Zdravotný toast

Dokonca aj tí, ktorí pracujú na webe o zdravom životnom štýle, môžu ochorieť. Počas posledných dní pracujem doma. Ale na rozdiel od mnohých, viem presne to, čo som chorý.

Už dlho som sníval o tom, že žijem v právnej spoločnosti medzi civilizovaným obyvateľstvom, ktoré neporušuje poštové schránky, neznečisťuje výťahy a nosí masky počas epidémie chrípky. Keďže však mám len jednu vec, ktorá bude nasledovať a prejsť testy. A po prvýkrát v mojom vedomom živote, aby som pochopil, čo ma tak zle.

Krásna dievčina z telefónu mi láskavo vysvetlila, že štyri hodiny pred vykonaním testu nemožno jesť, piť, fajčiť a užívať liek a pred opustením domu by ste mali vypláchnuť ústa vriacou vodou. Ďalej - potlačila som šálky, položila som klobúk na hlavu, chytila ​​som auto a išla som do jedného z piatich bodov Centra pre molekulárnu diagnostiku, kde sa testovali na chrípkové vírusy.

Prišiel na recepcii - krabica s maskami. Bol som upozornený, že pred 12 hodinou môže byť malá fronta, ale po poludní nie je takmer žiadna fronta, tak som bol prvý. Šiel som do kancelárie, kde ma za 250 rublov ma strkali s jednou tyčou zabalenou v bavlne a druhou v krku a tak ďalej. Spracovanie testov (ďalších 850 rubľov) trvalo dva dni (konzultoval som s priateľskými lekármi: je to objektívna realita, proces trvá toľko času). Všetko je normálne - jednoduché ORVI, cena pokoja - 1100 rubľov. Pokiaľ ide o osobnú skúsenosť, môžem dodať, že okrem liekov, ktoré odborníci odporúčajú na každom rohu, som použil med, brusnicový džús, cesnak a čaj s citrónom. Niečo z toho (spolu s odpočívaním) pomohlo.

Ale nie všetko je tak jednoduché. V tom zmysle, že nie každý má možnosť využívať služby platených liekov. A v okresných klinikách sa hovorí, že všetko je iné. Moja kolegyňa Sasha, ktorá sa zároveň so mnou ochorela, išla na svoju kliniku, aby prešla analýzou, a strávila tri hodiny vo fronte medzi kýchanmi a kašlaniacimi spoluobčanmi. Súčasne sa zdraví ľudia, ktorí putovali do kliniky v iných prípadoch, putovali sem a tam pozdĺž chodieb.

Som posledný človek, ktorý hodil kameň v ruskom lekárstve. Pretože moji rodičia sú lekári a ich priatelia sú lekári a moja stará mama bola tiež zubár. Som však rada, že mám možnosť aspoň občas využívať platené lieky. Pretože existujú masky a žiadne fronty. Chcem len žiť v legálnej spoločnosti medzi civilizovaným obyvateľstvom. A voľná medicína bola lepšia ako platená. No, alebo v žiadnom prípade žiadne fronty.

Ťa žehnaj!