Svetlana Litvinová poskytuje rady tým, ktorí nemajú tanec

Na každú dovolenku sú ľudia, ktorí nikdy nepôjdu tancovať. Ak sa otriasnete tým, že na novoročnej párty budete vytiahnutý na tanečný parket, moja rada vám môže byť užitočná.

Tí, ktorí nikdy tancujú, zvyčajne tvrdia takto: Neviem, ako to znamená, že vyzerám nepríjemne - to znamená, že nebudem. Ale nikdy by som neveril, že v hĺbke svojich sŕdc nechcú mať spolu a so sebou všetku zábavu a svetlo.

V mojej štúdii pre začiatočníkov často ponúkam test. Odporúčam vám prejsť, ak máte akékoľvek pochybnosti, či môžete tancovať. Zdvihnite ľavú ruku nahor. Spustite to. Potom zdvihnite pravú nohu na stranu. Spustite to. Fungovalo to? Ak áno, potom vám blahoželám: už viete, ako tancovať!

Tanec je prirodzený. Ak nikdy nenaskočíte, zbavíte sa tým, že odstránite jednu z najjasnejších farieb z viacfarebnej palety pocitov.

Keď človek tancuje, venujú mu pozornosť. Zastaví veľa, pretože veria, že nemôžu ukázať nič dobré. V skutočnosti mesiac tried v akomkoľvek tanečnom štúdiu niekoľkokrát za týždeň už prináša znateľný výsledok. Okrem toho musíte pochopiť, že tanec sa rodí z hudby. Ak osoba jednoducho vlastní zložité prvky a zväzky, nie je to tanečník, ale gymnasta. Tanec začína s úsmevom a jedinou vecou je cítiť hudbu. Často som si všimol, že veľa novinárov vyzerá oveľa úprimnejšie v tanci ako skúsení umelci.

Ako poraziť strach z tanca? Tu sú moje tipy:

1. Tanec doma, keď nikto nevidí. Zahrňte najkrajší hudbu, ktorú nemôžete sedieť a tancovať. Nemôžete sa pozrieť do zrkadiel! Nehodnoťte sa, len sa pozrite na svoje pocity. Zlepšením dodávania krvi do svalov a kĺbov sa zbavíte stresu a únavy, čo znamená, že zdvihnete svoj duch. Toto bude vaše malé víťazstvo, odstránite stagnáciu vo svaloch a v bežnej rutine života. Hlavnou vecou je improvizovať! Zdá sa mi, že dáva najlepšie pocity v tanci.

2. Tanec v klube - všetci vás vidia, ale nikto nevie a nikto nepoznáte. Všetci tancujú, nikomu nikomu nevenuje pozornosť - naopak, všetci sa snažia upozorniť na seba. Tancujte a sledujte ostatných. Oddýchnite si zo všetkých obvyklých myšlienok. Napríklad si môžete predstaviť, že všetci návštevníci klubu majú báječné postavy. Uvoľnite fantáziu!

3. Zúčastnite sa flash dance. Zistite, kedy a kde sa bude konať nejaká veľká akcia pre milovníkov tanca a neváhajte a choďte tam. Sotva budete musieť vykonávať zložitejšie pohyby, než tie, ktoré som navrhol pre test, ale neuveriteľná energia masovej akcie bude dlho zostať v pamäti a možno vás bude inšpirovať k tancovaniu.

Užitočné odkazy:

Videohovory "Klubové tance", "Moderné tance", "Hip-Hop" s Svetlana Litvinovou a "Gymnastika pre tehotné ženy" vo fitness video knižnici "LIVE!".