Alena Mordovina o liečebnej sile čakry jogy

V jazyku čakry jogy je život energiou a čakry sú energetické uzly umiestnené pozdĺž chrbtice. Ak sa naučíte spravovať energiu v čakrách, môžete zlepšiť zdravie a náladu.

Existuje sedem hlavných čakier a každý z nich je zodpovedný za určitý aspekt života, rôzne životné situácie. Každá čakra zodpovedá určitým vlastnostiam, energii a stavu.

Keďže čakry sú orgány astrálneho tela, každý z nich predstavuje pozitívne aj negatívne emócie. Pozitívna energia prinesie energiu a negatíva odoberie a spôsobí rôzne choroby.

Napríklad tým, že pomáhate druhým, ale nie na váš úžitok, dávkujete anahátovú čakru a keď ste urážaní a kultivujete tento pocit v sebe, zničíte integritu čakry a blokujete energiu v ňom, čo môže viesť k bronchitíde a pneumónii. Tým, že budeme obetovať a obviňovať ostatných, zničíme anahátovú čakru a to ohrozuje srdcové choroby.

Čakry určujú, ako používať energiu. Osho prišiel s metaforou o sedemposchodovej budove: keď sme v prvom poschodí, pozorujeme jeden výhľad mimo okná a keď stúpame z podlahy na zem, obraz sa postupne mení a nové vzdialenosti sa nám otvoria. V ideálnom prípade by okná mali byť čisté na každom poschodí pre najlepší výhľad. Toto je čakra jóga - vývoj jasného vnímania, ktorý nie je zahalený kultúrnymi stereotypmi.

Každá čakra má určitú kvalitu. Aby sme sa zbavili starých názorov, spolupracujeme s našimi energetickými centrami. Keď začneme pracovať s čakrami, v našom živote vznikajú rôzne situácie, ktoré nás vyzývajú, aby sme ukázali negatívne vlastnosti čakier. Na jednej strane to nie je veľmi dobré, ale v tomto prípade je očistenie vedomia omnoho rýchlejšie. V živote by sme mali byť schopní komunikovať s rôznymi ľuďmi bez straty vlastnej energie, takže skúsenosti získané z takýchto situácií budú veľmi užitočné. Každá negatívna udalosť môže byť pozitívna.

Ako sa chakra joga líši od hatha jogy? V oboch praktikách používame asány a každá z nich sa týka viacerých čakier. Všetko závisí od stupňa uvedomenia: keď sa pozornosť venuje, energia sa pohybuje týmto smerom.

Pri vykonávaní asany v čakre jogy pridávame vedomie do praxe, vizualizujeme, otáčame energiou, dýchame cez čakru. To znamená, že používame väčšinu osem krokov jogy: asana, pranayama, pratyahara, dharana, dhyana.

Cvičenie komplexy v chakra jóga sú postavené takým spôsobom, že jeden môže zvýšiť a znížiť energiu v čakrách. Taktiež pomocou špeciálnych techník dýchania a meditácie môžu byť čakry posilnené a na nich nahromadená energia.

Pozitívny účinok praktizovania čakry jogy je zrejmý: vitálne sily sú obnovené, problémy sa postupne stávajú vecou minulosti. Zo seba môžem dodať, že čakra jogy posilňuje astrálne telo, človek začína lepšie pochopiť podstatu vecí, postupne sa zbavovať negatívnej energie. V dôsledku toho - dobré zdravie, pretože bremeno starých problémov a inštalácie je odstránená. Po tréningu cítite vzostup energie v chrbtici ako teplo.

Pozývam vás na pobrežie Stredozemného mora, do Grécka, aby ste čakru jogy praktizovali 12. až 22. mája. Program mojej fitness turné vám pomôže zotaviť sa, nájsť harmóniu a pokoj. Chakra jóga dáva jasnú myseľ a silu tela. Pridajte sa teraz!

Užitočné odkazy:

Videohovory "Yogalates" a "Pilates" s Alenou Mordovinou vo fitness video knižnici klubu "LIVE!".