Varenie v dvojitom kotli: nie tupé jedlá na chudnutie

Napaľované jedlá sú často spojené s chuťou, čerstvou a monotónnou - nemocnicou! - potraviny. Spolu s odborníkmi sa zaväzujem vám dokázať, že to vôbec nie je.

Ako si vybrať dvojitý kotol

Ľudia začali varenie dlho. Pred príchodom špeciálnych domácich spotrebičov si ženy v domácnosti spracovali jedlo v cedníku a umiestnili ich do hrnca s vriacou vodou. Dnes sa používajú elektrické parníky. Ich hlavnými výhodami sú: časovač, ktorý na konci vopred stanoveného času vypne prístroj a ochranu, ktorá neumožňuje zapnutie zariadenia bez vody a "vyrazí", ak sa voda vyparí. Ak si kúpite dvojitý kotol, uistite sa, že ste objasnili, či sú v ňom uvedené špecifikované funkcie.

Je tiež potrebné dávať pozor na to, či existuje priestor na doplnenie vody a indikátor jej úrovne v dvoj kotle. Anna Kitayeva, autor knihy "Me a moja parná lokomotíčka" varuje hostesky: "Nič okrem čistej vody sa môže vlievať do elektrického parníka!". Pokyny na vloženie korenia do vody na ochutenie misiek nie sú pre toto zariadenie vhodné: pri varení kvapaliny sa môžu príchute nalepiť na vykurovací článok a horieť. Ak máte radi koňaku, vyberte parníky s oddelením na bylinky a korenie. Autor tiež odporúča venovať pozornosť sile prístroja. Doba varenia nezávisí od toho, ale rýchlosť vykurovacej vody - priamo.

Prečo je varenie v dvoj kotle užitočné

Parné čistenie je jemné. Súčasne je možné zachovať živiny, vitamíny, chuť a vôňu produktov. "Parník vám umožňuje pripraviť dietetické jedlá bez pridania oleja, čo je veľmi dôležité pri strate hmotnosti, - upozorňuje Inna Zorina, fitness poradca, odborník na výživu projektu "Tajomstvo zdravia po 40". "Napaľované jedlo sa nikdy nespáli." A čo je najcennejšie pre tých, ktorí chcú schudnúť - dvojitý kotol vám umožňuje získať výživné a zároveň nízkokalorické pokrmy. Parník je tiež nenahraditeľný pre tých, ktorí majú problémy s gastrointestinálnym traktom. "

Odborníci odhadujú, že pri pare, výrobok stráca len 1-3% živín, zatiaľ čo pri pečení alebo pečení môže stratiť až 90% vitamínov a minerálov. "Jedlá z dvojitého kotla sú dobré pre deti a tehotné ženy, pre starších ľudí a pre všetkých, ktorí ochraňujú svoje zdravie: napriek tomu sa počas prípravy nevytvárajú žiadne karcinogénne látky," konštatuje Anna Kitaeva.

"Parné jedlo nenecháva pocit ťažkosti, zatiaľ čo je výživné, aromatické, šťavnaté," dodáva Inna Zorina. - Dodržiavanie parnej stravy, nie je potrebné hladovať sa sami, znižovať obvyklé porcie. Táto metóda varenia pomáha znižovať hmotnosť, obnoviť trávenie a zlepšiť zdravie celého tela. "

Ako variť v dvojitom kotle

Presná doba varenia závisí od celkového objemu dvojitého kotla, na ktorom je platňa jedla, na ktorej časti sa pokrýva jedlo. Mimochodom, odborníci neodporúčajú variť veľké kúsky mäsa v dvojitom kotli: "Neodporúčam robiť veľké kusy mäsa a hydiny v ňom. Pre nich je vhodnejšie varenie, pretože cholesterol, puríny a ďalšie zdraviu škodlivé látky sa dostanú do vývaru, vysvetľuje Natalya Pavlyuk, odborník na výživu na Aida Clinic a MEDSI Clinic Network. "Okrem toho bude ich varenie v dvojitom kotle trvať veľa času."

Anna Kitayeva odporúča dodržiavať nasledujúce pravidlá pri varení jedál pre pár. Po prvé, je potrebné položiť výrobky a ponechať medzery medzi nimi, aby sa zabezpečil prístup k nim zo všetkých strán. A samotné kusy by mali mať približne rovnakú veľkosť. Po druhé, je potrebné umiestniť výrobky na úrovne dvojitého kotla tak, aby sa navzájom nepoškodili: napríklad umiestnite mäso dole a pečenie a dezerty na hornej vrstve. Po tretie, pokúste sa obrátiť kusy mäsa alebo rýb v procese varenia - to im umožní rovnomerne ovariť. Autor tiež odporúča, aby ste bez dvojitého ohrievača neotvárali - zvýši sa doba varenia.

Nutritionista Natalya Pavlyuk poznamenáva, že ak potrebujete rýchle rozmrazenie produktov, urobte to lepšie v dvojlôžkovom kotle ako v mikrovlnnej rúre: týmto spôsobom nebudete nadmerne sušiť potraviny. "V dvojlôžkovom kotli môžete tiež vykurovať hotové jedlá, bez nadmerného vysušenia a pálenia," poznamenal špecialista. - A bez dodatočného množstva oleja, a preto bez ďalších kalórií. "