemne utrite pokožku tváre.

Popáleniny, hrbole a odlupovanie - zaručujem. Bohužiaľ, v domácich lekárňach a obchodoch sú vyššie uvedené vysoko koncentrované kyseliny dosť prístupné. Niektorí chytí ľudia ich používajú, chcú zachrániť profesionálny peeling. A nevedia, že tento postup by nemal byť vykonávaný s najmenšími zápalmi kože, a potom je potrebné používať produkty s výkonným SPF a nie opaľovať sa na slnku.

2. Nepopierajte sami radosť - častejšie stlačte akné.

"Prečo potrebujem kozmetika, aby len vyčistila akné?" Myslíš, že mladé dámy a spěcha odstrániť všetky "kvety" na vlastnú päsť. Výsledkom sú jazvy, začervenanie a nové akné. Okrem toho môžete ľahko priniesť infekciu, ako napríklad staphylococcus aureus. Dokonca aj vykonanie procedúry podľa všetkých pravidiel - parenie, sterilné rukavice, upokojujúca maska ​​- nepoistí vás pred nepríjemnými dôsledkami.

3. Zapojte sa do aromaterapie: silno mačte tvár so zmesou esenciálnych olejov, dobre ju rozotrite a efekt fixujte masírovaním tváre.

V dnešnej dobe sa vášnivosť aromaterapie stala povinnou pre sofistikované ženy: nakupujú v litroch esenciálnych olejov, kvetinových esencií a liehovinových tinktúr, miešajú a veľkoryso sa nalievajú na seba. Výsledok: rovnaké chemické popáleniny, alergie a toxický šok. Esenciálne oleje sú koncentrované silné lieky, pri ich použití, náklady idú na kvapky. Pred experimentovaním sa zoznámte s receptami v materiáloch. "Elixír mládeže za penny", "Prírodné recepty na letnú kozmetiku", "Najužitočnejšia olej".

4. Pigmentácia bielej farby s peroxidom.

Samozrejme, nie je žiadna škoda z populárnej petržlenovej masky. Avšak ťažké domáce delostrelectvo - peroxid vodíka alebo kyselina boritá - zaručuje horieť epidermis a koža bude reagovať s ešte silnejšou pigmentáciou.

5. Denne utrite tvár vodkou alebo lekárskym liehom.

Bohužiaľ, svätá viera v alkohol ako najlepší prostriedok na zvýšenie mazových exkrécií nie je oslabená. Na mnohých miestach nájdete zázračné receptúry termonukleárneho "umývadla" na mastnú pleť: alkohol, sal ammoniak, gáfor a mentol. Oblička sa začne odlupovať a potom bude ešte viac svietiť.

6. Na odstránenie chĺpkov hlboké bikiny používajte horúci vosk.

Pomocou vosku môžete nezávisle odstrániť vlasy z prednej časti dolnej končatiny Liečba veľmi "ťažko dostupných miest" vrátane vnútornej strany stehna sa môže zmeniť na modriny, pupienky a rast vlasov. Po prvé, amatéri, na rozdiel od dobrého pána, nevedia, ktorý spôsob, ako ťahať. Po druhé, zriedka používajú utišujúce oleje a pleťové vody, čo znamená, že koža sa odlupuje a vysuší.

7. Kyselina askorbová a surová pečeň: premiešajte, ale nepretrepávajte.

Domáca starostlivosť proti starnutiu - najpopulárnejší druh kozmetického športu. Ako pokročilý anti-vek znamená použité drvené askorbinki, decht a dokonca, oh, horor, syrová pečeň. Áno, áno, všetko to má byť rozmazané na tvári. A potom ju masírujete pomocou semišovej chlopne sa hovorí, že je vynikajúcim leskom. Všetky tieto nádherné recepty nepochybne prinášajú účinok, ale iba jedna - rýchlo rozmaznáva tvár. Decht spôsobuje podráždenie kože, semiš môže poškodiť epidermis, kyselina askorbová vyvoláva pigmentové škvrny. A čo sa stane s kožou, ak ju rozmazate do syrového pečene, strašne myslím.