5 zdravých občerstvenia z záchvatov nočného hladu

Zostávaš neskoro kvôli svojej obľúbenej show alebo nadčasu? Potom pravdepodobne viete o krutých útokoch nočného hladu, ktoré neumožňujú zaspať. Samozrejme, je najlepšie vyhnúť sa takýmto situáciám. Ale ak vaša chuť do jedla nie je v správny čas, pokúste sa s týmito zdravými občerstvami uspokojiť: a budete plní a postava nebude trpieť.

Tvarohový syr

Tvarohový syr je vynikajúcou možnosťou na nočné občerstvenie, pretože obsahuje veľa bielkovín a veľmi malé množstvo sacharidov. V rovnakej dobe, odborníci odporúčajú výber výrobku stredného tuku - to bude rýchlo spôsobiť, aby ste sa cítili plné. Uprednostniť tvaroh, ktorý pozostáva zo živých, aktívnych kultúr obsahujúcich užitočné probiotiká. No hlavná vec je množstvo produktu. Pri nočnom občerstvení nejedzte viac ako 2/3 šálky.

Grécky jogurt (2%) s granátovým jablkom

Toto mliečne liečivo obsahuje asi dvakrát toľko bielkovín ako bežný jogurt, čo znamená, že je obzvlášť užitočné pre tých, ktorí sa snažia schudnúť. Vyberte si bežný výrobok bez farbív a cukru. A aby bol grécky jogurt zdravší a chutnejší, pridajte zrná z granátového jablka. Toto plody sú jedným z najsilnejších antioxidantov na svete.

Organická tmavá čokoláda

Vyberte pochúťku, ktorá obsahuje aspoň 70% kakaa. Najviac ideálna voľba - čokoláda bez cukru, obsahujúca 90% kakaa. Tento typ občerstvenia nielenže rýchlo potláča pocit hladu, ale aj vám poskytne dostatočnú dávku antioxidantov, ktoré normalizujú krvný tlak a stav krvných ciev. No, ako vždy, nezabudnite na množstvo čokolády: nie viac ako 2-3 štvorce.

pistácie

Pistácie - nielen chutné, ale aj veľmi užitočné občerstvenie. Jadrá tejto matice obsahujú veľké množstvo vitamínu E a fenolových zlúčenín, ktoré neutralizujú toxíny, čo im bráni mať negatívny vplyv na bunkovú membránu. Pre nočné občerstvenie vyberte pistácie bez soli alebo iných prísad. A tiež dávajte pozor na množstvo: nejedzte viac ako 30 g.

Kokosové mlieko

Fermentované kokosové mlieko je ideálny nočný snack. Tento produkt obsahuje probiotiká užitočné pre črevá, ako aj vlákninu a inulín, ktoré stimulujú tráviaci proces. Kokosové mlieko obsahuje aj polynenasýtené tuky, ktoré sú užitočné pre metabolizmus a zachovanie pocitu sýtosti v tele. Ak chcete uhasiť nočný hlad dostatočne na vypitanie pohára (250 g) ochladeného kokosového mlieka.