Je to často škodlivé jesť?

Používateľka Helenová ma položila veľmi zaujímavú otázku o systéme známej doktorky Galiny Šatalovej. Zdá sa mi, že by to bolo zvedavé nielen pre Helenu, ale aj pre všetkých čitateľov "LIVE!". Preto odpoviem podrobne na blogu.

Takto to bolo takto: "V literatúre si často môžete prečítať o správnej výžive a tiež hovoríte, že jedlo by malo byť 4-5 krát denne, ale napíše opak: jedlo by malo byť 1-2 krát. Ak častejšie začnú nesprávne pracovať žalúdok-žalúdok, duodenálne-črevné chlopne a tak ďalej. To všetko vedie k ich neustálemu neuzavretiu a následnému odovzdávaniu obsahu nahor so všetkými následkami ... Jej argumenty sú potvrdené príkladmi liečby. Kto má pravdu? "

Tu je to, čo môžem povedať na túto tému. Nie sú len mnohé teórie, ale aj mýty týkajúce sa výživy. Dodržujem experimentálne overené odporúčania odborníkov v tejto oblasti. Značka pre jedenie - pocit hladu, ktorý príde každé 3-6 hodiny, v závislosti od vášho zamestnania a individuálnych charakteristík. Optimálne intervaly medzi jedlami - 4-5 hodín. Posledné jedlo by malo byť najneskôr hodinu pred spaním.

Takže ak máte možnosť jesť len trikrát denne, raňajky (8-9 hodín ráno) by mali predstavovať 30% dennej stravy, na obed (13.30-15.00) - 45% a na večeru (19.00-20.00) 25% dennej stravy. Ak uprednostňujete štyri jedlá denne, raňajky a obed by mali byť trochu jednoduchšie, ale je tu popoludňajšie občerstvenie (17.00-17.30) alebo druhá večera (21.00-22.00), čo je 10% dennej dávky. Čo si vybrať, popoludňajší čaj alebo druhé raňajky, závisí od vášho rytmu života. Napokon, ak radšej jesť päťkrát denne, raňajky sú 20% z dennej dávky, obed je 35%, popoludňajší čaj, večera a druhá večera je 10%.

Vaše obavy z častých jedál sú neopodstatnené. V skutočnosti existujú také ochorenia - refluxy, keď časť jedla ide proti prirodzenému pohybu (zo žalúdka sa uvrhne do pažeráka). To je nebezpečné, pretože žalúdočná šťava môže poškodiť steny pažeráka. Avšak výrazné popáleniny sa vyskytujú len pri dlhodobom vystavení žalúdočnej šťave. A to sa nestáva z bežnej frakčnej sily. Lekári hovoria o strese, obezite, tehotenstve, fajčení, užívaní niektorých liekov (kalciových antagonistov, anticholinergík, beta-blokátorov atď.) Medzi príčinami refluxu. Galina Shatalová má svoje vlastné predstavy o správnej výžive a jej odporúčania sa netýkajú iba frekvencie príjmu potravy, ale aj spôsobu života vo všeobecnosti. Inými slovami, človek nemôže jednoducho jesť podľa Shatalovej, musí buď žiť Shatalovou, alebo sa riadiť názormi oficiálnej medicíny. Čo vlastne robím. Preto si nemyslím, že jesť je často škodlivé. Je škodlivé jesť často a veľa, to znamená prejedať.

Užitočné odkazy:

Video "50 +" s Tatiana Lisitskaya vo fitness-video knižnici klubu "LIVE!".