Staňte sa brutálnym: štyri crossfit cvičenie pre mužov

Crossfit nie je zvyčajne rozdelený na "ženskú" alebo "mužskú". Na radu odborníkov som však vybral štyri možnosti pre povolanie mužov. Pomôžu rozvinúť silu, vytrvalosť a, samozrejme, budú viac brutálne.

Dovoľte mi, aby som vám pripomenul, že crossfit je program, ktorý kombinuje gymnastické silové prvky, posilňovanie a atletiku a všetky cvičenia sa vykonávajú rýchlym tempom. Väčšina tréningov Crossfit, ktoré som si vybrala, zahŕňa všetky tieto prvky. Sú pre začiatočníkov dosť ťažké, ale určite budú mať záujem športovci so skúsenosťami.

Crossfit školenia číslo 1: "Fran"

Pomenovaný na počesť slávneho hurikánu, tento systém zahŕňa výťahy a emisie činka, ktoré sú známe aj novým kulturistom. Z tohto dôvodu sa zdá, že "Fran" je dosť jednoduché. Ale nie bez pomoci: tieto cvičenia zahŕňajú svaly kôry, hornej časti chrbta, paží a abs.

Schéma pre 3 kolá:

* Vyfukovacia tyč 43 kg.

* Uťahovanie.

* V kole musíte vykonať 21-15-9 opakovaní každého cvičenia.

Celkový tréningový čas: 10 minút (postupne je žiaduce znížiť).

Nuance. Pred vykonaním tejto schémy Sergey Ukolov, Crossfit tréner, majiteľ kríža Crossfit Maze, odporúča jednoduchý kĺbový tréning - drepy a výhybky, aby sa predišlo zraneniam.

"Na vykonanie tejto schémy je potrebná kontrola trenažéra, pretože hádzanie činky je jednou z najnebezpečnejších cvičení." Nikita Glazunov, osobný tréner a majiteľ telocviče Scala. "Začiatočníci potrebujú pracovať s menšou hmotnosťou, ktorá by sa mala počas tréningu vyberať individuálne."

Crossfit cvičenie číslo 2: "Ahoj 50"

Názov schémy hovorí: každé z 10 cvičení musí byť vykonané 50 krát. A pri maximálnej rýchlosti. Existuje však ešte jedna ťažkosť, ktorá je čisto technického charakteru: nebude ľahké vybrať si pracovnú váhu v cvičeniach, aby ste zabezpečili vhodnú úroveň zaťaženia počas celého tréningu. V priebehu času, keď budete silnejší, bude musieť zvýšiť hmotnosť.

driving:

* 50 skokov do skrinky 60 cm.

* 50 skokov.

* Max. Hmotnosti 50 kg.

* 50 chôdze výpad.

* 50 kolená vytiahnutých do lakťov.

* Ohýbačky 50 barov stojace (20 kg).

* 50 hyperextenzia.

* 50 hier medze (9 kg) o 3 metre.

* 50 bepery.

* 50 dvojitých skokov na lane.

Celkový tréningový čas: 25 minút.

Nuance. Toto školenie Crossfit nie je vhodné pre začiatočníkov a ľudí s kardiovaskulárnymi problémami, pretože to znamená vážne zaťaženie. "Táto schéma je stresujúca," zdôrazňuje Nikita Glazunov. "Musíte ju používať niekedy, keď máte pocit, že ste sa priblížili k tréningovej doske." Inštruktor vám odporúča dokončiť 40-minútovú kardiologickú reláciu: toto bude ďalej zlepšovať tvar.

"Tento komplex (podobne, mimochodom, akýkoľvek v princípe) musí byť vykonaný vlastným tempom, po vašom pulse a dýchaní," poznamenáva Sergej Ukolov, tréner crossfit. "Ak sa začnete uškrtiť v piatej minúte a schéma je navrhnutá pre tridsať, robíte niečo zlé."