5 spôsobov, ako zostať v bezpečí počas jednotlivých cyklov

Máte radi večerné jogging sám? Cvičenie nám pomáha zmierniť stres a "vyložiť" hlavu po náročnom pracovnom dni. Ale je to dosť bezpečné, aby ste bežali sám v tme? Budeme hovoriť o jednoduchých spôsoboch, ako sa vyhnúť hrozbe útoku počas týchto športov.

Preskúmajte trasu

Predtým ako prejdete na beh, starostlivo preskúmajte terén. Presne zistite, kde iní ľudia vo vašej oblasti radšej spúšťajú. Vopred, v deň, chodiť po týchto uliciach, urobte presnú cestu joggingu, zvážte povrch asfaltu atď. Nájdite tiež informácie o kriminalite vo vašej oblasti, o stanovištiach marginalizovaných jednotlivcov, bezdomovcov atď.

Vyberte preplnené miesta

Môže sa to zdať ako veľmi romantická myšlienka, ktorá sa bude konať neskoro večer v lese, ktorá vôňa jedľových stromov alebo jazera. Pamätajte však, že opustené miesta sú potenciálne príťažlivé pre zločincov. Preto je lepšie opustiť tento podnik v prospech preplnených, dobre osvetlených trás. V druhom prípade, ak sa vám stane niečo zlé, bude pravdepodobne niekto, kto vám môže pomôcť.

Znížte hlasitosť hudby v slúchadlách

Hlučná dynamická hudba nás obvykle motivuje a pomáha lepšie vydržať fyzickú námahu. Avšak kvôli našim obľúbeným rytmom môžeme ľahko stratiť kontrolu nad tým, čo sa deje, a neskoro večer to môže byť veľmi nebezpečné. Uchovávajte iba u uší iba jednu slúchadlá. Týmto spôsobom budete viac vedomí toho, čo sa deje vedľa vás..

Zdieľajte svoje plány s priateľmi

Nemali by ste ísť sama jogging bez informovania rodinných príslušníkov alebo priateľov. Urobte zvyk hovoriť o takýchto plánoch niekomu z tých ľudí, ktorým dôverujete.

Používajte žiariace oblečenie

Pre nočné alebo večerné jogging, vyberte oblečenie s reflexnými prvkami. Po prvé, takáto športová uniforma vám pomôže vyhnúť sa nehodám, ak napríklad budete jazdiť po ceste: bude to pre vodičov jednoduchšie vidieť v tme. A po druhé LED diódy vám umožnia najlepšie navigovať v tom, kto je vedľa teba. Najmä vtedy, keď v okolí nie sú žiadne svetelné zdroje.