5 dôvodov k tomu, aby tréning kratší

Často počujeme, že trvalé zaťaženie miernej intenzity je najlepší spôsob, ako schudnúť, vyvíjať vytrvalosť atď. A takmer nikdy nehovoria o prípadoch, kedy je potrebné trénovať menej.

Údajne školenia. Táto psychologická pasca číha návštevníkom fitness klubov. Keď zostane tam 3 až 4 hodiny, osoba opustí pocit spokojnosti z plnohodnotného tréningu. Navyše samotné cvičenia sa strávili päť hodín a zvyšok času strávili v saune, soláriu a fitness baru.

Podľa Americkej rady cvičenia, častejšie ako ostatní, ten, kto sa zaoberá priateľom, stráca časovú orientáciu, najmä ak ho vidí hlavne v klube. 55-60% času v tomto prípade ide do rozhovorov. Druhá riziková skupina - návštevníci telocvične. Medzi prístupmi je potrebná odpruženie a často sa tiahnu do obscénnosti - tam sa rozprávajte, pite trochu vody ... Milovníci skupinových tried a klientov osobných trénerov majú najmenší čas strácať tréningový čas: režim tréningu im nedovoľuje odvrátiť pozornosť.

Strata cvičenia. V druhej polovici tréningu sa nôh zamotá, tanečné kroky nie sú dané, lunges a lisy nemôžu byť vykonané správne, namiesto behu, na trati, dostanete len limp flop ... Známe pocity? Takže ste tak unavení, že stratíte koordináciu a hrozí vám to, že budete prekonať prekážku a zranenia.

V tomto prípade je tréning lepšie urobiť kratšie, ale s cieľom dosiahnuť výsledky, je tiež energickejší. Uvedená americká vysoká škola športovej medicíny dáva príklad: osoba s hmotnosťou 70 kg na bežiacom páse spaľuje 235 kcal za hodinu pri chôdzi rýchlosťou 4,8 km / h a pri jazde rýchlosťou 12,8 km / h - 320 kcal za 20 minút.

Vlk hlad. Zvyčajne by ste mali chcieť jesť 40-60 minút po cvičení, vlk hladu príde nie skôr ako za hodinu a pol. Tento model je odvodený zo spoločnej štúdie Univerzity v Leeds (Anglicko) a Rovette Research University v Aberdeene (Škótsko), uverejnenej vo vedeckom časopise Proceedings of the Nutrition Society. Ak máte pocit hladu počas alebo bezprostredne po škole, môžete trénovať príliš veľa. Vlk hladu číha tí, ktorí trénujú dlhšie ako 1 hodinu a štvrťrok. Chuť do jedla sa postupne zvyšuje a nakoniec sa stáva nekontrolovateľným. Ak stratíte váhu, neexistuje spôsob, ako umožniť ťažký hlad. Riešením je skrátiť tréning o 10-30%.

Nedostatok času. Podľa štatistických zisťovaní v Rusku aj v zahraničí je to hlavný dôvod, prečo sa ľudia vzdajú fitness. Koniec koncov, okrem skutočného tréningu potrebujete viac času na cestovanie, zmenu oblečenia, sprchu po ...

Čo robiť Lepšie je praktizovať aspoň 10 (15, 30) minút, než vôbec trénovať. Ak môžete, urobte tento tréning so šokom (napríklad skákať s preskakovaním lana alebo skok s činkou). Štúdia od McMasteru zistila: ak človek robí 8-12 rýchlostí na bicykli (alebo simulátor) na 1 minútu a v 75 sekundách pomaly pedálov, to urýchľuje metabolizmus asi o 10%. Efekt trvá 72 hodín! Len 20 minút tréningu - a tri dni telo trávi viac kalórií.

Nenechajte sa cítiť ako športová poistka vo svojom seba - naťahujte, dýchacie cvičenia alebo pešo. Americká vysoká škola kardiológie pre pár s americkou College of Sports Medicine je presvedčená, že na zlepšenie zdravia stačí pohybovať sa 30 minút 3-5 krát týždenne. Chudnutie nebude fungovať, ale budete sa cítiť lepšie a to už je veľa.

Zdravotné problémy. Pokles imunity (nekonečné prechladnutie, herpes, huby), nespavosť, vysoký krvný tlak a iné zdanlivo neprimerané zhoršenie zdravia môžu znamenať, že tréning je príliš dlhý. Skráťte ich na 30 minút a pozrite sa na svoj stav za mesiac. University of Louisiana vo svojej štúdii poznamenala, že obézne ženy, ktoré začali cvičenie so 70 minútami chôdze za týždeň (10 minút denne), sa srdcová práca zlepšila o 4% za mesiac. Podobná skupina, ktorá pokračovala 30 minút 3 krát týždenne - až o 8%. Ale 90-minútové hodiny už boli na úkor zdravia.

Môj záver: Nepreháňajte po dlhých tréningoch. 20 až 30 minút denne stačí, ak nie ste profesionálny športovec a 10-15 minút je vždy lepší ako nič. Ale pravidelné hodiny dlhšie hodiny môžu byť úprimne škodlivé.