Aplikovaná kinesia: diagnostika tela svalovým tónom

Táto oblasť alternatívnej medicíny zaobchádza s ľudským telom ako samočinne sa prispôsobujúcim počítačom. Kde je mozog procesor, telo je monitor, svaly sú mikroobvody a akupunktúrne body sú klávesnicou. A ak viete, ako zvládnuť tento "gadget", nebudete potrebovať správcu systému ani lekára.

Na začiatku šesťdesiatych rokov George Goodhard (George Goodheart), americký špecialista na manuálnu terapiu, spochybnil obvyklý prístup k diagnostikovaniu zdravia. Zistil, že ten istý sval v ľudskom tele sa z času na čas stáva silným alebo slabým bez zjavného dôvodu. Goodhard dospel k záveru, že telo reaguje na akúkoľvek nerovnováhu s druhom svalovej slabosti, ktorú určuje manuálne testovanie svalov, Táto metóda tvorila základ teórie aplikovaná kineziológia - V tom čase je nová lekárska rehabilitácia s prvkami orientálnych manuálnych techník, masáže, akupunktúry a akupresúry. V roku 1973 WHO zaradila aplikovanú kineziológiu ako tradičnú lekársku prax spolu s homeopatiou, reflexológiou, osteopatiou a chiropraktikom.

Moderní kinesiológovia považujú ľudské telo za samoregulačný systém, ktorý je schopný liečiť mnohé choroby a patológie a považuje ho za najdokonalejší "prístroj" na diagnostiku. Odvolávajúc sa na slová Georgea Goodharta: "Telo nikdy neleží, takže musíme správne položiť správnu otázku."

Keď srdce bolesť, žalúdok alebo bolesť hlavy bolí, my intuitívne im použiť ruku. Z hľadiska aplikovanej kineziológie je v súčasnosti terapeutický účinok na bolestivé miesto. To znamená, že organizácia zbiera všetky sily a nasmeruje energiu do špecifickej problémovej oblasti.

Pevnosť alebo oslabenie svalu je symptómom, ktorý je základom testovania svalov. Po prvé, odborník určuje existenciu problému, potom ho lokalizuje a potom pokračuje do "dialógu": "otázka-odpoveď". "Komunikácia" kinesiológa s telom pacienta sa prejavuje reakciou jeho svalov - odborník nájde problémové oblasti podľa ich tónu. Podľa teórie Goodharta sa energia vytvára v mozgu a vstúpi do tela jedlom a vzduchom. Orgány ju dostávajú cez systém energetických meridiánov a nervov vychádzajúcich z určitých častí miechy a mozgu. Každé teleso zodpovedá určitému svalu. Musí existovať súlad v pohybe energie. Ak tomu tak nie je, systémy tela začnú zlyhať. Diagnóza z hľadiska aplikovanej kineziológie je stanovená takto: ak s vonkajším vplyvom na akýkoľvek orgán sval zodpovedný za ne neztrápi silu - orgán je zdravý, ak je slabý, je chorý. Ovplyvnenie problémových oblastí s pomocou technikom, ktorý je pre pacienta príjemný, doktor obnovuje pôvodný pravý svalový tón: preťažený sval uvoľňuje.

svedectvo

Migrény, bolesti chrbta, kĺby paží a nôh, prolaps vnútorných orgánov, pôrodné traumy, problémy s prostatou (v kombinácii s urológom).

kontraindikácie

Menštruácia, gravidita, laktácia, trombóza krvných ciev, žlčové kamene, mŕtvica (až do obnovenia cerebrálnej cirkulácie), akútne zápalové a infekčné procesy, onkológia, metastázy v chrbtici.